Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth

-rafal- 29 Oct 2016 20:16 20547 45
Altium Designer Computer Controls
 • VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth

  Witam serdecznie wszystkich forumowiczów chciałbym podzielić się z wami swoją ostatnią konstrukcją, może akurat komuś się przyda lub znajdzie w niej inspirację do swojego projektu. Konstruktywna krytyka mile widziana :D

  1. Cel i założenia projektowe

  Od niedawna jeżdżę Audi A4B6 z 2004 r., które jest wyposażone w system audio na bazie radia Audi Concert II. Samochód jest bez zmieniarki CD a radio nie posiada żadnego wejścia AUX. Wpadłem na pomysł że fajnie byłoby móc puścić ulubioną muzykę ze smartfonu a także móc odsłuchiwać komunikaty nawigacji w głośnikach samochodu (muzyka wtedy jest automatycznie przyciszana co jest bardzo wygodne). Osobiście nie lubię plątaniny przewodów w samochodzie dlatego wybór padł na Bluetooth. Ponadto to rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę w odniesieniu do ładowarek nieizolowanych mianowicie nie tworzy się pętla masy i nie ma żadnych przydźwięków, myślę że sporo osób zna temat. Dodatkowo założyłem sobie że chcę mieć możliwość przerzucania piosenek przyciskami umieszczonymi w radioodtwarzaczu i mieć możliwość dołączenia mikrofonu tak aby całość mogła też działać jako zestaw głośnomówiący.

  2. Opis budowy urządzenia

  Cała idea działania urządzenie polega na emulacji zmieniarki podłączonej do radia samochodowego a wybór wejścia polega na naciśnięciu przycisku CD odpowiednią ilość razy do pojawienia się napisu CDC1. Całe urządzenia opiera się o cztery podstawowe bloki funkcjonalne:
  - emulator zmieniarki na mikrokontrolerze ATmega8;
  - moduł Bluetooth (XS3868M);
  - wzmacniacz różnicowy (OPA2134);
  - układ zasilania (78R05 i APE1117).

  Podczas budowy emulatora korzystałem z opracowań opublikowanych na stronach:
  http://martinsuniverse.de/projekte/cdc_protokoll/cdc_protokoll.html
  http://dev.shyd.de/2013/09/avr-raspberry-pi-vw-beta-vag-cdc-faker/

  Na pierwszej z nich jest bardzo dobrze opisany protokół komunikacyjny (po niemiecku ale jak ktoś miał w szkole to da radę) A na drugiej już przykład implementacji na którym w dużej mierze bazuje program dla Atmegi. Samego protokołu opisywał nie będę bo zostało to dosyć dobrze zrobione na powyższych stronach napisze tylko że moje radio nie wysyła danych na przycisku PRVS i impulsatorze w lewo oraz na przyciskach SEEK tych nad impulsatorem dlatego PRVS i NEXT jest zrobiony na przyciskach od przesuwania piosenki a PLAY/PAUSE na SCAN. (w materiałach udostępnie także wersje z wykorzystaniem pełnej obsługi przycisków może ktoś z kolegów przetestuje u siebie, może się okazać że w moim radiu jest coś uszkodzone było by miło gdyby ktoś to zrobił). Komendy do modułu są wysyłane za pośrednictwem interfejsu UART mikrokontrolera poprzez tranzystorowy konwerter poziomów. Pełną listę komend można znaleźć tutaj.
  Na wyjściu modułu zastosowałem wzmacniacz różnicowy ponieważ wspólne wyjście sygnałów L i P jest na poziomie ok. 0,9V względem masy i z doświadczenia wiem że gdy się je zmasuje, pozostawi wolne lub zastosuje dwójniki lub tym podobne rzeczy które sugerowano na innych forach koniec końców nie jest dobrym rozwiązaniem bo albo pojawiają się dziwne przydźwięki albo obcinane są tony itp.

  Układ zasilacza zbudowany jest na czterokońcówkowym stabilizatorze 78R05 który posiada funkcję ENABLE która jest wykorzystana po to aby moduł włączany był tylko w momencie gdy jest uruchomiane radio (radio posiada na kostce zmieniarki końcówkę UB+ - stałe napięcie z przed stacyjki i oznaczone symbolem wyłącznika - pojawia się tylko przy uruchomieniu radia jednak jego wydajność prądowa nadaje się właśnie tylko do odblokowywania stabilizatora. Dalej podparty stabilizator na 3,3V dający około 4V na wyjściu ze względu na kapryśność modułu BT przy zasilaniu napięciem 3,3V (generacja tonu ok. 800Hz).

