Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator Bottari z Kauflandu

Eidems 29 Paź 2016 22:04 11934 34
  • #1 29 Paź 2016 22:04
    Eidems
    Poziom 28  

Witam! Posiadam auto punto 2 1.2 8V 2000R. Gdy spadła temperatura akumulator nie odpalił, jego sprawność na przeglądzie wykazała 64% (mechanik powiedział że podczas niskiej temperatury auto może nie odpalić i się sprawdziło, zresztą aku ma 5 lat). I teraz w moim sklepie jest przeceniony Akumulator bottari 45Ah 360A. Czy ktoś wie kto to produkuje? Doczytałem gdzieś że autopart i można brać śmiało. Pytałem się w informacji na akumulator jest 3 lata gwarancji, niby są świeże, ponieważ przyjechały wraz z oponami zimowymi. Niestety daty produkcji nie mogę rozszyfrować oto przykładowa: 19389 ZTL 0258. Akumulator jest tani 129zł, w okolicy mam sklep z akumulatorami i trzeba liczyć 200zł (tuborg/bosch/banner/fiamm/yuasa), z tym że tylko tuborg ma 3 lata gwarancji. I teraz pytanie czy opłaca się dołożyć do aku skoro pewnie potrzyma tak samo? Szczególnie że bosch czy centra mają wiele negatywnych opinii;) Dodam tylko że akumulator na półce miał napięcie 12,74V i zielone oczko;). Myślę że nie stał długo bo napięcie książkowe. A w puncie napięcie na aku na włączonym silnik jest 13,95 więc sądzę że też jest OK;)

1 29
  • #2 29 Paź 2016 23:13
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Nigdy bym nie kupił akumulatora Bottari. Nie spotkałem się chyba jeszcze z żadnym dobrym produktem tej marki, wszystko najtańsza produkcja dla marketów.
    3 lata temu do mojego Scenica II kupiłem akumulator firmy Sznajder. Stwierdziłem, że będę wspierał polskie firmy. Dotąd żadnych problemów. 45Ah dostaniesz pewnie za 160-170zł.

0
  • #3 30 Paź 2016 00:26
    Eidems
    Poziom 28  

Bottari ciągnie wszystko z chin, żarówki itd. Ok z tym się zgodzę, akumulator jest wyprodukowany "made in UE" więc pytanie gdzie? Jeżeli to prawda że zrobił ją autopart, to nie widzę powodu nie kupić tego aku z 3letnią gwarancją. Podejrzewam że z reklamacją też nie będzie problemu, a kupię takiego boscha i ma mi paść chwile po gwarancji ale fakt to był bosch... Dodatkowo na bottari jest napisane "hybrid technology" i jest seria akumulatorów autopartu również z tą technologią:
    "Akumulatory Autopart "Galaxy" Hybrid Technology:
    Nowa ulepszona gama akumulatorów
    Zredukowany efekt samowyładowania
    Zmniejszone zużycie wody w trakcie eksploatacji
    Podwyższona trwałość eksploatacyjna
    Doskonałe parametry rozruchowe
    Wysoki komfort i bezpieczeństwo
    Magiczne oczko*
    Wszystko się jakby zgadzało, że jest to budżetowa (moim zdaniem) seria akumulatorów wyprodukowana przez autopart. Dodatkowo 3 lata gwarancji (tak jak w przypadku tuborga który też jest produkowany przez autopart i to jest potwierdzone na stronie www).. Sprawdziłem zdjęcia tuborga i bottari, identyczne naklejki, uchwyt, nawet zaślepki na klemy a jest prawie 100zł droższy i zamiast czarnego koloru obudowy jest srebrny. Napięcie akumulatora było prawidłowe, proszę jeszcze o jakieś opinie i chyba zdecyduję się na zakup;)

Dodano po 39 [minuty]:

Dodatkowo sprawdziłem, w aucie rodziców padł po 5 latach akumulator marki black storm (w tamtym roku skończył swój żywot), wyprodukowany przez autopart kupiony w brico marche. Więc chyba ten bottari nie będzie ryzykownym posunięciem;)

1
  • #4 30 Paź 2016 16:28
    Eidems
    Poziom 28  

Potwierdzone ten akumulator bottari jest wyprodukowany przez autopart w mielcu, jest to tylko moim zdaniem rebrand tak jak tuborg.

