Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - Komputer się włącza i pika, wiatraki chodzą ale jest czarny ekran.

PEINxPOMPA 29 Paź 2016 09:44 471 5
  • #1 29 Paź 2016 09:44
    PEINxPOMPA
    Poziom 7  

Witam, na wstępie tylko dopiszę że pisze z telefonu. Ale do rzeczy. Ostatnio odmuliłem z kumplem, jego starego "Złompa" (4 letni komputer). Postanowiłem go przeczyścić z kurzu itp i teraz tak. Przed czyszczeniem komputer chodził normalnie, zrobiłem formata i wszystko było dobrze. Teraz pp czuszczeniu jak włączam kompa, wiatraki zaczynają sie krecic ale widac ze nie na "Maxa" kreca sie wolniej niz zwykle. A po 5 sekundach zaczyna pikac ( jest takie piiiiikkkkkk przez 2\3 sec i pauza potem znowu. Na monitorze nic sie nie dzieje,baterie wyciągałem, ramy wypinalem i wpinalem, karte graficznal tez, procesor tak samo. Nawet wszystko od nowa podłączałem. Jeżeli sie uda to nagram filmik i dodam, zdjecia tak samo. Jezelibjest to zly dzial to przeniescie :p z góry dzięki.

0 5
  • #2 29 Paź 2016 10:01
    kokapetyl
    Poziom 43  

Kolego, nie podałeś co to za komputer, podaj jego konfigurację z zasilaczem włącznie.
    Sygnały z bios informują o błędzie, ale trzeba podać jakie to są sygnały (krótkie/długie piknięcia) oraz ich ilości.
    Pozdrawiam z Ratzeburga.

0
  • #3 29 Paź 2016 11:47
    PEINxPOMPA
    Poziom 7  

Zasilacz - Logic atx switching power supply Atx 12v 2.2 compatible

Karta graficzna - radeon hd 4670

Ramy - kingston ddr2 2 gb

Plyta glowna - gigabyte ga-ma770-ud3

0
  • #4 29 Paź 2016 11:57
    kokapetyl
    Poziom 43  

Zapomniałeś podać jakie to są sygnały z bios.
    Jest nie wykluczone, że uszkodziłeś go podczas czyszczenia.
    Kurz wydmuchałeś, czy używałeś odkurzacza ?
    Jak wyglądają kondensatory, czy nie są napuchnięte ? (również w zasilaczu)
    Pomierz napięcia zasilacza, wszystkie linie.

0
  • #5 30 Paź 2016 07:24
    PEINxPOMPA
    Poziom 7  

Nic nie jest napuchniete, czyscilem odkurzaczem. Sygnał jest ciągły przez okolo 2 sec potem 1\2 sec przerwy i znowu sygnał. Jak masz moze gg lub maila to podaj wysle ci nagranie.

0
  • #6 30 Paź 2016 10:06
    kokapetyl
    Poziom 43  

PEINxPOMPA napisał:
    Sygnał jest ciągły przez okolo 2 sec potem 1\2 sec przerwy i znowu sygnał.

Wskazuje na uszkodzenie pamięci RAM. Jeśli posiadasz dwa moduły to próbuj z jednym modułem w różnych gniazdach, następnie z kolejnym modułem.
    Jeśli masz dostęp do innych pamięci, to podstaw je, ważne aby były w 100% sprawne.
    Podczas odkurzania za pomocą odkurzacza, jego rura ssąca elektryzuje się i powstają ładunki elektryczne, które mogły spowodować uszkodzenie sprzętu.

0