Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Opel Corsa C głośno chodzi po wymianie rozrządu

30 Paź 2016 15:17 3531 23
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów, i wszystkich którzy mogą udzielić mi porady.
    Wymieniono rozrząd w Corsie C z motorem 1,2 benzyna + LPG i przejechaniu 247 tyś (wcześniej rozrząd był oczywiście wymieniony).
    Po odpaleniu silnik głośniej chodzi - można powiedzieć że załączyło się turbo wraz z obrotami głośność się zwiększa.(huk)
    Mechanik przytkał rurę wydechową i huk się zmniejszył.
    Wymieniono całą rurę wydechową, pasek alternatora, olej.
    I nie wiem co jest przyczyną takiego zachowania.
    Przed wymianą rozrządu silnik chodził o wiele ciszej (słychać było łańcuch rozrządu do wymiany).
    Proszę o poradę i wskazówki gdzie szukać przyczyny takiego stanu.
    Pozdrawiam roninn1.
  • Poziom 32  
    Przyczyną takiej pracy silnika jest źle przeprowadzona wymiana rozrządu.
    A jeśli Chcesz porady to: zmień mechanika.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Reklamuj usługę i tyle.
  • Poziom 9  
    Dzęki.
    Autko jest jeszcze u mechanika, niech sprawdzą co jest nie tak, tylko do jakiego czasu?
  • Poziom 43  
    roninn11 napisał:
    Wymieniono całą rurę wydechową, pasek alternatora

W jakim celu jak hałasuje silnik?
  • Poziom 14  
    Jeżeli silnik przed wymianą rozrządu pracował poprawnie to niestety błąd przy montażu nowego rozrządu. Wymiana do poprawki na koszt montującego
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedz.
    Jestem w kontakcie z mechanikiem jutro.
    Zobaczymy co powie?

Dodano po 1 [minuty]:

Postaram się nagrać objawy.
  • Poziom 15  
    Pewnie nie zdejmował miski, a wtedy aby zamontować pokrywę rozrządu wyjął tulejki ustalające i wyje pompa oleju przez brak osiowości.
  • Poziom 14  
    Słyszałem ten silnik .Kosiarka straszna. Lepiej nie odpalać. Konieczna kolejna ingerencja. Oby po ponownym ustawieniu chodził cicho.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedz, :| ale dalej nie wiem co jest tego powodem na przyszłość

Dodano po 4 [minuty]:

Jak mechanik doprowadzi do stanu używalności to dam znać byle prawidłowo mam nadzieję
  • Poziom 9  
    Witam
    Olej po załączeniu silnika od razu gaśnie a klepania zaworów nie słychać, rozmawiałem z mechanikiem powiedział, że jeszcze raz go sprawdzi myślę, że jeszcze raz go poskłada ?
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dzisiaj mechanik inny telefonicznie powiedział mi, że na 99% zębatka na wale jest źle nastawiona mechanik musi na nowo ustawić rozrząd!
  • Poziom 9  
    Witam.
    Odebrałem małego opla c okazało się, że cały nowy rozrząd wymienił na nowy tylko zostawił stary napinacz i motor chodzi jak prawie jak nowy.
    Wszystkie zębatki i łańcuch oraz ślizgi są nowe.
    Prześlę filmik z działań mechanika.
  • Admin grupy Samochody
    roninn11 napisał:
    Wymieniono rozrząd w Corsie C
    roninn11 napisał:
    Po odpaleniu silnik głośniej chodz

roninn11 napisał:
    Odebrałem małego opla c okazało się, że cały nowy rozrząd wymienił na nowy

A temu pierwszemu nowemu coś się stało?
  • Poziom 9  
    Witam.
    Odebrałem małego opla c okazało się, że cały nowy rozrząd wymienił na nowy tylko zostawił stary napinacz i motor chodzi jak prawie jak nowy.
    Wszystkie zębatki i łańcuch oraz ślizgi są nowe.
    Prześlę filmik z działań mechanika.

Moderowany przez T5:

Kolego, potrafimy czytać, pytałem o coś. Kiedy wymienił ten rozrząd, pierwszym razem czy drugim?

• Poziom 9  
    Witam.
    Źle napisałem o rozrządzie.
    WINNO być ..... , że cały bez rozrząd... bez słowa( nowy)
  • Poziom 25  
    Roninn, czy ukończyłeś już podstawówkę? Skleć porządnie zdanie tak, aby czytający mieli szansę zrozumieć co chciałeś w nim przekazać..
  • Poziom 9  
    Witam. i przepraszam za pisownię.
    Poprawnie postaram się zweryfikować:
    Po odebraniu opelka mechanik powiedział mi, że wymienił cały rozrząd na nowy i był bardzo napięty. potem rozbierał i składał metodą prób i błędów doszedł do wniosku, że nowy napinacz hydrauliczny za bardzo dociska nowe ślizgi i zmienił na stary napinacz, resztę części zostawił nowe.
    Okazało się, że autko chodzi dobrze prawie go nie słychać.
    Jedynie co jeszcze szwankuje to trudności przy odpalaniu. Po dłuższym postoju gdy jest zimny odpali dopiero po 3-4 razem na benzynie, mechanik powiedział, że powinien przejechać na paliwie co najmniej po każdym tankowaniu 100 km, bo wtryski naszły nagarem, (autko jest też na LPG) przejechałem już ponad 50 km na benzynie i poprawia się jazda jest dość płynna, wcześniej szarpał i nie wchodził na obroty.
    Słyszałem też opinie, że do paliwa wlewają na pełny zbiornik benzyny 1l oleju MIKSOL, bo to poprawia i czyści wtryski, czy ktoś słyszał o takim zastosowaniu, i co zrobić aby wtryski utrzymać w pełnej sprawności?
  • Poziom 25  
    Pierwszy raz słyszę o Miksolu do benzyniaka, to nie dwusów.. Do diesli owszem, niektórzy stosują a zdania co do słuszności są podzielone, ale do benzyniaka (oprócz Syreny, Trabanta itp ) nie słyszałem..
  • Poziom 43  
    roninn11 napisał:
    Słyszałem też opinie, że do paliwa wlewają na pełny zbiornik benzyny 1l oleju MIKSOL, bo to poprawia i czyści wtryski

Bzdura. Nie odpala z innych powodów.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dzięki za podpowiedz mogę zapomnieć o miksolu
    Dzięki
    Na razie odpalam i jeźdzę na benzynie i sprawia się coraz lepiej.