  Układ zmontowałem na dwustronnej płytce drukowanej wykonanej metodą fotochemiczną. Podczas montażu należy zwrócić szczególną uwagę na wykonanie przelotek w odpowiednich miejscach (gdzie to możliwe zastosowałem podwójne pady dla wygody montażu). Na zdjęciach widać nieestetyczne poprzycinane gniazda związane jest to z wersją testową w finalnym urządzeniu nie ma wtyczek tylko są bezpośrednio przylutowane przewody (wtyczki bardzo łatwo wypinają się przy demontażu radia). Elementów D3 oraz R3 nie należy montować wykorzystywane one były tylko podczas debugowania programu. Całość po zmontowaniu została umyta i pokryta lakierem PLASTIK 70.

  3. Montaż w samochodzie

  Po zmontowaniu układu należy przygotować sobie przewody do podłączenia radia należy zakupić kostkę do zmieniarki i połączyć według rysunku pamiętając o podłączeniu masy układu oczkiem pod śrubę radia, jest to dość istotne.

  VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth

  Po podłączeniu układu całość jest gotowa do pracy wystarczy utworzyć parę z urządzeniem a na radiu wybrać CDC1.

  Kilka zdjęć:

  VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth VAGcdcFaker - emulator zmieniarki z interfejsem Bluetooth

  Plany dla następnej wersji:
  - przebudowa na jakiegoś STM'a i dodanie hosta USB, CDC1 -> BT, CDC2 -> USB

  Koszty urządzenia w pełni nie są znane moduł ściągany z Chin reszta z miejscowego sklepu. Dźwięk jest naprawdę zadowalający z pełnymi niskimi i wysokimi tonami. Udostępniam wsady procesora i projekt w AD16 jednak nie zgadzam się na publikacje w innym miejscu. Nie odpowiadam także za wszelakie uszkodzenia radia podczas montażu układu. Nie opisuje metody programowania mikrokontrolera jaki i ustawienia fusebitów myślę że jest to w tak wielu miejscach opisane że nie ma potrzeby powielania.
  Wydaje mi się że radio posiada wejście różnicowe jednak nie znam jego parametrów ale sprawdziłem i wprost połączenie z modułem BT nie daje dobrych rezultatów (poprzez kondensatory także).
  Źródła programu nie zostaną opublikowane.
  Komenda AT#MM w tym module nie działa.

  Jeśli pojawią się pytania chętnie odpowiem na nie w wolnym czasie (mam go mało więc proszę się nie gorączkować).
  Attachments:

  Cool? Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  -rafal-
  Level 15  
  Offline 
  -rafal- wrote 133 posts with rating 47, helped 12 times. Live in city Kraków. Been with us since 2007 year.
 • Altium Designer Computer Controls
 • #2
  krychu0505
  Level 21  
  Myślę, że jest to interesujący projekt, gdyż sam posiadam oryginalne radio VW bez wejścia aux i trochę mnie denerwuje ciągłe nagrywanie płyt ze swoimi ulubionymi utworami. ;) Chętnie wykonał bym takie cudeńko na podstawie przedstawionych materiałów. Jednak mam pytanie czy ten protokół będzie zgodny z radiem VW RCD200 ?
  Jeszcze taka mała uwaga odnośnie projektu kolegi. ;) Przydała by się do całej płytki jakaś obudowa. ;)
 • #3
  -rafal-
  Level 15  
  krychu0505 wrote:
  Myślę, że jest to interesujący projekt, gdyż sam posiadam oryginalne radio VW bez wejścia aux i trochę mnie denerwuje ciągłe nagrywanie płyt ze swoimi ulubionymi utworami. Chętnie wykonał bym takie cudeńko na podstawie przedstawionych materiałów. Jednak mam pytanie czy ten protokół będzie zgodny z radiem VW RCD200 ?
  Jeszcze taka mała uwaga odnośnie projektu kolegi. Przydała by się do całej płytki jakaś obudowa.


