Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino uno - licznik impulsów silnika i zmiana obrotów

Miodzik1234 28 Paź 2016 20:42 879 2
  • #1 28 Paź 2016 20:42
    Miodzik1234
    Poziom 3  

Witam. jestem nowy na forum. od niedawna mam Arduino
    Pisze z prośbą o pomoc w napisaniu programu licznik impulsów do Arduino uno + moduł 2 kanałowy przekaźnika i czujnik magnetyczny Arduino KY-021(mogę zastosować również zwykłą krańcówkę) oraz przełącznik 4-ro pozycyjny.
    Chciałbym aby zasada działania była by następująca:
    po wybraniu jednej z 4 pozycji przełącznika ( podanie impulsu na jeden z czterech pinów arduino ), przy czym każdy z tych pinów ma przypisaną liczbę impulsów do zliczenia np.
    pin nr 2 to 50 impulsów,
    pin nr 3 to 100 impulsów,
    pin nr 4 to 150 impulsów,
    pin nr 5 to 200 impulsów,
    program uruchamia przekaźnik 1 który jest podpięty do pin nr 8 z zwłoką 5s
    uruchamia silnik który obraca się z prędkością 40 obrotów na minuta.
    po zliczeniu danej ilości impulsów(np 50 impulsów) program wyłącza przekaźnik nr 1 natychmiast, resetuję zliczoną ilość impulsów i włącza przekaźnik nr 2 który jest podpięty pod pin nr 9 z zwłoką 5s, powodując włączenie silnika w drugą stronę.
    cykl powtarza się.
    gdy wybiorę inną pozycje przełącznika cykl jest ten sam lecz zmienia się ilość impulsów do zliczania. Natomiast gdy nie wybiorę żadne pozycji (0 na przełączniku ) układ jest w spoczynku.
    z góry dzięki i czekam na jakieś pomysły.

0 2
  • #3 29 Paź 2016 15:59
    Miodzik1234
    Poziom 3  

No nie ukrywam że próbowałem coś zdziałać. Proste układy itp ale jeszcze zbyt mała wiedzę mam o arduino aby wykonać taki układ. Nie ukrywam również że pilnie potrzebował bym ten program. Ambitnym kolegom odwdzięczę się.

Moderowany przez dondu:

Pokaż co do tej pory zrobiłeś, bo jeśli szukasz kogoś kto za Ciebie napisze program, to do takich zleceń jest inny dział forum.

0