2
  • #5 30 Paź 2016 19:25
    Avascik1987
    Poziom 4  

akumulator sluzyc ma przynajmniej 5 lat doloz pare zl i kup cos dobrego

0
  • #6 30 Paź 2016 19:35
    aleksander1963
    Poziom 12  

Daj spokój akumulatorowi z marketu tak jak koledzy radzą ta gwarancja jest bardzo trudna w realizacji- diagnoza uszkodzona instalacja w aucie itp.

0
  • #7 30 Paź 2016 20:38
    Eidems
    Poziom 28  

W sklepie z akumulatorami jest taki sam tuborg (też przez autopart wyprodukowany i 200zł), i do czego mam dołożyć? Do boscha? Z gwarancją to będzie u każdego, czy kupię boscha czy najtańszy tak samo będzie rozpatrywana.... Co do bottari, na forum użytkownik napisał że użytkuje 3 lata i nic, jedna pozytywna opinia jeszcze jest na ceneo. W ogóle nie wiem skąd to powtarzanie, nie kupuj z marketu? Czy wycieraczki boscha z marketu też są złe tak? Oleje w kauflandzie mają datę produkcji 3 kwartał 2016 roku (ale faktycznie leżą 10 lat). Dodatkowo w takim markecie są 2-3 akumulatory danej pojemności, i każdy sprzeda się do końca roku, może będzie jakiś niedobitek. A w takim sklepie z akumulatorami są ich setki i co? Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego akumulator wyprodukowany w Polsce przez autopart dla marki bottari jest gorszy niż tuborg lub po prostu autopart? To tak samo jakby namawiać do kupna żarówek marki OSRAM, a olać neoluxa bo sprzedają go w marketach (jedno i to samo).

0
  • #8 30 Paź 2016 20:50
    aleksander1963
    Poziom 12  

Pojedź do elektryka, oni wiedzą, jakie akumulatory, co są warte, a akumulatorów w marketach na pewno nie kupują.
    A jak liczy się cena i wygoda, to najprościej market, tam też poradę dostaniesz.

0
  • #9 30 Paź 2016 20:53
    Eidems
    Poziom 28  

aleksander1963 napisał:
    Pojedź do elektryka oni wiedzą jakie akumulatory co są warte a akumulatorów w marketach na pewno nie kupują.
    A jak liczy się cena i wygoda to najprościej market tam też poradę też dostaniesz

Black storm z "brico" wytrzymał 5 lat, faktycznie można było kupić boscha czy centre która też by tyle wytrzymała lub mniej. Co masz do akumulatora wyprodukowanego w PL? Może pojadę do sklepu z akumulatorami kupię tuborga identyczną kopię za 70zł więcej? Czym on się różni od bottari, miejscem sprzedaży?

0
  • #10 31 Paź 2016 22:30
    Jarzabek666
    Poziom 26  

Eidems napisał:
    Czym on się różni od bottari, miejscem sprzedaży?

Na markety idą zwroty ze sklepów specjalistycznych i wyprodukowane nie spełniające normy. Wiem bo znajoma pracuje oni wierzą że połowa nie powróci:) i faktycznie nie wracają na gwarancji.

Widziałeś kiedyś w markecie stoisko z miernikiem,testerem akumulatorów?

1
  • #11 31 Paź 2016 22:59
    tikka.masala
    Poziom 20  

Pytasz się, pytasz, wszyscy odradzają a Ty swoje. No to kup i powiesz tutaj jak się sprawuje.

2
  • #12 31 Paź 2016 23:20
    Eidems
    Poziom 28  

Pytam się, bo nikt mi nie potrafi wytłumaczyć dlaczego nie można kupić czegoś z marketu. Akumulatory leżą latami, (ja tego nie widzę), nie trzymają napięcia, (aku ma 12,7V). Oleje są stare (data produkcji 3 kwartał 2016 roku). Po prostu ludzie piszą głupoty i tyle. Już widzę jak jest towar sprzedawany który nie spełnia norm tzn, że żarówki też nie spełniają norm? Wycieraczki to już w ogóle jest taki rozrzut jakości że tego nikt nie kupuje. Mam pytanie gdzie robicie zakupy? Długopisu też nie kupicie w markecie bo nie spełnia norm (w ogóle że pisze to dobrze), a pójdziecie do księgarni i kupicie taki sam... Akumulator bottari to moim zdaniem rebrand tak jak tuborg (produkuje autopart inna naklejka). Żarówka neolux z marketu za 15zł faktycznie jest gorsza od osrama za 25zł ze sklepu motoryzacyjnego. Ktoś coś mądrego jeszcze napisze? Jeżeli chodzi o dystrybucje, nie wiem jak to wygląda z akumulatorami, ale np. sprzęt Sony czy Samsung, czy on będzie z biedronki, sklepu stacjonarnego, czy sklepu internetowego, ba nawet z oryginalnego salonu, pochodzi on od jednego z głównych dystrybutorów (np. AB), i nie ma czegoś takiego jak towar który nie spełnia norm (bo telefon z biedronki będzie taki sam jak telefon z salonu sony, ale z inną marżą).

