Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja Huawei HG8245 + Netis WF2411I

AndrzejKuz 29 Oct 2016 00:02 2151 10
    AndrzejKuz
    Level 9  
    Bardzo proszę o pomoc/wskazówki jak skonfigurować takie połączenie?
    Od niedawna mam łącze światłowodowe z abonamentem 60 MBit/s (Skynet) wraz z routerem Huawei HG8245. Niestety urządzenia podłączane po wi-fi uzyskują 25-30 MBit/s (nawet jeśli tylko jedno jest zarejestrowane w sieci, nie ma też innych sieci bezprzewodowych w okolicy). Komputer podłączony do routera kablem osiąga 60 MBit praktycznie zawsze. Do komputera jest podłączona po USB udostępniona drukarka.
    Dokupiłem router Netis WF2411I, podłączyłem go kablem (ok 7 metrów) skrosowanym (LAN-LAN). Wyłączyłem wi-fi w Huawei. Netis uzyskał od Huawei statyczny IP 192.168.100.4. Po podłączeniu notebooka kablem do Netis uzyskuję ok. 50 MBit/s, ale po wi-fi już tylko 3-5 MBit. Mnogość opcji konfiguracyjnych w obydwu urządzeniach jest ogromna (jak dla takiego laika jak ja), ale w HG8245 nie widzę opcji 'bridge' (jest w Netis).
    Gorąca prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu. Może tak tanio (Netis) nie da się tego zrobić i trzeba się rozejrzeć za droższym/innym urządzeniem?
    AndrzejKuz
    Level 9  
    Kierując się wskazówkami z innego wątku ograniczyłem pulę DHCP na Huawei do 50. Nadałem Netis statyczny IP ....51, wyłączyłem na nim DHCP. Wszystko działa, po LAN mam z niego 50 MBit, po wi-fi 3 (w bezpośredniej bliskości). Kombinowałem z pasmem, kanałami - nic nie pomaga. Chyba pójdzie do zwrotu, kupię coś z AC (Archer C20?).
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Dla kart bezprzewodowych pracujących w standardzie 150Mb/s osiąganie prędkości rzędu 60Mb/s-75Mb/s to już maksimum. Przy dużych zakłóceniach może i nawet z tym być problem. Jak masz ustawione radio na Netis-ie ?
    AndrzejKuz
    Level 9  
    Tak wygląda konfiguracja:

jimasek
    Ustaw szerokość na 40MHz. Masz możliwość wybrania 802.11n w zakładce pasmo radiowe?
    AndrzejKuz
    Level 9  
    Tak, ustawiłem 802.11n i szerokość 40 MHZ.
    Chyba rzeczywiście problem jest nie tyle po stronie routera i konfiguracji (bo raczej wszystko jest ok) tylko po stronie urządzeń końcowych - na innym notebooku z Netisa poszło 59 MBit. Ale dlaczego raz jest 3 a raz 25 (przy braku innych urządzeń w sieci) to ja już nie mam pojęcia...
    AndrzejKuz
    Level 9  
    No tak, chyba coś z tym Netisem nie w porządku. Z Huaweia wykres idealnei płaski. Konfiguracja Huawei HG8245 + Netis WF2411I
    jimasek
    Faktycznie coś się z nim dzieje. Jeżeli jest na gwarancji to oddawaj a jeżeli nie to podmień zasilacz.
    AndrzejKuz
    Level 9  
    Dziękuję za pomoc, router idzie do zwrotu (zakup na odległość). Będzie Archer C20i od TP-linka.
    jimasek
    Kupił bym coś z antenami zewnętrznymi.