Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Denon pma720ae i amplituner avr x 1100

dembu74 29 Oct 2016 19:10 1101 19
    dembu74
    Level 8  
    Witam,

Salon 20m, posiadam denona avr -x 1100 I mam 5 kolumn Wharfedale diamond 10.7 front, 10.2 Tyl i 10 cs centralny.

Chcialbym dokupic Wzmacniacz denona pma720, oraz gramofon.

Pytanie w jaki sposob podlaczyc abym mogl raz ogladac filmy raz sluchac muzyki, tak bez przepinania kabli?
    Dodatkowo czy jest tez mozliwe tak podpiac wzmacniacz aby polepszyc dzwiek przy ogladaniu filmow?

Pozdrawiam
    intenso
    Level 39  
    Kolego nie zepniesz wzmacniacza z tym amplitunerem.
    Amplituner musi mieć wyjście Pre Out na fronty tak jak ma na suba.
    Druga sprawa to wzmacniacz, najlepiej jakby miał Main In lub Power Amp Direct, z tego względu ze wciskasz guzik i wzmacniacz przełącza się w tryb końcówki i nie interesują Cię żadne ustawienia na wzmacniaczu.

Da się żyć ze wzmacniaczem bez main lub power amp, podpinasz się pod aux we wzmacniaczu, ustawiasz na nim głośność na godzinę 11 i robisz kalibracje, chcesz słuchać muzyki to włączasz sam wzmacniacz i odtwarzacz CD lub gramofon. Chcesz kino to włączasz ampli i wzmacniacz, ustawiasz volume na wzmacniaczu tak jak było podczas kalibracji i oglądasz film, głośność wtedy regulujesz tylko z poziomu ampli.

Wyjście Pre Out mają Denony od serii X 3XXX
    W podobnych pieniądzach jak PMA 720 AE i posiada wejście Main In jest Pioneer A 30.
    dembu74
    Level 8  
    Dziękuje za informacje.

Proszę jeszcze o informacje czy pioneer jest dobrym wzmacniaczem, czy w podobnej cenie tak do 1500 + - dostane cos dobrego, oraz na co zwracać uwage przy wyborze wzmacniacza?
    intenso
    Level 39  
    Jeżeli chcesz kupić wzmacniacz do 1500 zł to szukaj PMA 1500 AE używki , to budowa dual mono, ma wejście power amp , mocowo i jakością dźwięku ogarnia PMA 720 AE i Pioneera A 30 razem wzięte.

Tak Pioneer to tez dobry wzmacniacz nawet chyba mocowo ten sam poziom co 720 AE.
    dembu74
    Level 8  
    Dzięki.
    W takim razie jeszcze ostatnie pytanie czy lepiej kupić używany czy troszkę dołożyć I kupić coś na lata i jak tak to co proponujesz do kwoty +- 2500zl
    intenso
    Level 39  
    To już sobie musisz sam zadać to pytanie, ja osobiście wolę sprzęt z drugiej ręki a z wyższej półki.
    Ja mogę tylko Ci podać propozycje a Ty sam to zweryfikuj.

A co z ampli?
    dembu74
    Level 8  
    Trudne pytanie, jednak ja wolę nowy nawet jakbym miał poczekać kilka miesięcy.

Amplituner jest, chyba, ze sensowniej i taniej wyjdzie sprzedać obecny 1100 a kupić coś co będzie współpracowało z wzmacniaczem 720 I będzie to Denon ;)
    intenso
    Level 39  
    Sprzedać i kupić conajmniej X 3000
    dembu74
    Level 8  
    Oki dzięki czyli x3xxx i 720 i połaczenie będzie możliwe.

Jeszcze raz dzięki za wskazówki.
    intenso
    Level 39  
    Będzie ale będziesz musiał ustawiać głośność na wzmacniaczu taka jaka była podczas kalibracji.
    dembu74
    Level 8  
    To jaka powinna być konfiguracja aby można było ogladać filmy I sluchać muzyki na cd i gramofonie? Dodam, że mam cd denona 1713 i teraz jest podłaczony do 1100
    intenso
    Level 39  
    Masz zapewne dbt 1713 a nie dcd ;)
    Bluray podłączysz hdmi do ampli a cinczami do wzmacniacza, gramofon również do wzmacniacza w odpowiednie wejście Phono.

Do filmów będziesz musiał włączać bd, ampli i wzmacniacz.
    Do muzyki wzmacniacz, dbt lub gramofon, zależy z czego będziesz chciał słuchać muzyki.

Dodano po 10 [minuty]:

https://www.olx.pl/oferta/denon-pma-1500-ae-CID99-IDi3AdW.html#fd59d41fd5
    dembu74
    Level 8  
    Dzięki za info.
    Jak sprawdzić sprzęt taki jak wzmacniacz w warunkach domowych?
    intenso
    Level 39  
    Sprawdź czy potencjometry nie trzeszczą gdy nimi kręcisz, można sprawdzić czy wszystkie wejścia we wzmacniaczu działają, jedynie Phono nie sprawdzisz chyba ze sprzedający będzie miał gramofon.
    Podpiąć kolumny i sprawdzić czy obie grają.
    dembu74
    Level 8  
    Dziękuje zu informacje.
    intenso
    Level 39  
    Masz zamiar kupić używany wzmacniacz?
    dembu74
    Level 8  
    Zastnawiałem się nad używanym, ale po namyśle zbieram na nowe.

Proszę jeszcze o info, czy jak mam kolumny i maja 4 podłączenia to mogę 2 sprzęty podłączyć ?
    intenso
    Level 39  
    I tak I nie, w Twoim przypadku nie.
    dembu74
    Level 8  
    oki, pozostaje zbieranie :)

Dzięki za pomoc.