Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Portos Rolety awaria - Rolety po załączeniu zasilania otwiera się o potem nie r

29 Paź 2016 12:16 2412 20
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z roletą Portos sterowaną pilotem radiowym roleta nie reaguje na pilota. Jednak po odłączeniu zasilania i ponownym załączeniu reaguje tylko ras rusza i nie daje się zatrzymać aż dojdzie do wyłącznika krańcowego i tak po każdym załączeniu zasilania. Pilot ponownie zaprogramowany, mam dwa piloty i na każdym jest tak samo. Pomocy
  • Poziom 10  
    Sterownik mam w obudowie silnika rolety montowane rok temu.
  • Poziom 10  
    Silńk jest po gwarancji kupiony był wcześniej
  • Poziom 35  
    A bateria w pilocie, ok?
  • Poziom 10  
    baterje ok na innych roletach działa
  • Poziom 35  
    Sterowanie ręczne działa?
  • Poziom 10  
    Odbiornik reaguje na pilota tylko raz po zaniku zasilania i ponownym podłączeniu
    i odczekaniu około 20 sekund po przyciśnięciu włącznika na pilocie radiowym roleta rusz i nie daje się zatrzymać, zatrzymuje się dopiero na krańcówce i więcej nie reaguje.
  • Poziom 32  
    No to Ci tłumacze, że te sterowniki są sprowadzane z chin w kontenerach na kilogramy. Moja żona 8 lat sprzedawała te rolety i ani razu się tego nie naprawiało, tylko wymieniało całość. Można by się pokusić o naprawę, ale najpierw trzeba sie dostać do sterownika. Opisana usterka jest z winy sterownika radiowego a nie pilota, baterii czy zasilania.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Kolego. Powinieneś w tytule i na wstępie napisać jaki system sterowania posiadasz...
    Portos ma ich co najmniej 2 lub 3. Jeżeli nie wiesz to wrzuć chociaż zdjęcie pilota.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Padł kondensator w zasilaczu beztransformatorowym. Musisz niestety rozebrać silnik - do wyjęcia elektroniki potrzebujesz torxy "z dziurką" w dwóch rozmiarach. Kondensator, o ile pamiętam 680n/275AC.
  • Poziom 7  
    Witam,
    Próbowałem otworzyć dzisiaj dwa uszkodzone silniki i mała przestroga dla tych co chcą na własną rękę to naprawiać. Silniki mam w dwóch rozmiarach, z jednym poszło łatwo, tak jak pisał chucu trzeba było 2 troxów w różnych rozmiarach. Ale mniejszy silnik ma nieco inną budowę i jest złożony na dobre. Ma jednego troxa i jeden jakby nit, którego nie dało się za nic ruszyć mimo że próbowałem nawet rozwiercać. Nie udało mi się go rozebrać.
    W większym silniku jest jeden wielki kondensator 5uF/450V podłączony przed całym układem i kilka mniejszych już na płytce.
    Chocu, rozumiem, że pisałeś o tym dużym? Czy o którymś, który trzeba wylutować na płytce?
  • Poziom 17  
    Ten duży to kondensator rozruchowy - możesz go zmierzyć, zbyt mała pojemność skutkuje brakiem siły. Padnięty jest natomiast kondensator na płytce (MKP, prostokątny)
  • Poziom 2  
    Portos Rolety awaria - Rolety po załączeniu zasilania otwiera się o potem nie r

Dodano po 1 [minuty]:

To ten żółty kondensator ? z boku ma napis 684k 400v jdr
  • Poziom 2  
    a jeszcze jedno pytanie.To była ta duża roleta.A jak rozebrać małą.Bo za cholerę nie moge wyciągnąć silniika.
  • Poziom 8  
    Ja mam inny problem, mój pilot nie reaguje na STOP.
    Rozmontowałem go na części pierwsze i okazuje się że blaszka która jest odpowiedzialna za styk i resorowanie, czyli jako sprężyka, uległa zniszczeniu.
    Gdyby ktoś miał stary pilot do utylizacji, chętnie przyjmę.
    Więcej info na priv, oczywiście koszty wysyłki ja pokrywamy. Portos Rolety awaria - Rolety po załączeniu zasilania otwiera się o potem nie r
  • Poziom 8  
    Chupacabra napisał:
    Rozleciał się mikrostyk. Do kupienia w każdym elektronicznym sklepie stacjonarnym lub internetowym za grosze. Jak dasz gościowi na browara to może ci nawet przelutuje na miejscu.

Pilot rozbebeszyłem i zrobiłem przekladke, z miejsca w którym było sterowanie w prawo wyiąłem mikro styk I wstawiłem do środkowego miejsca STOP.
    Teraz wszystko działa.
    Tam nic nie trzeba lutować.
    Dzięki za podpowiedź,udam się na zakupy po mikro styk👍
    Dołączam fotkę mikro styk (pierwszy od góry )który to nie wytrzymał częstego korzystania z jego usług 😁 Portos Rolety awaria - Rolety po załączeniu zasilania otwiera się o potem nie r

Dodano po 35 [minuty]:

Chupacabra napisał:
    Rozleciał się mikrostyk. Do kupienia w każdym elektronicznym sklepie stacjonarnym lub internetowym za grosze. Jak dasz gościowi na browara to może ci nawet przelutuje na miejscu.

Dzięki za podpowiedź, pilot rozbebeszyłem, wymontowałem z lewej strony mikrostyk i wsadziłem w środkowy(STOP), teraz działa, ale muszę udać się na zakupy i skompletować pilot. dodam tylko że nic nie trzeba lutować.