Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Huawei HG8245 + Netis WF2411I

29 Paź 2016 00:02 1524 10
  • Poziom 9  
    Bardzo proszę o pomoc/wskazówki jak skonfigurować takie połączenie?
    Od niedawna mam łącze światłowodowe z abonamentem 60 MBit/s (Skynet) wraz z routerem Huawei HG8245. Niestety urządzenia podłączane po wi-fi uzyskują 25-30 MBit/s (nawet jeśli tylko jedno jest zarejestrowane w sieci, nie ma też innych sieci bezprzewodowych w okolicy). Komputer podłączony do routera kablem osiąga 60 MBit praktycznie zawsze. Do komputera jest podłączona po USB udostępniona drukarka.
    Dokupiłem router Netis WF2411I, podłączyłem go kablem (ok 7 metrów) skrosowanym (LAN-LAN). Wyłączyłem wi-fi w Huawei. Netis uzyskał od Huawei statyczny IP 192.168.100.4. Po podłączeniu notebooka kablem do Netis uzyskuję ok. 50 MBit/s, ale po wi-fi już tylko 3-5 MBit. Mnogość opcji konfiguracyjnych w obydwu urządzeniach jest ogromna (jak dla takiego laika jak ja), ale w HG8245 nie widzę opcji 'bridge' (jest w Netis).
    Gorąca prośba o pomoc w rozwiązaniu problemu. Może tak tanio (Netis) nie da się tego zrobić i trzeba się rozejrzeć za droższym/innym urządzeniem?
  • Poziom 9  
    Kierując się wskazówkami z innego wątku ograniczyłem pulę DHCP na Huawei do 50. Nadałem Netis statyczny IP ....51, wyłączyłem na nim DHCP. Wszystko działa, po LAN mam z niego 50 MBit, po wi-fi 3 (w bezpośredniej bliskości). Kombinowałem z pasmem, kanałami - nic nie pomaga. Chyba pójdzie do zwrotu, kupię coś z AC (Archer C20?).
  • Poziom 9  
    Tak wygląda konfiguracja:

• Poziom 9  
    Tak, ustawiłem 802.11n i szerokość 40 MHZ.
    Chyba rzeczywiście problem jest nie tyle po stronie routera i konfiguracji (bo raczej wszystko jest ok) tylko po stronie urządzeń końcowych - na innym notebooku z Netisa poszło 59 MBit. Ale dlaczego raz jest 3 a raz 25 (przy braku innych urządzeń w sieci) to ja już nie mam pojęcia...
  • Poziom 9  
    No tak, chyba coś z tym Netisem nie w porządku. Z Huaweia wykres idealnei płaski. Konfiguracja Huawei HG8245 + Netis WF2411I
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc, router idzie do zwrotu (zakup na odległość). Będzie Archer C20i od TP-linka.