Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus mk2 - Przekaźnik świateł mijania

29 Paź 2016 22:40 3897 6
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno, czy znacie może jakieś zamienniki tych przekaźników
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedz,
    Przeglądałem już wcześniej dane katalogowe tych przekaźników i nie potrafię wyłowić czym one się różnią oraz czy różnice są znaczące. bo mają ten sam rodzaj cewki THT (czyli jak rozumiem przewlekany), z tego co teraz zrozumiałem ten z końcówką 502 jest typowo do obwodu DC (lamp load proszę mnie poprawić jeśli źle to odczytuję ) oraz ma styk pojedyńczy NO, a ten z koncówką 403 przełączny.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dobrze odczytujesz.
  • Poziom 9  
    Witam, wszystkich w nowym roku.
    niestety po naprawie problemu ze światłami mijania w serwisie po roku znowu mam taki sam problem. Brak świateł mijania, światła drogowe działają ok, halogeny także, tylko nie ma swiateł mijania.
    Mam schemat modułu GEM, początkowo obstawiałem wyłacznik swiateł, ale nie jestem pewien, bo wg mnie właczenie świateł drogowych jest możliwe gdy uruchomione sa włacznikiem światła mijania.
    Prosze o pomoc co to może być, może to jakaś drobnostka (mam nadzieję).
    dołaczam schemat modułu GEM (pozyskany z elektrody).
    Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
  • Poziom 10  
    Witam. Nie zakładam nowego tematu, podobny problem.
    Dotyczy Ford Focus MK2 2005, 1,6tdci.
    Zniknęły światła mijania. Żona twierdzi, że były i w czasie jazdy zniknęły. Działały tylko drogowe, ale bez postojówek z tyłu.
    Poczytałem o przyczynach - po kolei.
    Bezpieczniki - sprawdzone.
    Przełącznik świateł - wyjęty, rozebrany, wyczyszczone styki, złożony - bez zmian.
    Skrzynka bezpieczników (moduł GEM w środku) - wyjęta, poprawione wszystkie dostępne luty, wyczyszczone styki i ... po włożeniu do auta nie ma nadal świateł i dodatkowo teraz brak kierunkowskazów, awaryjnych, wycieraczek. Działają tylko postojówki na wyłączonym zapłonie. Kupiłem drugą skrzynkę bezpieczników- moduł GEM, podmieniłem - żadnej zmiany. Ręce opadają, autem w takim stanie nawet do elektryka nie pojadę.
    Proszę o poradę co i gdzie szukać.