Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung UE40F6400AK-ciemny poziomy pas na matrycy

29 Paź 2016 22:32 9960 8
 • Poziom 8  
  Witam. Kilka dni temu pojawił się na matrycy ciemny poziomy pas. Na drugi dzień pas zniknął i pojawił się dopiero wieczorem. Telewizor jest 5 miesięcy po gwarancji, wiec serwis nie wchodzi w grę. Czy to matryca się już zaczyna psuć, czy to wina elektroniki?
 • Poziom 35  
  Ja bym raczej obstawiał podświetlenie, jedna lub więcej listew nie świeci, tak jak na obrazku poniżej:

  Samsung UE40F6400AK-ciemny poziomy pas na matrycy


  Tak, definitywnie masz uszkodzoną listwę LED D2GE-400SCA-R3, trzeba rozebrać matrycę i to sprawdzić.

  Samsung UE40F6400AK-ciemny poziomy pas na matrycy
 • Poziom 8  
  W miejscu gdzie jest pasek odczuwam chłód gdy przykładam dłoń. W pozostałych miejscach wyczuwam ciepło. Prawdopodobnie jedna z listw padła. Jutro rozbiorę tv i to sprawdzę. Czym mógłbym sprawdzić uszkodzoną listwę led?
 • Poziom 8  
  Rozebrałem telewizor i matrycę. Faktycznie środkowa listwa jest uszkodzona. Zamówiłem i będę montował. Serdeczne dzięki i pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 2  
  Mam ten sam problem. Samsung UE55JU6850U. Dzwoniłem do serwisu i nie ma dostępnych listew. Mogą spróbować sprowadzić powystawowe z Niemiec. Radzą wymienić wszystkie koszt ok 1200 za same listwy. Jeżeli nie to cała matryca a to 90% wartości tv.

  To jakiś koszmar tv 5 miesięcy po gwarancji. Możecie pomóc?
 • Poziom 43  
  Angelo25 napisał:
  To jakiś koszmar tv 5 miesięcy po gwarancji. Możecie pomóc?
  Żaden koszmar, ale zwykłe prawo handlu - wyrób (jaki by nie był ) ma się zepsuć najlepiej w dzień po upływie okresu gwarancyjnego. Klient zgłasza się do serwisu i otrzymuje odpowiedź, że :
  a/ Nie ma możliwości naprawy, bo brak części.
  b/ Koszt naprawy wyniesie co najmniej 2/3 ceny nowego sprzętu.
  W wypadku opcji "a" - nie ma innej możliwości jak utylizacja starego, i zakup nowego sprzętu. W opcji "b" Klient szybko kalkuluje i wybiera to samo rozwiązanie - przynajmniej ma gwarancję...
  Tak już jest, że firma zarabia na SPRZEDAŻY swoich wyrobów. Nic więc dziwnego że będzie robić wszystko, by sprzedać jak najwięcej - a Samsung jest w czołówce od lat w takim procederze.
 • Poziom 8  
  Pozostaje zakupić listwy z uszkodzonych telewizorów i wymienić je samemu. Mnie to kosztowało około 20 zł za jedną listwę. Rozbieranie telewizora nie jest łatwe. Trzeba uważać na matrycę która jest bardzo delikatna. Można się przy tym spocić. Niedługo czeka mnie znów rozbiórka tego telewizora bo na białej planszy pod matrycą pojawił się kurz, i w bardzo jasnych scenach na białym tle jest dość widoczny. Więc należy zakupić taśmę tekstylną, rozebrać i dokładnie wyczyścić biały ekran z pleksi.
 • Poziom 8  
  Wymiana podświetlenia led rozwiązał problem