Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P207 - Podłączenie świateł do jazdy dziennej

29 Paź 2016 17:03 792 14
  • Poziom 15  
    Witam,
    Posiadam P207 rocznik 2008. Chcę podłączyć światła do jazdy dziennej pod skrzynkę bezpieczników (pod maską auta).
    Poszukuję opisu wyjść poszczególnych złączek w tej skrzynce.
    Chcę podłączyć pod zasilanie BSI (+ po stacyjce) i pod światła mijania.
  • Poziom 14  
    Nie pod światła mijania tylko pod postojowe. Jak chcesz koniecznie do skrzynki się wpiąć to szukaj plusa po zapłonie ,tak aby jak cofniesz zapłon plus był wyłączany.
  • Poziom 15  
    Dzięki za dobre rady, ale one nic nie wnoszą. Teoretyczne podłączenie świateł jest w instrukcji ;)
    Co do świateł postojowych, to się kolega myli. To są światła do jazdy dziennej, a na postojowych się nie jeździ i one wyłączają się (przynajmniej u mnie) po włączeniu świateł mijania.
    Natomiast jeżeli chodzi o + po stacyjce, to znalazłem nawet dwa, ale wolę wiedzieć w jaki obwód się wpinam.
  • Poziom 14  
    No dziwne że postojowe załączają się razem z mijania. Jeżeli chodzi o wybór plusa sam decydujesz do czego dopinasz. Zawsze możesz dopiąć po drodze dodatkowy bezpiecznik a może masz już w zestawie.
  • Poziom 15  
    Postojowe nie załączają się razem z mijania tylko oddzielnie. I do tego też świecą oddzielnie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    ??
    Może zbyt dawno zdawałem egzamin na prawo jazdy, ale przytoczę definicję:

Światła postojowe - mają zastosowanie przy postoju pojazdu.
    Silnik unieruchomiony - zapłon wyłączony - może świecić się jedna strona - mogą być ułożone na tych samych żarówkach co światła pozycyjne.
    Światła pozycyjne - wskazują pozycję pojazdu w ruchu.
    Pracujący silnik - włączony zapłon - światła z przodu i z tyłu pojazdu.

W każdym razie te co są u mnie nie świecą razem z drogowymi ;)
  • Poziom 12  
    Fiorino 2008 można zaświecić jedną stronę postojówek/pozycyjnych.
  • Poziom 15  
    W zeszłym wieku taki system występował u większości producentów państw zachodnich. Ze wschodnich spotkałem się z tym w skodzie (jeszcze czeskiej). Tam pozostawiało się włączony przełącznik kierunkowskazów (lewo lub prawo) i światła postojowe, to wtedy świeciła się jedna wybrana strona.
    Natomiast zgodnie z Kodeksem drogowym, to światła postojowe mogą występować (świecić się) z obu stron lub tylko od ulicy.
    Natomiast w moim P207 (2008) postojówki/pozycyjne gasną przy włączeniu drogowych.

Ale dalej nie wiem gdzie to podłączyć, żeby czegoś nie zepsuć. Podłączanie elektryki bez schematu, to jak granie na fortepianie bez nut (nie wszyscy to potrafią).
  • Poziom 14  
    Mam podłączone do automatu cofania i nie ma problemu już dwa lata. łatwy dostęp do wiązki ,wystarczy wybrać plus zasilający i temat można zamykać. Możesz dac po drodze bezpiecznik 10. Masz moją gwarancję działa na 100%
  • Poziom 15  
    georgesgr napisał:
    Nie czytales maila?

Czytałem, ale już Ci odpowiedziałem i wysłałem też zdjęcie.
    Widziałeś?

Dodano po 2 [minuty]:

georgesgr napisał:
    A tak naprawde, to po co cokolwiek podlaczac? 207 ma swiatla dzienne na wyjsciu z fabryki. Wystarczy je aktywowac w BSI.

U mnie jest opcja fińska (światła mijania cały czas) i innej opcji nie mam. Do tego mam automat , to chciałem włączyć na stałe LED, a automat będzie działał dalej. Przy wersji fińskiej automat tylko załącza kontrolkę na desce.
  • Poziom 15  
    Dzięki wszystkim.
    Światełka podłączyłem i działają OK. Jeżeli ktoś miałby jakieś opracowania, z których można by wyciągnąć schematy układów w P207, to proszę na prv. Odwdzięczę się czymś podobnym do C3
    Temat zamykam.