Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan xtrail 2.2 - nie wkreca sie na obroty

mamjuzdosc 30 Paź 2016 00:55 837 3
  • #1 30 Paź 2016 00:55
    mamjuzdosc
    Poziom 3  

Witam
    Mam problem z Nissanem X trail 2.2 turbo diesel 115km.
    Samochód stał okolo tygodnia, wymieniłem w nim dzisiaj poduszkę silnika ponieważ trzepalo silnikiem, wyjmowalem do tego akumulator
    Po wymianie wyjechałem na jazdę próbną wszystko ok do momentu gdy odcięli mi gaz, silnik wkrecal się tylko do 2500obr. Potem juz do 2000obr aż do 1500obr tak samo na biegu jalowym jak i podczas jazdy.
    Potem nawet na luzie zaczął gasnąć. Po zgaszeniu odczekaniu 2-3 min i odpaleniu go na luzie wkrecal sie przez chwile do 4000obr i spadal z obrotów na wciśniętym pedale gazu w podłogę i znowu tylko max 1500-2000obr.
    Po podpieciu komputera nie wykazalo żadnych błędów, nie świeci się zadna konrolka na desce rozdzielczej. Nowe filtry paliwa jak i powietrza. Co może być przyczyną? Możliwe jest ze intercooler jest nie szczelny? Lub układ przewodów ciśnieniowych? Bo po zgaszeniu słychać taki dziwny odglos jakby ciśnienie gdzies zchodzilo. Proszę o pomoc [/u]

0 3
  • #2 30 Paź 2016 09:23
    mamjuzdosc
    Poziom 3  

Ponawiam zauważyłem że na przewodzie który idzie od turbosprezarki do intercoolera pojawił się wyciek oleju, oraz ubyło mi troche z silnika, przyczyną może być turbospręzarka, ze nie wkreca sie na obroty? do tej pory nigdy nie wziął mi oleju

1
  • #3 30 Paź 2016 12:05
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Brakuje paliwa. Zgnieciony wężyk itp.

0
  • #4 06 Lis 2016 14:57
    mamjuzdosc
    Poziom 3  

Wymieniłem filtr paliwa na nowy choć był wymieniany niedawno oraz zmieniłem EGR i wyczyściłem kolektor ssący

0