Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilarko-heblarka jaki silnik kupić?

czarny2205 30 Oct 2016 10:26 7902 6
    czarny2205
    Level 8  
    Witam, mam pytanie którego nie mogę znależć w tym ogromnym zasobie jakim jest internet. Chciałbym zrobić pilarko -heblarkę co do stołu to mam już jakieś wyobrażenie wałek też już mam (jeszcze na poczcie). Moje pytanie brzmi: jaki mam kupić silnik, chodzi mi niestety o jednofazowy tj. jakie obroty jaka moc jakie koło pasowe itp. Za podpowiedz ślicznie dziękuję .
  • Helpful post
    mietek440
    Level 17  
    Odpowiem ci może nie do końca na temat , może jednak w tedy zmienisz trochę plany . Kilkanaście lat temu chciałem zrobić dokładnie co ty . Kupiłem porządny wał na trzy noże , dł noży 30 cm , na końcu mocowanie na tarczę . Widziałem gotową maszynę zrobioną z takim samym wałem . Jedyną różnicą jest to że mam dostęp do siły . Okazało się że maszyna aby była stabilna podczas pracy musiałby by być bardzo ciężka . Ja niestety musiałem mieć mobilną gdyż stałaby w garażu . Zrobiłem więc samą pilarkę na mniejszym wale , którą kilka lat temu sprzedałem gdyż stwierdziłem że jest za ciężka . Kupiłem pilarkę metabo . Fakt że na starej mogłem ciąć kantówki 14x14 wzdłuż oraz podkłady kolejowe bez najmniejszego problemu , teraz nie bardzo . Jednak do desek np 50 bez problemu . Co do heblarki polecam dymę , stara maszyna , są niej wszystkie części , za 1000 z groszami kupisz , są do niej przystawki . Oczywiście są alternatywne dla niej nowe . Nie wiem czy solidniejsze .
    czarny2205
    Level 8  
    1 PAWEL wrote:
    Dla pilarki stołowej jak i heblarki jest inne zapotrzebowanie na moc i obroty.
    Jakie parametry wałka heblarki i piły tarczowej średnica rodzaj.
    ( Jaki rodzaj drewna będzie cięte obrabiane ).

http://www.globus-wapienica.eu/images/DaneTech_PS.pdf

Witam dzięki za zaintersowanie wałek jest jeszcze w drodze a piły jeszcze nie mam więc mogę kupic taka jaka mi jest potrzebna. A co do rodzaju drzewa to będą to drobne jakieś deski kantówki 10x10

Dodano po 4 [minuty]:

mietek440 wrote:
    Odpowiem ci może nie do końca na temat , może jednak w tedy zmienisz trochę plany . Kilkanaście lat temu chciałem zrobić dokładnie co ty . Kupiłem porządny wał na trzy noże , dł noży 30 cm , na końcu mocowanie na tarczę . Widziałem gotową maszynę zrobioną z takim samym wałem . Jedyną różnicą jest to że mam dostęp do siły . Okazało się że maszyna aby była stabilna podczas pracy musiałby by być bardzo ciężka . Ja niestety musiałem mieć mobilną gdyż stałaby w garażu . Zrobiłem więc samą pilarkę na mniejszym wale , którą kilka lat temu sprzedałem gdyż stwierdziłem że jest za ciężka . Kupiłem pilarkę metabo . Fakt że na starej mogłem ciąć kantówki 14x14 wzdłuż oraz podkłady kolejowe bez najmniejszego problemu , teraz nie bardzo . Jednak do desek np 50 bez problemu . Co do heblarki polecam dymę , stara maszyna , są niej wszystkie części , za 1000 z groszami kupisz , są do niej przystawki . Oczywiście są alternatywne dla niej nowe . Nie wiem czy solidniejsze .

witaj przyznam rację po części małą taką bardzo małą pilarkę mam i hebel ręczny też mam ale to wszystko bardzo miniaturowe nie nie chcę robić czegoś wielkiego ale chce np żeby piłował deskę to żeby mi krajzega nie stawała 10 razy tak jak ta malutka moja :) ale dzieki za zaintersowanie
    mietek440
    Level 17  
    Przemyśl więc może sprawę, tyle, że koszty będą większe, osobiście mam
    pilarka-stolowa-tkhs-315-c-2-8-dnb-metabo-
    Moderated By ANUBIS:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

tylko, że na 400V, tu masz 230V, lub poszukaj dedry - tańsza, Metabo ma solidniejsze nogi.
  • Helpful post
    donek901
    Level 13  
    Ja mam silnik 2,2kw do wałka 20cm, ramy zespawane z profila 3x5cm