Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo g500 - słaby zasięg wifi w laptopie

29 Paź 2016 00:39 3273 17
  • Poziom 15  
    Witam,

nie wiem dlaczego ale siedząc 2m od rotera po wifi mam 2-3 linijki na 5 możliwych. Na pewno kiedyś nie miałem takich problemów a od dłuższego czasu nie zawsze ale często bardzo zasięg jest minimalny. Co ciekawe będąc w hotelu tydzień w moim pokoju nie łapałem na laptopie wifi a na telefonie bez problemu.

Windows 7
    Lenovo G500
  • Poziom 15  
    sam się wypiąć mógł? w nierozkręcanym laptopie ?
  • Poziom 12  
    matifcb napisał:
    sam się wypiąć mógł? w nierozkręcanym laptopie ?

Mógł się wypiąć.Sam miałem taki problem.Po podłączeniu kabla problem z zasięgiem zniknął.
  • Poziom 15  
    ok teraz tylko to zlokalizować.. bo na pewno muszę cały laptop rozkręcić ;/
  • Specjalista Sieci, Internet
    matifcb napisał:
    muszę cały laptop rozkręcić ;/

Cały nie - tylko w miejscu, gdzie jest karta sieciowa.

Ale zanim ruszysz na wojnę, najpierw instalacja InSSIDera v2 i tu wstawić wynik pomiaru sieci wifi.
  • Poziom 15  
    rozkręcenie u mnie laptopa to są dwie śrubki. Zaraz wkleję zdjęcie, może pomożecie mi zlokalizować moduł wifi. Żadnego kabelka nie widziałem odłączonego. Ten program o którym mówisz mam. Zaraz wstawię wynik pomiaru wifi.

rzeczywiście jest coś nie tak. Widzę tylko 2 inne oprócz mojego. Gdzie wcześniej używając tego programu widziałem lekko z 15 innych.
  • Poziom 34  
    Karta wi-fi na środku pod baterią, z karty wychodzą przewody biały i czarny do anteny w klapie matrycy.
  • Poziom 15  
    Mówisz o tych czarnym i białym? One były mocno osadzone i raczej te są dobrze włożone. Lenovo g500 - słaby zasięg wifi w laptopie
    A może karta wifi jest uszkodzona:
    matifcb napisał:
    siedząc 2m od rotera po wifi mam 2-3 linijki na 5 możliwych

matifcb napisał:
    będąc w hotelu tydzień w moim pokoju nie łapałem na laptopie wifi a na telefonie bez problemu.
  • Poziom 34  
    Co to za karta, bo zdjęcia nie wyraźne.
  • Poziom 15  
    karty nie mam drugiej żeby podmienić, rozumiem ze mam biały kabelek z czarnym podmienić i sprawdzić. Wolę się upewnić niż spalić coś. Jak rozkręce znowu laptop dam zdjęcie jaki to model bo z fotek które zrobiłem wcześniej widzę : fru pn 04w3794
    matifcb napisał:
    rozumiem ze mam biały kabelek z czarnym podmienić i sprawdzić.

Kiedyś było ok, a teraz kable same się zdjęły z konektorów, zamieniły miejscami i same osadziły z powrotem na pinach ;) .
    matifcb napisał:
    Wolę się upewnić niż spalić coś.

Nic nie uszkodzisz.
    matifcb napisał:
    karty nie mam drugiej żeby podmienić

Kupić na allegro i podmienić (najlepiej na taką samą).
  • Poziom 15  
    hmm zakręciłem się :) fakt kable sie same nie przestawiły więc mówisz, że nie ma sensu ich zamieniać a wymienić na nowe tak ? na allegro widziałem takie moduły z pare sztuk tylko ale przyjrzę się dokładniej temu modułowi wifi w moim laptopie, może to właśnie same kabelki są winowajcą
  • Poziom 26  
    Ja też nie zrozumiałem chyba sarkazmu kolegi KOCUREK1970 .
    Jeden przewód jest od Bluetootha, drugi od WiFi. Oba prowadzą do anten zamocowanych gdzieś obok matrycy. Jak podepniesz je odwrotnie(możesz to zrobić bez obaw i ponoszenia kosztów) i pojawi się zasięg to znaczy że tylko jeden z nich jest uszkodzony. Jeśli nic to nie da podmienisz moduł na inny.
    RometFan;p napisał:
    Ja też nie zrozumiałem chyba sarkazmu kolegi KOCUREK1970 .

Ale to proste:
    matifcb napisał:
    Na pewno kiedyś nie miałem takich problemów a od dłuższego czasu nie zawsze ale często bardzo zasięg jest minimalny. Co ciekawe będąc w hotelu tydzień w moim pokoju nie łapałem na laptopie wifi

Skoro KIEDYŚ problemów nie miał, to:
    KOCUREK1970 napisał:
    teraz kable same się zdjęły z konektorów, zamieniły miejscami i same osadziły z powrotem na pinach

Jest tym bardziej mało prawdopodobne - więc na moje, skoro przewody jakoś cudownie same się nie przepięły na konektorach, to przekładanie tych kabli też nic nie da.
    matifcb napisał:
    kable sie same nie przestawiły więc mówisz, że nie ma sensu ich zamieniać a wymienić na nowe tak ?

Samych tych kabli nie wymienisz - bo są w koło matrycy, albo MB (a to trzeba rozebrać cały komputer).
  • Poziom 15  
    hej teraz rozumiem. Z całym szacunkiem rozumiem myślenie KOCUREK1970, że kable się nie przepieły, ale chyba jest to choć trochę prawdopodobne, że moze kabelek od WIFI uległ przetarciu czy poprostu uszkodził się. Dlatego myślę, że podłączenie tego kabelka od BT ma jakiś sens.

Spróbuję to bo przecież to tylko przepięcie kabelków. Szkoda właśnie, że drugiego końca nie widać kabli, cfaniaki specjalnie tak to skonstruowali. Napiszę co po przepięciu kabelków a później zostanie wymiana modułu.

podmieniłem kabelki, zasięg po całym domu w MAX jest. Kosztem bluetootha zostawiam podmienione kabelki i wifi działa na max.