Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amperomierz nie podaje wskazań, co robię źle?

cmepro 28 Paź 2016 23:59 846 15
  • #1 28 Paź 2016 23:59
    cmepro
    Poziom 14  

Witam

Mam mały dylemat, czy ja coś robię źle podłączając komponenty tak jak na obrazku?

Na logikę amperomierz potrzebuje zasilania w przedziale 4-30V (cienki czerwony i czarny przewód), dostaje 9V więc ok.
    Amperomierz jest zainstalowany na lini zasilanie - odbiór przy pomocy grubego białego i czarnego przewodu.
    Minus (-) LED idzie na -9V zasilania.

Mimo wszystko amperomierz albo wyświetla 3 poziome kreski (- - -) albo stan 0,0.
    Dane:
    moc - 10W
    napięcie - 9V
    natężenie - ?

I = P/U > I=10W/9V > I= 1,11A

Czy ja coś robię nie tak, czy coś źle połączyłem, czy coś pominąłem? Kto ma jakiś pomysł?

Dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
    /P

0 15
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 29 Paź 2016 00:09
    krau
    Poziom 20  

A gdzie jest bocznik tego amperomierza? Bo jak dla mnie to amperomierz z tego ustrojstwa będzie jak będziesz mierzył spadek napięcia na boczniku, który przy przepływającym prądzie 50A ma wynosić 75mV, aby uzyskać pełny zakres pomiarowy.

0
  • #3 29 Paź 2016 00:17
    2829693
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 29 Paź 2016 00:20
    cmepro
    Poziom 14  

Szczerze to nie wiem co to bocznik i o co z nim chodzi, mogę prosić prościej?
    Myślałem, że amperomierzem będę mógł mierzyć A odbiorników różnego rodzaju.

Amperomierz ma 4 przewody: 2 grube - biały, czarny, 2 cienkie - czerwony, czarny, nic więcej.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #5 29 Paź 2016 00:27
    HD-VIDEO
    Poziom 38  

Takie coś, są o różnym spadku napięcia więc musi być konkretnie do tego miernika.

Mierniki do 10A, bocznik maja na sobie, tylko mniejszy

0
  • Pomocny post
    #6 29 Paź 2016 00:32
    2829693
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 29 Paź 2016 01:00
    cmepro
    Poziom 14  

1. Czyli muszę dokupić taki bocznik o parametrach 50A | 75mV
    2. Wpiąć go przecinając przewód biały?

Dodano po 25 [minuty]:

Znalazłem na YT filmik, pokazujący podłączenie amperomierza analogowego (zwyczajny ze wskazówką bez zasilania) z bocznikiem, czy jak zamienię amperomierz na cyfrowy i podłączę mu normalnie zasilanie to zadziała wtedy?

0
  • #8 30 Paź 2016 00:24
    Brivido

Poziom 28  

Pokaż zdjęcie tego amperomierza

0
  • #9 30 Paź 2016 00:40
    cmepro
    Poziom 14  

Zdjęcia z aukcji sprzedawcy 6 in 1

0
  • #10 30 Paź 2016 10:48
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

sadomas napisał:
    Zasil amperomierz z innego zrodla.
    I to powinno rozwiązać problem.

0
  • Pomocny post
    #11 30 Paź 2016 21:59
    szamotel
    Poziom 14  

Twój amperomierz jest bez bocznika, musisz dokupić zewnętrzny bocznik np taki jak z postu HD-VIDEO.
    Poniżej zdjęcie amperomierza z wmontowanym bocznikiem do 10A.

0
  • #12 31 Paź 2016 01:31
    HD-VIDEO
    Poziom 38  

Oraz ten moduł nie może być zasilany z tego samego źródła; czyli zasil go z baterii 9V (potem osobny zasilacz) a dioda LED z osobnego zasilacza poprzez ten bocznik.

0
  • #13 04 Lis 2016 18:18
    cmepro
    Poziom 14  

2 źródła zasilania, brzmi słabo, zwłaszcza, że miało to byś zamontowane w przyczepie/kamperze gdzie źródłem zasilania wszystkiego jest akumulator/y pokładowy. Ehh

0
  • #14 04 Lis 2016 19:17
    krzysiek_krm
    Poziom 34  

Witam,
    jeżeli ten moduł faktycznie wymaga osobnego zasilania a do dyspozycji jest tylko akumulator, można zastosować izolowaną przetwornicę DC/DC. Taki gotowy "klocek" można kupić za niewielkie pieniądze na przykład w TME. Wstępnie można ten amperomierz podłączyć do baterii przez (jakiś inny) amperomierz, żeby ustalić jaki jest pobór prądu (czyli wyjściowy prąd przetwornicy), zakres napięć wejściowych przetwornicy taki żeby "pokrył" zakres napięcia akumulatora, napięcie wyjściowe z zakresu napięcia zasilania tego przyrządu. Może trzeba będzie zamontować to na jakiejś płytce uniwersalnej, czasami trzeba dodać jakieś kondensatory (zgodnie z dokumentacją przetwornicy).

Pozdrawiam

PS.
    Może wcale nie jest potrzebne dodatkowe zasilanie.
    Być może wystarczy włączyć bocznik od strony masy akumulatora (jeżeli punktem odniesienia pomiaru spadku napięcia na boczniku jest masa przyrządu).

0
  • #15 14 Sty 2017 23:53
    cmepro
    Poziom 14  

W zasadzie to trochę lipa wyszła bo bocznik nic nie dał przy 1 źródle zasilania, po złożeniu wszystkiego w całość jak to sobie wyobrażałem amperomierz nie wyświetla żadnego odczytu.
    Kiszka :D

0