1
  • #13 31 Paź 2016 23:38
    Jarzabek666
    Poziom 26  

Napięcie w akumulatorach to nie wszystko jest jeszcze takie coś jak pojemność i prąd rozruchowy. Skoro na naklejce pisze 54Ah i 600A to dlaczego mam kupować w rzeczywistości 43Ah 300A ? Dlatego jak kupuje u znajomej zawsze każe sobie sprawdzić by dała mi najlepszy czyli taki który ma przybliżoną wartość to co na naklejce. A uwierz że nawet na 10 testowanych żaden nie miał wartości równej na naklejce i powiedziała że jeszcze się z tym nie spotkała by jakiś miał a z najgorszymi odchyłkami właśnie oddają i idą na markety.

Fakt że taki akumulator może długo działać.

Zajmujesz się komputerami to powinieneś wiedzieć czym się różni komputer z marketu a z sklepu komputerowego, po co kupować jakiś ze sklepu za 3tyś jak można z marketu za 1,5tyś. Przecież to i to komputer.

0
  • #14 01 Lis 2016 08:18
    Eidems
    Poziom 28  

Jarzabek666 napisał:
    Napięcie w akumulatorach to nie wszystko jest jeszcze takie coś jak pojemność i prąd rozruchowy. Skoro na naklejce pisze 54Ah i 600A to dlaczego mam kupować w rzeczywistości 43Ah 300A ? Dlatego jak kupuje u znajomej zawsze każe sobie sprawdzić by dała mi najlepszy czyli taki który ma przybliżoną wartość to co na naklejce. A uwierz że nawet na 10 testowanych żaden nie miał wartości równej na naklejce i powiedziała że jeszcze się z tym nie spotkała by jakiś miał a z najgorszymi odchyłkami właśnie oddają i idą na markety.

Fakt że taki akumulator może długo działać.

Zajmujesz się komputerami to powinieneś wiedzieć czym się różni komputer z marketu a z sklepu komputerowego, po co kupować jakiś ze sklepu za 3tyś jak można z marketu za 1,5tyś. Przecież to i to komputer.

Co do komputerów, jak masz np. jakiś laptop lenovo, (w biedronce), to pochodzi on z tej samej dystrybucji co większość takich laptopów na rynków (jest kilku głównych dystrybutorów). Z akumulatorami właśnie nie wiem, jak to wygląda i chciałem się dowiedzieć, czy faktycznie one różnią się naklejką czy są gorzej wykonane (tak jak w przypadku neoluxa i osrama - różni je tylko naklejka)

0
  • #15 01 Lis 2016 09:02
    Grzegorz_madera
    Poziom 30  

Jeszcze najlepiej zmierzyć rezystancję wewnętrzną danego akumulatora. Ja jak kupuję w hurtowni Centry to zawsze wybieram taki o najmniejszej rezystancji. Kupuję tam głównie duże akumulatory do ciągników i maszyn, ale nigdy jeszcze mnie nie zawiodły, a rekordzista w moim ciągniku działa 16 lat i nadal trzyma parametry.

0
  • #16 05 Lis 2016 06:03
    iron64
    Spec Overclocking

Też nigdy nie spotkałem produktu Bottari, który byłby choć jakotaki, zawsze to były buble po prostu. Kupiłem wycieraczki bo tanie były, taa, na dwa dni póżniej rysowały szyby. Pomyślałem sobie, że pech i tak bywa. Kupiłem kolejne i co? A no dwa dni było ok.
    Innym razem żonę poprosiłem o żarówki Bosch, kupiła Bottari, bo jak stwierdziła tańsze były i ładniejsze opakowanie, taa, może 3 tygodnie działały.
    Aku nie testowałem, ale po moich doświadczeniach z tą marką daje im max 3 miesiące działania.
    Oczywiście cena jest zaletą, ale gdy za 3 miesiące będziesz musiał kupić nowy to wyjdzie cię drożej jednak.

