Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 626 - Brak mocy, szarpanie i strzały w kolektorze

Torquemado 29 Oct 2016 20:27 1539 4
 • #1
  Torquemado
  Level 9  
  Mam taki oto problem, że auto nie wchodzi na wysokie obroty. Na wolnych pracuje normalnie, ale jak wcisnę pedał gazu, to zaczyna się dusić i potrafi strzelić w kolektorze dolotowym (wszystkie te objawy występują na benzynie). Wszystko to dzieje się jak samochód trochę się nagrzeje. Mój samochód to Mazda 626, rocznik 93, silnik 2.0 115 KM. Bardzo będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi gdzie szukać przyczyn tego stanu i jak to naprawić.
 • #3
  Torquemado
  Level 9  
  Ale jak by to była wina w układzie zapłonowym, to powinno chyba także występować na gazie, a na LPG samochód działa bezproblemowo. Nie wiem, czy dobrze myślę...
 • #4
  Ireneo
  Level 42  
  Nie napisałeś że masz gaz a że masz objaw na benzynie co można było odebrać że nie jest to diesel :-)
  Jaki gaz w takim razie?Czy próbowałeś odłączyć aku?Czy zapala kontrolkę?Ciśnienie paliwa sprawdzone?
 • #5
  Torquemado
  Level 9  
  U mnie nie ma kontrolki Check Engine. Odłączałem aku, podłączałem znowu i nic. Odłączałem gaz (ktoś mi sugerował, że może przepala gaz i benzynę) i też nie ma poprawy. Instalację gazową mam taką: sterownik Stag-300-4, reduktor Tomassetto AT09, wtryskiwacze Valtek czerwone 3ohm. Kombinując na własną rękę podmieniłem przepływomierz, regulator ciśnienia paliwa, nowy filtr paliwa i powietrza, nowe świece, kopułkę i palec rozdzielacza. Ciśnienia paliwa nie sprawdzałem, nie mam manometru. A to może być przyczyna duszenia się i strzałów w kolektor? Strzela mi w obudowę filtru powietrza, jakby ktoś tam petardę wrzucił. Na benzynie w ogóle nie wchodzi powyżej 2 tyś obrotów.