  Zagwarantować Ci nie mogę ale patrząc na sygnały jakie posiada myślę że jest duża szansa że w VW RCD200 także by to działało nie mam takiego radia aby sprawdzić, oczywiście wtyczka inna ale to nie problem. W opisach protokołów piszą że jest on stosowany w VW/Audi :) Co do obudowy to masz racje można by w coś to wrzucić wprawdzie zalakierowane jest ale wiadomo jak to z takimi rzeczami jest.

  drutek wrote:
  Ile za takie cudo ?


  Nie prowadzę sprzedaży :)
 • #4
  maras52
  Level 14  
  drutek wrote:
  Ile za takie cudo ?


  Swojego czasu na "aleosochodzi.pl" takie "oszukajki" z USB/SD chodziły koło 200-250zł.  BTW Witam sąsiada :P
 • #5
  snnaap
  Level 25  
  Witam,

  jak już przetestowałeś to na CONCERT II powiedz czy wysłanie takiej ramki (z takimi wartościami) spowoduje możliwość odtwarzania sygnału podawanego na wejście radia:

  0x34, 0xBE, 0xFF, 0xFF, 0xFF, 0xFF, 0xCF, 0x3C

  (prosty aux)


  Pozdrawiam
 • Altium Designer Computer Controls
 • #6
  Karol966
  Level 30  
  Używam czegoś podobnego w Skodzie, akurat mi chodziło o samo odblokowanie AUX'a i też działa ale nie powiem, dodatkowe przyciski czasami korcą by zbudować cały odtwarzacz MP3 (najtaniej bazując na gotowym odtwarzaczu MP3 kieszonkowym + małym procku = cena poniżej 20zł za zestaw :) )
 • #7
  metalic69
  Level 2  
  Karol966 wrote:
  Używam czegoś podobnego w Skodzie, akurat mi chodziło o samo odblokowanie AUX'a i też działa ale nie powiem, dodatkowe przyciski czasami korcą by zbudować cały odtwarzacz MP3 (najtaniej bazując na gotowym odtwarzaczu MP3 kieszonkowym + małym procku = cena poniżej 20zł za zestaw :) )


  Tylko jaka by była jakość tego mp3? :) Dźwięk przesyłany przez BT też nie jest w jakiś sposób zdegradowany?
 • #8
  ksz999
  Level 1  
  udało sie uruchomic opcję z mikrofonem jako zestaw glosnomówiący?
 • #9
  -rafal-
  Level 15  
  snnaap wrote:
  Witam,

  jak już przetestowałeś to na CONCERT II powiedz czy wysłanie takiej ramki (z takimi wartościami) spowoduje możliwość odtwarzania sygnału podawanego na wejście radia:

  0x34, 0xBE, 0xFF, 0xFF, 0xFF, 0xFF, 0xCF, 0x3C

  (prosty aux)


  Pozdrawiam


  To tak jednorazowe przesłanie ramki nic Ci nie da z moich testów wynika że trzeba ją wysyłać co najmniej co czas poniżej 1s gdy tego nie zrobisz automatycznie zostanie przełączone na CD. Co do ramki to jest ona dokłądnie taka jak u mnie. Jeżeli chce się używać dodatkowo wyboru CDC(X) lub numery ścieżek to trzeba się bawić 2 i 3 bajtem.

  metalic69 wrote:
  Tylko jaka by była jakość tego mp3? Dźwięk przesyłany przez BT też nie jest w jakiś sposób zdegradowany?


  Jedyne co znalazłem to DAC 20 bitowy, powiem tak audiofilem nie jestem ale jakies tam wyczulenie na dźwięki mam i osobiście nie mam zastrzeżeń.

  ksz999 wrote:
  udało sie uruchomic opcję z mikrofonem jako zestaw glosnomówiący?


  Tak nie ma z tym większego problemu testowane na mikrofonie ZALMAN.
 • #10
  snnaap
  Level 25  
  -rafal- wrote:
  snnaap napisał:
  Witam,

  jak już przetestowałeś to na CONCERT II powiedz czy wysłanie takiej ramki (z takimi wartościami) spowoduje możliwość odtwarzania sygnału podawanego na wejście radia:

  0x34, 0xBE, 0xFF, 0xFF, 0xFF, 0xFF, 0xCF, 0x3C

  (prosty aux)


  Pozdrawiam  To tak jednorazowe przesłanie ramki nic Ci nie da z moich testów wynika że trzeba ją wysyłać co najmniej co czas poniżej 1s gdy tego nie zrobisz automatycznie zostanie przełączone na CD. Co do ramki to jest ona dokłądnie taka jak u mnie. Jeżeli chce się używać dodatkowo wyboru CDC(X) lub numery ścieżek to trzeba się bawić 2 i 3 bajtem.