0
  • #17 09 Lis 2016 20:12
    Trackman
    Poziom 2  

Miałem w swojej cytrynie 98r Vartę - wytrzymała 10 lat (pierwszy montaż). Następnie kupiłem w lokalnym sklepie Bannera Starting Bull, prawie 9 lat trzymał bez zająknięcia mimo iż auto użytkowane na krótkich odcinkach - cytryna stoi w nieogrzewanym garażu. W innych autach miałem Centrę i Zap Piastów (żywotność około 8-9 lat)
    Długo zastanawiałem się nad wyborem następnego aku i w październiku kupiłem Autoparta "Bottari" z Kauflandu (55Ah 480 A [EN] za 179,90.
    Napięcie spoczynkowe na biegunach mierzone w sklepie 12,65 v. Myślę że akumulator wytrzyma z 8 lat :lol:
    Dodam tyko że wszystkie moje aku nigdy nie widziały napięcia spoczynkowego poniżej 12,40v, (doładowywane prostownikiem Eltron - Elektromet 12v 2,5A od niedawna ładowarką Ultimate Speed ULG 3.8 B1) oraz stan elektrolitu utrzymywany w granicach normy.

0
  • #18 15 Lis 2016 21:06
    jjkz
    Poziom 13  

[quote="Eidems"]

Jarzabek666 napisał:

Z akumulatorami właśnie nie wiem, jak to wygląda i chciałem się dowiedzieć, czy faktycznie one różnią się naklejką czy są gorzej wykonane (tak jak w przypadku neoluxa i osrama - różni je tylko naklejka)

Akumulatory nie różnią się niczym - duże sieci handlowe to ważni odbiorcy i nikt nie pozwoli sobie na produkt niższej jakości.
    Najwyższa jakość idzie na pierwszy montaż do fabryk samochodów. Reszta to aftermarket.
    Najważniejsze przy kupnie akumulatorów:
    - Akumulatory należy kupować w sklepach gdzie jest duża sprzedaż - nie są "zleżałe".
    - Akumulatory kupuje się na wagę - sanacja kosztów producentów prowadzi do odchudzania konstrukcji
    - Nie należy kupować akumulatorów o pojemności mniejszej niż zaleca producent samochodu, większa pojemność zawsze mile widziana
    - Bezobsługowy czy obsługowy zależy od gustu i oczekiwań kupującego - wielu użytkowników wierci otwory w akumulatorach bezobsługowych w celu dolania wody destylowanej.
    - Ważny producent nie marka - renomowani producenci często produkują swoje wyroby pod inną marką
    -Szczęście - jak przy każdy zakupie :D

0
  • #19 21 Lis 2016 21:47
    Avascik1987
    Poziom 4  

A ja ci dodam jeszcze za przyklad np. Piwo tyskie z biedronki a piwo tyskie z normalnego sklepiku roznica w Smaku ogromna. Markety maja taniej bo albo biora hurt i to duzy albo gorszy sort

0
  • #20 21 Lis 2016 21:54
    jjkz
    Poziom 13  

Avascik1987 napisał:
    A ja ci dodam jeszcze za przyklad np. Piwo tyskie z biedronki a piwo tyskie z normalnego sklepiku roznica w Smaku ogromna. Markety maja taniej bo albo biora hurt i to duzy albo gorszy sort

Jak wyobrażasz sobie zmiany technologiczne na linii produkcyjnej?
    Natomiast możliwa jest sprzedaż do marketów zapasów magazynowych producenta oraz hurtowni.

0
  • #21 21 Lis 2016 22:40
    Jarzabek666
    Poziom 26  

jjkz napisał:
    Jak wyobrażasz sobie zmiany technologiczne na linii produkcyjnej?

Z tym nie ma najmniejszych problemów. Dla producenta liczy sie tylko kasa.

2
  • #22 21 Lis 2016 23:04
    Alfred_92
    Poziom 32  

Z akumulatorami z markerów jest ten problem że nikt o nie nie dba, potrafią leżeć na półce rok (od końca jednej zimy do początku następnej) niedotknięte palcem....

