Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic dmr-es10 - z UK brak dźwięku - aktualizacja softu?

28 Paź 2016 22:14 1506 11
  • Poziom 11  
    Mam przywiezioną nagrywarkę z UK, Panasonic dmr-es10. Zarówno po podłączeniu scartem, jak i chinchem jest obraz, ale nie ma dźwięku. Czy to prawda, że w sprzętach tego typu, po przywiezieniu z innych zakątków świata, trzeba jakoś przestroić fonię? Na czym to polega - na wgraniu softu?

Pobiera się to z takich stron:
    https://docs.google.com/document/d/1_JcnpcOcQtcg0hEh07d-MSZ_7UOHp__S2Jlm00640zA/edit
    czy są pewniejsze strony?
  • Poziom 41  
    plotek5 napisał:
    Zarówno po podłączeniu scartem, jak i chinchem jest obraz, ale nie ma dźwięku.

Może kolega sprecyzuje problem.

Nie ma dźwięku z nagrania zapisanego w nagrywarce?
    Czy też z wbudowanego tunera?
    Do czego ta nagrywarka była podłączona i do jakich gniazd?
  • Poziom 11  
    Nie próbowałem nic nagrywać. Po prostu włożyłem kilka płyt DVD, CD z filmami. Odtwarzacz był podłączony na 5 letniego telewizora Panasonic:
    [odtwarzacz DVD] -> [TV]
    - AV1 -> AV IN = czarno biały obraz, bez dźwięku
    - AV2 (decoder/ext) -> AV IN = kolorowy obraz, bez dźwięku
    - VIDEO i VIDEO OUT (3 kolory) -> VIDEO i VIDEO IN (3 kolory) = kolorowy obraz, bez dźwięku.

Chcę zauważyć, że nie posiadam pilota do tej nagrywarki. Posiadam pilot Panasonic do telewizora z 2011r oraz z '90. Obydwa mają dodatkowe przyciski do obsługi zewnętrznych odtwarzaczy, jednak z tym ewidentnie nie współpracują.
    Moja uwaga nasunęła mi prostą podpowiedź: może odtwarzacz jest zwyczajnie wyciszony pilotem i dlatego nie ma dźwięku? :D
  • Poziom 41  
    Zacznę od tego, że przy połączeniach CINCH czy Scart żadne przestrajanie nie jest potrzebne.
    Z góry uprzedzam, że o ile nagrywarka będzie podłączona gdzieś dostępny jest sygnał analogowy TV, to głosu z stacji telewizyjnej nie będzie.
    Nagrywarka ma wbudowany tuner TV analogowy pracujący w systemie PAL-I.
    I w tym aspekcie przestrojenie jest konieczne.

plotek5 napisał:
    może odtwarzacz jest zwyczajnie wyciszony pilotem i dlatego nie ma dźwięku?

Taką możliwością dysponują urządzenia odtwarzające dźwięk np. telewizor. Nie spotkałem się z taka możliwością w odtwarzaczach np. DVD.
    Może tu występuje błąd ustawień wyjść audio nagrywarki.

Ale póki co, znów parę pytań - kolega jest ciutuś nieprecyzyjny w swoich wpisach.
    Nic mi nie mówi "AV1 czy Video". Jakiego rodzaju było to połączenie? CINCH? Euro?
    O ile przejściówka Euro - CINCH była użyta, to gdzie była wtyczka Euro?
    Co oznacza "Video - 3 kolory"?
    Plyty DVD użyte w tym teście - oryginalne czy samodzielnie wypalane?

Proszę zamieścić zdjęcie gniazd telewizora - stwierdzenie "5-letni Panasonic" nie wystarcza.
  • Poziom 11  
    Pierwsze dwa podłączenia była eurozłączem, zaś trzecie chinchem. Nie używałem żadnych przejściówek. Użyłem 3 oryg. płyt DVD i nagranej CD.
    Na zdjęciach zaznaczyłem, wykorzystane wejścia, przy trzecim podłączeniu.