  A znalazłeś gdzieś opis tej ramki, co oprócz 2, 3, 4, 5 oznaczają poszczególne bajty?

  1 - ?? ( w kodach jest albo 0x34, albo 0x74)
  2 - nr cd
  3 - nr ścieżki
  4 - minuty
  5 - sek
  6 - ?? (mode = MODE_SCAN; MODE_SHFFL; MODE_PLAY; tylko nie wiem co znaczą)
  7 - ??
  8 - ??

  znalazłeś może gdzieś to przeglądają dostępne materiały?

  Pozdrawiam
 • #11
  -rafal-
  Level 15  
  Nic nie znalazłem jedyne co Link
  Pod nagłówkiem Panasonic nie wiem na ile będzie Ci to pomocne. A co do tych trybów są to te same tryby na oko co na zwykłej płycie tj. powtarzanie piosenki odtwarzanie 10s początków itp. tylko nie wiem po co to przesyłać w stronę radia.
 • #12
  snnaap
  Level 25  
  A jeszcze dwa pytania może się orientujesz. W radiu jest czwarta wtyczka od telefonu i nawigacji, pierwsze to pytanie odnośnie jak się nazywa ta wtyczka aby można było ja dokupić, druga pytanie to czy sprawdzałeś jaki sygnał trzeba podać na tel. mute aby wyciszyć radio - mase? i czy wejścia Tel. + i -NF są to wejścia audio uaktywniane sygnałem podane na tel. mute?

  Interesowałeś się tym?

  Pytam dlatego że fajnie by było korzystać również z zestawu bluetooth bez włączonego emulatora CD.
  Jak telefon dzwoni sygnał podawany byłby na te właśnie wejścia.
 • #13
  krychu0505
  Level 21  
  -rafal- wrote:
  krychu0505 wrote:
  Myślę, że jest to interesujący projekt, gdyż sam posiadam oryginalne radio VW bez wejścia aux i trochę mnie denerwuje ciągłe nagrywanie płyt ze swoimi ulubionymi utworami. Chętnie wykonał bym takie cudeńko na podstawie przedstawionych materiałów. Jednak mam pytanie czy ten protokół będzie zgodny z radiem VW RCD200 ?
  Jeszcze taka mała uwaga odnośnie projektu kolegi. Przydała by się do całej płytki jakaś obudowa.


  Zagwarantować Ci nie mogę ale patrząc na sygnały jakie posiada myślę że jest duża szansa że w VW RCD200 także by to działało nie mam takiego radia aby sprawdzić, oczywiście wtyczka inna ale to nie problem. W opisach protokołów piszą że jest on stosowany w VW/Audi :) Co do obudowy to masz racje można by w coś to wrzucić wprawdzie zalakierowane jest ale wiadomo jak to z takimi rzeczami jest.


  Dziękuję za odpowiedź. ;) Mam jeszcze jedno pytanie być może nie doczytałem ale nie bardzo rozumiem jak mikrokontroler komunikuję się ze zmieniarką. Na schemacie widać wykorzystanie części magistrali SPI czyli pinu MOSI i SCK oraz pinu Int0 czyli przerwania zewnętrzne. Czyli pin mosi służy do wysyłania danych do zmieniarki, natomiast pin Int0 do odbioru danych a sck wiadomo jako zegar, czy dobrze to rozumiem ?
 • #14
  -rafal-
  Level 15  
  snaap nie interesowałem się tym póki co kompletnie, wiem tylko że moje auto ma wbudowany moduł BT jednak w żaden sposób nie udało mi się go uruchomić wprawdzie sparować się da i na radiu wtedy wyświetla się PHONE i jest charakterystyczny dźwięk ale nie słychać ani mnie ani rozmówcy kiedyś czytałem że działają z tym tylko starsze telefony a smartfony już nie ale mogę się mylić sam nie testowałem bo nie mam żadnej starej słuchawki.

