Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth

-rafal- 21 Sty 2018 05:54 14352 42
  • #31 21 Sty 2018 05:54
    RigelInOrion
    Poziom 11  

Witam. Czy można zastosować inny wzmacniacz operacyjny zamiast tego OPA2134?

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Metal Work Pneumatic
  • #32 21 Sty 2018 10:35
    -rafal-
    Poziom 15  

Oczywiście że tak sam popełniłem wersje z NE5532 aczkolwiek działać będzie także z TL072 czy LM358.

Rafał

• #33 21 Sty 2018 16:20
    RigelInOrion
    Poziom 11  

Dzięki Rafał za odpowiedź. Pytanie mam jeszcze odnośnie emulatora. Udało ci się wysłać na wyświetlacz tekst. Ja robię podobny do Twojego emulator dla radia w nissan micra k12. Komunikację już mam ogarniętą łącznie w wykrywaniem przycisków ale za diabła nie mogę wyświetlić tekstu. Niby w opisie protokołu cdc blaupunkta jest tam jakaś komenda. Muszą do tego być jakieś specjalne warunki, jakieś ogólne wskazówki dla różnych jednostek?

• Metal Work Pneumatic
  • #34 21 Sty 2018 19:28
    -rafal-
    Poziom 15  

Jeżeli chodzi o wyświetlacz to w kwestii samochodów innych niż grupa VAG nie mam żadnego doświadczenia. Natomiast jeżeli chodzi o VAG to należy się podpiąć pod CAN który idzie do radia i albo maskować komunikaty pochodzące z radia albo przechwytywać ramki z radia a wysyłać swoje to są dwie drogi które pozwalają na wyświetlanie własnego tekstu w samochodzie na wyświetlaczu (np. FIS w audi) bo na tekst na radiu nie mamy wpływu.

• #35 28 Sty 2018 10:28
    RigelInOrion
    Poziom 11  

Witam ponownie. Czy tą część z anteną modułu bt kolega wystawił poza obrys płytki celowo żeby uniknąć przydźwięków? U mnie zakłócenia są dość mocne. Próbowałem LM358 i JVC4556. Niczego te zmiany nie polepszyły Zastanawiam się, bo ja umieściłem bt w środku, czy to nie jest wina tego siania. Może jakoś to ekranować?
    VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth

• #36 29 Sty 2018 18:04
    -rafal-
    Poziom 15  

Na czym masz zakłócenia i o jakiego rodzaju zakłóceniach mówisz? Ja antenę celowo dałem poza obrysem żeby jej od spodu nie ekranować bo ma to wpływ na zasięg (niekorzystny).

PS. Jakim napięciem zasilasz XS? Podrzuć schemat.

Rafał

• #37 30 Sty 2018 17:14
    RigelInOrion
    Poziom 11  

Tak to mniej więcej wygląda. OVC zasilany napięciem 4V, max prąd stabilizatora( TC1185-4.0VCT713) 150mA. Zakłócenia pojawiają się w dźwięku, coś jakby transmisja danych w modemie.
    VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem BluetoothVAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem BluetoothVAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth

• #38 31 Sty 2018 00:45
    -rafal-
    Poziom 15  

Pierwszy rzut oka to, nie masz żadnych kondensatorów na wyjściu TC? Dodaj 10uF i 10nF. Poza tym to wszystko wygląda ok no poza tym że tą PCB to bym inaczej zrobił....

• #39 06 Lut 2018 22:46
    RigelInOrion
    Poziom 11  

Zapytam cię jeszcze jak to jest z tym stabilizatorem i jego funkcją enable. W nocie napisane jest, że stabilizator działa wtedy, kiedy pin enable jest wstanie wysokim lub "nie związany". Nie działa natomiast, kiedy jest wstanie niskim. W moim radiu chyba nie ma stanu niskiego kiedy jest wyłączone. Musiałem zastosować rezystor 10k ściągający do masy wtedy funkcjonuje poprawnie. W twoim projekcie ma takiego zabiegu. Czyżby to właściwość radia?

• #40 08 Lut 2018 19:44
    -rafal-
    Poziom 15  

Masz rację powinien być zastosowany tutaj pulldown tak jak napisałeś jednak w moim radiu działa bez niego chociaż w obecnej wersji mam go już na pcb tak profilaktycznie i zgodnie ze sztuką.

• #41 08 Lut 2018 21:06
    RigelInOrion
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedna ważna sprawa. Zmierzyłem prąd pobierany na wyłączonym stabilizatorze i wyszło 26mA. Ja zastosowałem bliźniaczo podobny pq05rd21. Możliwe to? Nie rozładuje akumulatora zimą na przykład?

• #42 09 Lut 2018 19:02
    -rafal-
    Poziom 15  

Wiesz co to bardzo dożo jak na prąd sleep... i wychodzi że nie zgodnie z DS, maksymalnie podaje datasheet dla jednego i drugiego 10mA bez podania typical i minimum w moim przypadku jest to ok 1mA! Jednak sam uznaje że to za dużo nawet ten 1mA i w kolejnej wersji urządzenia będę całkiem inaczej rozwiązywał zasilanie przetwornica buck ale no będę miał tam więcej rzeczy.

• #43 09 Lut 2018 21:26
    RigelInOrion
    Poziom 11  

Ja próbowałem podłączyć zasilanie emulatora po stacyjce w kostce mini_iso, niestety wydajność prądowa <= 150mA. We niedzielę spróbuję sprawdzić na "po stacyjce" ale w kostce ISO(tej od zasilania radia). To rozwiązałoby problem całkowicie. Dziękuję kolego za wszelkie informacje. Na koniec wrzucę jeszcze zdjęcie swojej, gotowej już płytki.VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth

Szukaj w 5mln produktów