Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 626 - Brak mocy, szarpanie i strzały w kolektorze

Torquemado 29 Paź 2016 20:27 612 4
  • #1 29 Paź 2016 20:27
    Torquemado
    Poziom 9  

Mam taki oto problem, że auto nie wchodzi na wysokie obroty. Na wolnych pracuje normalnie, ale jak wcisnę pedał gazu, to zaczyna się dusić i potrafi strzelić w kolektorze dolotowym (wszystkie te objawy występują na benzynie). Wszystko to dzieje się jak samochód trochę się nagrzeje. Mój samochód to Mazda 626, rocznik 93, silnik 2.0 115 KM. Bardzo będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi gdzie szukać przyczyn tego stanu i jak to naprawić.

0 4
  • #2 30 Paź 2016 08:08
    Ireneo
    Poziom 40  

Cewka,przewody świece.

0
  • #3 30 Paź 2016 13:43
    Torquemado
    Poziom 9  

Ale jak by to była wina w układzie zapłonowym, to powinno chyba także występować na gazie, a na LPG samochód działa bezproblemowo. Nie wiem, czy dobrze myślę...

0
  • #4 30 Paź 2016 13:50
    Ireneo
    Poziom 40  

Nie napisałeś że masz gaz a że masz objaw na benzynie co można było odebrać że nie jest to diesel :-)
    Jaki gaz w takim razie?Czy próbowałeś odłączyć aku?Czy zapala kontrolkę?Ciśnienie paliwa sprawdzone?

1
  • #5 30 Paź 2016 14:11
    Torquemado
    Poziom 9  

U mnie nie ma kontrolki Check Engine. Odłączałem aku, podłączałem znowu i nic. Odłączałem gaz (ktoś mi sugerował, że może przepala gaz i benzynę) i też nie ma poprawy. Instalację gazową mam taką: sterownik Stag-300-4, reduktor Tomassetto AT09, wtryskiwacze Valtek czerwone 3ohm. Kombinując na własną rękę podmieniłem przepływomierz, regulator ciśnienia paliwa, nowy filtr paliwa i powietrza, nowe świece, kopułkę i palec rozdzielacza. Ciśnienia paliwa nie sprawdzałem, nie mam manometru. A to może być przyczyna duszenia się i strzałów w kolektor? Strzela mi w obudowę filtru powietrza, jakby ktoś tam petardę wrzucił. Na benzynie w ogóle nie wchodzi powyżej 2 tyś obrotów.

0