  To Ci może pomóc: Link

  Na szybko wygląda to właśnie tak że podajesz sygnał do aktywowania wejścia i sygnał audio tak samo dla tel i navi, trzeba by to sprawdzić, a czy aktywuje +/- to wielu możliwości do sprawdzenia nie ma :D

  krychu0505 wrote:
  Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie być może nie doczytałem ale nie bardzo rozumiem jak mikrokontroler komunikuję się ze zmieniarką. Na schemacie widać wykorzystanie części magistrali SPI czyli pinu MOSI i SCK oraz pinu Int0 czyli przerwania zewnętrzne. Czyli pin mosi służy do wysyłania danych do zmieniarki, natomiast pin Int0 do odbioru danych a sck wiadomo jako zegar, czy dobrze to rozumiem ?


  Pierwsza podstawowa rzecz mikrokontroler nie komunikuje się ze zmieniarką, układ jest przeznaczony dla samochodów bez zmieniarki lub dla osób które rezygnują z jej wykorzystania, podłączamy go do radia w miejsce zmieniarki (układ ją udaje). Tak wykorzystana jest część sprzętowej magistrali SPI do wysyłania danych do radia tak jak mówisz SCK - zegar, MOSI - dane (Master Output Slave Input) natomiast INT0 służy do odbierania danych z radia gdyż w tą stronę jest to transmisja asynchroniczna, odbierane są tu tylko dane o przyciśnięciu przycisków wiec jeśli ktoś nie ma zamiaru z tego korzystać można całkiem z tego zrezygnować jak i całej części od UARTa.

  Pozdrawiam,
  Rafał
 • #15
  krychu0505
  Level 21  
  -rafal- wrote:
  Pierwsza podstawowa rzecz mikrokontroler nie komunikuje się ze zmieniarką, układ jest przeznaczony dla samochodów bez zmieniarki lub dla osób które rezygnują z jej wykorzystania, podłączamy go do radia w miejsce zmieniarki (układ ją udaje). Tak wykorzystana jest część sprzętowej magistrali SPI do wysyłania danych do radia tak jak mówisz SCK - zegar, MOSI - dane (Master Output Slave Input) natomiast INT0 służy do odbierania danych z radia gdyż w tą stronę jest to transmisja asynchroniczna, odbierane są tu tylko dane o przyciśnięciu przycisków wiec jeśli ktoś nie ma zamiaru z tego korzystać można całkiem z tego zrezygnować jak i całej części od UARTa.


  Tak faktycznie chodzi oczywiście o komunikację mikrokontrolera z radiem. Po prostu cały czas myślałem o emulatorze zmieniarki i napisałem o zmieniarce a nie o radiu ;)
  Dziękuję za odpowiedź. ;)
 • #16
  overclokerking
  Level 13  
  Rozumiem że odbieranie/odrzucanie rozmów odbywa się z poziomu telefonu?
 • #17
  jumpee
  Level 13  
  a czy myślałeś nad zamontowaniem emulacji kierownicy wielofunkcyjnej z odbiornikiem ir pilota do tego układu ?
 • #18
  -rafal-
  Level 15  
  overclokerking wrote:
  Rozumiem że odbieranie/odrzucanie rozmów odbywa się z poziomu telefonu?


  Nie, można tak zaprogramować przyciski na radiu aby odbierać/odrzucać przyciskiem na radiu lista komend i tego co można zrobić poprzen moduł XS3868M na telefonie jest dostępna w dokumentacji do której link podałem w pierwszym poście dokładnie odbieranie AT#CE i AT#CF dla odrzucania (przy wysyłaniu komend nalezy pamiętać o dodaniu na końcu powrotu karety i znak nowej linii "\r\n".
  Aczkolwiek w sofcie który udostępniłem jest to nie obsługiwane jakby ktoś potrzebował to mogę skompilować kod z potrzebnymi komendami pod danymi przyciskami.

  jumpee wrote:
  a czy myślałeś nad zamontowaniem emulacji kierownicy wielofunkcyjnej z odbiornikiem ir pilota do tego układu ?