0
  • #23 21 Lis 2016 23:25
    Eidems
    Poziom 28  

Widzę że temat jest dość popularny. Otrzymałem wiadomości od dwóch użytkowników forum elektroda, nie chcieli wypowiadać się bezpośrednio więc skrócę ich wypowiedzi. Jeden był pracownikiem autopart-u i ogólnie akumulator bottari lub inny rebrand będzie gorszej jakości, są to bardzo często akumulatory drugiego sortu ale za tak niską cenę nic lepszego nie znajdziemy;) (niektóre wytrzymują bardzo długo jak wspomniany black storm). Ogólnie akumulatory samego autopartu są lepszej jakości, a te które idą na rynek zachodni (nie są sygnowane logiem autopart, tylko niemieckim), są zupełnie innej jakości (podejrzewam ich testy i TUV). Dlatego podsumowując:
    Akumulator który kosztuje 129zł jest akumulatorem budżetowym i myślę że nie jest złym wyborem (podobny molla kosztuje 260zł), a bosch dla porównania ok 200z. Jedyne co pozostaje mi dodać, to gdy normalna cena tego aku w markecie (160zł już po promocji) jest kwotą nie opłacalną, bo można dołożyć już do jakiejś yuasy czy centry. Teraz pozostaje pytanie, jak wygląda sprawa innych marek takich jak:
    moll, yuasa, centra, bosch/varta i jego rebrandy, topla, czy exide itd.
    Którą wybrać? Obiło mi się o uszy że moll to najlepsze aku można kupić u Nas (są droższe ale najdłużej wytrzymują). Jakie są Wasze opinie;)?

1
  • #24 22 Lis 2016 11:12
    mail4skwarka
    Poziom 19  

Nie wiem skąd te negatywne opinie o Centrze?
    Mam taki Centra futura (już drugi - drugie auto) i jest super

0
  • #25 22 Lis 2016 21:40
    aleksander1963
    Poziom 12  

mail4skwarka napisał:
    Nie wiem skąd te negatywne opinie o Centrze?
    Mam taki Centra futura (już drugi - drugie auto) i jest super

U mnie dwie Centry Futury trochę ponad 3 lata i wysiadły, instalacje sprawne poziom elektrolitu podejrzałem przed wymianą -stan prawidłowy.
    Dlaczego tak jest ?

0
  • #26 23 Lis 2016 08:00
    fan_r
    Poziom 8  

Zgodzę się z kolegą wyżej. Tego typu aku wytrzyma około 3 lata przy dobrych wiatrach, podczas gdy standardowo powinien wytrzymać 5 z opcją na 6 czy nawet 7 lat.

0
  • #27 23 Lis 2016 09:32
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Ja tam nie wiem od czego to zależy. Mam w jednym aucie akumulator Motrio (tania marka Renault do używanych samochodów) z 2008 roku. Działa nadal. Myślałem, że przy ujemnych temperaturach zdechnie, ale było ok jak niedawno było kilka dni z rzędu -4 do -6. Auto to Renault Clio 1,4 Pb. A żona jeździ tym autem tylko po wsi i raz w tygodniu kilkanaście km. Kupiłem auto z tym akumulatorem w sierpniu i myślałem, że będę musiał wymienić akumulator, ale pożyjemy zobaczymy, jak się zacznie prawdziwa zima.

0
  • #28 23 Lis 2016 18:19
    aleksander1963
    Poziom 12  

Mój rekord w eksploatacji akumulatora to 11 lat Passat 1.6 Td akumulator zwykła CENTRA żółty plastik obudowy wyprodukowany jeszcze w PRL w obecnej rzeczywistości raczej niemożliwe to do osiągnięcia gdzie tu dbałość o środowisko gdzie takich Bottari to trzeba by kilka

0
  • #29 06 Sty 2017 15:48
    mamutekpt
    Poziom 8  

Mam bottari i jestem zadowolony-5 lat mam i lanos odpala bez problemu nawet w wielkie mrozy-auto stoi pod chmurką

0
  • #30 06 Sty 2017 16:24
    kierbedz4
    Poziom 33  

Akumulator firmy Batari pracuje w moim samochodzie CC900 już cztery lata bez problemu. 2 akumulatory firmy Varta zostały zakupione jednocześnie w jednym terminie i oba padły w jednym okresie po 2 latach po prostu w celach zrobiło się z płyt błoto.

0