Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 b6 1,8 turbo - Wyje pompa paliwa audi a4

30 Paź 2016 00:49 2541 6
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich
    Od jakiegos czasu słychac wycie pompy paliwa jest to coraz czesciej.Filtr paliwa wymieniłem na oryginalny z audi ,ale jakos nie pomoglo wycie sie zmieniło na troche inny dzwięk ale problem pozostał.Moze ktoś miał podobny problem i wie jak to usunać.Czytalem w necie ze ludzie wymieniali filrty pompy paliwa i dalej to samo jakieś sugestie.Pozdrawiam
  • HELUPOWER
  • Poziom 38  
    Wycie pompy z reguły występuje w dwóch sytuacjach, pompa się kończy, albo pompa pracuje pod zwiększonym obciążeniem, czyli coś jest przytkane, zablokowane. Jeśli auto jeździ ok, to raczej punkt pierwszy.
  • HELUPOWER
  • Poziom 4  
    Auto jeździ normalnie pompa wyje od jakiegoś roku to cud ze jeszcze działa. W filtrze paliwa jest regulator ciśnienia paliwa być może pompa jest mniej wydajna i tak się dzieje.Boje się ze kupie pompę nowa a problem pozostanie.Co sądzicie?
  • Poziom 16  
    Mam to samo auto i podobny problem. U mnie tylko po odpaleniu przez chwile pompa zawyje i to nie zawsze. Wymieniałem jak Ty filtr paliwa i to samo. Ale nie przejmuj sie tym juz tak kilka lat mam i nic sie nie dzieje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wyjąca pompa paliwa jest już tylko do wymiany. Nic nie dadzą zabiegi z wymianami filtrów ani żadne inne gusła. Pompa wcześniej czy później zakończy swój żywot. Co innego to zdiagnozowanie przyczyny uszkodzenia pompy, tu mamy spore pole do popisu. Poczynając od zwykłego zużycia eksploatacyjnego, poprzez utrudniony przepływ paliwa (brudne filtry, uszkodzony regulator ciśnienia, niedrożne lub zagięte przewody paliwowe), skończywszy na usterkach smoka, lub uszkodzonym zasilaniu pompy. Do tego dochodzi często radosna twórczość panów montujących LPG. Jak widać spektrum bardzo szerokie, należy zatem dokładnie przeprowadzić diagnostykę.
  • Moderator Samochody
    Zależy jeszcze co dla kogo jest wyciem. Tanie zamienniki zawsze będą wyć.
  • Poziom 38  
    Gaziarze już dawno nic nie tną przy pompach. Co do całej reszty to racja.
    ociz napisał:
    Zależy jeszcze co dla kogo jest wyciem. Tanie zamienniki zawsze będą wyć.

I t jest 101% racji, wymieniłem kiedyś wyjącą pompę paliwową na nową, z powodu wycia. Po kilku minutach montowaliśmy z powrotem starą. Na szczęście klient sam kupił pompę, bo z reklamacją byłoby krucho.