  Nie bardzo wiem o co chodzi osobiście nie mam kierownicy wielofunkcyjnej i z tego co wiem to w B6 na 99% gada ona po CANie a CANa póki co nie ruszałem w żaden sposób,
 • #19
  jumpee
  Level 13  
  jeżeli chcesz to mogę podesłać Ci moje rozwiązanie po CAN do vw b5 passat, zrobiłem to na oryginalnym pilocie od pioneer sr100 a następnie emulacja kierownicy i puszczenie to w szynę can, działa na pewno na navigacji MCD
 • #20
  -rafal-
  Level 15  
  Jeżeli możesz to podeślij chętnie ogarnę co i jak w wolnym czasie.

  Pozdrawiam,
  Rafał
 • #21
  tesla97
  Level 14  
  Witam, mam dwa pytania co do układu oraz transmisji.

  Na stronie na której podany jest kod do transmisji przez SPI podane jest
  Code: c
  Log in, to see the code


  A potem przez cały czas wysyłane cd = 0xBE;
  Jak to z tym jest? To w końcu CDC1 to 0C czy BE?

  Drugie pytanie dotyczy układu BT czy parowanie z telefonem można rozwiązać poprzez wysłanie zaraz po uruchomieniu układu komendy CA. Czy układ BT działa w fabrycznym trybie? Czy tryb został zmieniony i parowanie wygląda inaczej.
 • #22
  -rafal-
  Level 15  
  To o czym piszesz tyczy się komunikacji RADIO >>> Zmieniarka i jest wysyłane po wybraniu konkretnej płyty na radio (można na tym zrobić przełączanie źródeł)

  BT działa w fabrycznym trybie.

  Pozdrawiam,
  Rafał
 • #23
  tesla97
  Level 14  
  Witam,
  dzięki za odpowiedź. Teraz protokół transmisji jest dla mnie dużo prostszy.

  Choć mam jeszcze jedno pytanie co do mikrofonu gdzie kolega go umiejscowił?
  Niestety sam posiadam chorus 2 ('02 r.) i nie mam multifunkcyjnej kierownicy i myślałem zrobić odbieranie jakimś przyciskiem radia, a mikrofon podłączyć gdzieś w kratkach wentylacji.

  Pozdrawiam Mariusz.
 • #24
  Andsa
  Level 11  
  Bardzo zgrabne rozwiązanie. Od trzech lat korzystam z gotowego emulatora zmieniarki z wejściem AUX do oryginalnego radia Audi. Moduł kosztował około 100zł. Jestem bardzo zadowolony z jakości tego rozwiązania chociaż czasem nie chce zaskoczyć - radio nie widzi zmieniarki. Ostatnio nabyłem gotowy moduł BT z Chin. Moduł może być zasilany 12-15V lub 5V, Ma sterowanie w postaci trzech przycisków i mikrofon. Jeszcze nie podpinałem go do mojego modułu gdyż zauważyłem że po odłączeniu BT od zasilania muszę na telefonie wymusić połączenie z modułem. Gdy jest cały czas zasilany telefon od razu się z nim łączy i odtwarza muzykę. Jak to jest u Ciebie? Moduł BT jest cały czas zasilany?

  Planuję zrobić nowy emulator, ale tak bym miał możliwość wykorzystania przycisków - start-stop, poprzedni, następny.
 • #25
  -rafal-
  Level 15  
  U mnie moduł jest zasilany tylko podczas gdy radio jest włączone.
 • #27
  -rafal-
  Level 15  
  Tak tylko dwa warunki rzecz jasna: włączony moduł BT i sparowane urządzenie.
 • #28
  Jezzman
  Level 21  
  Nie miałeś problemów z zniekształconym dźwiękiem podczas odtwarzania muzyki ??? Mam taki problem z tym modułem i rozmyślam jak to usunąć. Jak twój układ znosi niskie temperatury ??
 • #29
  -rafal-
  Level 15  
  Powiem tak problemy były gdy nie miałem na wyjściu wzmacniacza różnicowego do tego stopnia że nie było opcji słuchać nic - sprawdź na schemat jak mam to zrobione. Jakość dźwięku moim zdaniem jest naprawdę dobra. Temperatury hm.. działa nie miałem problemów żeby nie działało.
 • #30
  afee
  Level 10  
  Witam Kolege, mam pytanko techniczne jak sobie poradziles z delayem na module bo moj jest strasznie kaprysny jesli chodzi o komunikacje po serialu tzn odpowiedzi dostaje spoko ale z komendy AT to on czasem ignoruje udalo ci to w jakos zniwelowac ?
  Pozdrawiam

  Przepraszam za brak pl znaczkow.