Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SILNIK W VW PASSAT B5 1.6 AHL - jak sprawdzić ECU

30 Paź 2016 08:50 951 4
  • Poziom 7  
    Jak sprawdzić czy komputer nie jest uszkodzony.
    Ja mam taki problem.
    Odpalenie 4-5 sekund kręcenia
    Na zimnym chodził dobrze (znaczy zapier....) dopóki się nie rozgrzał lekko - zgasł.
    Po odpaleniu obroty równe na jałowym.
    Później muli - na zmianę po dodani gazu (pedał na linkę) raz się rozpędzał a za chwile jakby go coś trzymało.
    Błąd był na kompie że zwarcie na czujniku obrotów wałka.
    Po wymianie na czujnik w zamienniku (esen) chodził tylko przez chwilę dobrze.
    Później nierówno jakby na trzy gary.

Chciałbym sprawdzić ECU nim kupie kolejny czujnik bo teraz nie pokazuje obrotów na obrotomierzu i jest błąd - brak sygnału z czujnika obrotów.

Świece, kable nowe - kompresja na poziomie 11,5-12.
    Świece mokre niektóre przy wykręceniu.
  • Poziom 35  
    Kiedy zmieniany rozrząd, filtry, sprawdzone podciśnienia,świece ?
  • Admin grupy Samochody
    doman1234 napisał:
    Błąd był na kompie że zwarcie na czujniku obrotów wałka.

A instalacja sprawdzona?
    doman1234 napisał:
    Chciałbym sprawdzić ECU nim kupie kolejny czujnik bo teraz nie pokazuje obrotów na obrotomierzu i jest błąd - brak sygnału z czujnika obrotów.

Za pokazywanie obrotów odpowiada czujnik położenia wału (G28)
  • Poziom 7  
    jurekk55 napisał:
    Kiedy zmieniany rozrząd, filtry, sprawdzone podciśnienia,świece ?
    '

Rozrząd robiony teraz i świece kable nowe,olej, filtr, lewego powietrza nie bierze.

Dodano po 6 [minuty]:

T5 napisał:
    Za pokazywanie obrotów odpowiada czujnik położenia wału (G28)

W środę skupię się na znalezieniu czujnika g28. Bo to w sumie on jak kolega napisał odpowiada za pokazywanie obrotów na obrotomierzu (znaczy z niego komputer zbiera sygnał i przekazuje do obrotomierza - z tego co zrozumiałem).
    Dzisiaj obrotomierz pokazywał obroty dla odmiany - ale wyjechałem z garażu i dziury i kałuże były - może wstrząsy albo woda obudziły czujnik g28.
    Szukałem na internecie gdzie ten czujnik jest i wychodzi mi że na prawo od filtra oleju - czy się mylę ?
  • Poziom 7  
    Znalazłem czujnik - wymieniłem - ale jest jeszcze jeden problem i testów samochodem nie mogę zrobić. Jak go rozwiąże to napisze czy wymiana czujnika pomogła w 100%.