Jak tak patrzę na te swoje połączenia, to się dziwię, że nie podłączyłem całości do AV2. Chyba od razu wyszedłem z założenia, że jak po Euro nie ma dźwięku, to i Chinchem będzie to samo. No nic, jeszcze przetestuję jutro.
  • Poziom 41  
    Z tego co widzę, kolega chyba nieprawidłowo to łączył :)

Moje dwie sugestie:

1 - DVD AV4 OUT -> TV AV2 - 3 przewody CINCH podłączyć odpowiednio do koloru gniazd.

2a - DVD Component OUT -> TV wejście Component - 3 gniazda czerwone/niebieskie/zielone - połączyć je odpowiednio z gniazdami w DVD.
    Na zdjęciu nie widać jaki to numer wejścia w TV.
    Powyższe połączenie zapewnia połączenie video.

2b - DVD AV4 OUT L i R -> do wejścia audio w TV zaraz przy gniazdach Component (te wejście audio zaznaczone jest na zdjęciu czerwoną obwódką).

Czyli w sumie do tego połączenia potrzebne będzie 5 przewodów CINCH.

plotek5 napisał:
    Posiadam pilot Panasonic do telewizora z 2011r oraz z '90. Obydwa mają dodatkowe przyciski do obsługi zewnętrznych odtwarzaczy, jednak z tym ewidentnie nie współpracują.

A kolega wprowadził odpowiedni kod do pilota, aby mógł obsłużyć tę nagrywarkę?
  • Poziom 11  
    Serio aż 5x Chinch? No dobra zrobiłem i tak (zdjęcia dla pewności) i efekt ten sam - brak dźwięku. Podłączyłem też 3 chinche do TV AV2 - znowu to samo. To co, pozostaje mi jeszcze podpięcie jakichś głośników i podpięcie analogicznie do kina domowego.

Dwa sposoby z instrukcji:
    http://instrukcja.pl/i/panasonic_dmres10_nagrywarka_dvd
    oczywiście już wykorzystałem.

Mógłbyś przybliżyć sposób kodowania pilota? Myślałem, że to z automatu powinien działać, tak jak telewizory. Posiadam poniższe egzemplarze pilotów:
    -N2QAYB000328 VIERA (oryg.),
    -EUR51805 PILOT TV-VCR (zamiennik).
    Może jednak DVD jest wyciszone - na kinie domowym Sony mam taką opcję, aczkolwiek tam jest potencjometr na froncie, więc bez pilota można pogłośnić.
  • Poziom 41  
    Sprawdź czy wysyłając obraz złączem Component. Dźwięk pokazuje się tylko w postaci cyfrowej na złączu SPIDF. Możliwe, że trzeba coś w ustawieniach poprzestawiać. Podłączone masz dobrze.
  • Poziom 41  
    Można jeszcze rozważyć sytuację, że telewizor nie umożliwia odtwarzania dźwięku z tych wejść z jakichś powodów.
    Kolega mógłby sprawdzić działanie innego urządzenia z użytymi uprzednio wejściami?

Czy w poprzednich próbach było jakieś inne urządzenie podłączone do telewizora poprzez gniazdo EURO?
    Jeśli tak, kolega mógłby powtórzyć uprzednią próbę mając odłączoną wtyczkę EURO z telewizora?
  • Poziom 11  
    Poprzez Euro mam podłączony VHS. Był on odłączony tylko podczas podłączenia tym samym Euro do niniejszego DVD. Za kilka dni będę miał możliwość podłączenia tego nieszczęsnego urządzenia do innego TV oraz do głośników.
  • Poziom 35  
    Nagraj coś tą nagrywarką, "zakończ " płytę i sprawdź tą płytę w innym urządzeniu.
    Pilota możesz zastąpić telefonem z aplikacją "Peel" .
  • Poziom 11  
    Podłączyłem DVD do innego telewizora za pomocą 3x Chinch (więcej ich w TV nie ma). Efekt ten sam - brak dźwięku :(
    Podłączyłem też 2 głośniczki z zestawu 2.1 za pomocą czerwonego i białego Chincha. Również brak dźwięku.

To może jednak faktycznie ktoś ściszył sprzęt przed zgubieniem pilota? Czy raczej jakaś usterka elektroniczna?