Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV+BR Philips - Trzask w głośnikach i chwilowe rozłączanie audio

karo3003 30 Paź 2016 16:19 399 4
  • #1 30 Paź 2016 16:19
    karo3003
    Poziom 11  

Witam serdecznie

Od pewnego czasu nie mogę poradzić sobie z bardzo irytującą usterką chwilowego rozłączania dźwięku z jednoczesnym trzaskiem w głośnikach. Na wstępie opiszę elementy zestawu:
    1. TV Philips 55PFL4908K/12
    2. Kino domowe 5.1 Philips HTB3560/12
    3. Komputer z kartą graficzną GeForce GT 640 z HDAudio (zaraz opiszę dlaczego o tym wspominam)
    4. Dekoder Multimedia

TV posiada 3 wejścia HDMI do których podłączone są odpowiednio:
    1. HDMI 1 (z funkcją ARC) - Zestaw kina domowego (również z funkcją ARC)
    2. HDMI 2 - Komputer
    3. HDMI 3 - Dekoder Multimedia

Z założenia wszystko działa poprawnie - po wybraniu źródła obrazu do zestawu kina domowego jest automatycznie przekazywany także dźwięk z tego samego źródła ale tu pojawiają się dwa problemy:

1. Po wybraniu źródła HDMI 2 czyli komputera niby wszystko jest w porządku ale co pewien czas (z różną częstotliwością) zdarza się chwilowe rozłączanie dźwięku poprzedzone trzaskiem w głośnikach kina domowego - brak dźwięku trwa kilka sekund po czym wszystko wraca do normy. Czasami trzask i rozłączenie dźwięku zbiega się z włączeniem światła lub innego odbiornika prądu w innym pokoju !!! ale ostatnio bardzo rzadko.

2. Drugim mankamentem (ten jest mniej uciążliwy) jest brak dźwięku przestrzennego w kinie domowym, gdy odtwarzany jest materiał z komputera. Gdy źródłem jest odtwarzacz Bluray lub dekoder Multimedia - dźwięk przestrzenny jest prawidłowo obsługiwany.

Bardzo proszę o sugestie bo już nie mam pojęcia jak rozwiązać te dwa problemy. Sprawdzałem różne przewody HDMI kupiłem chyba z 6 sztuk oraz kombinacje zmian wejść HDMI (oczywiście poza zamianą ARC bo wtedy dźwięk nie jest przekierowywany do kina domowego) niestety bez rezultatu...

Pozdrawiam
    Karol

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 30 Paź 2016 17:52
    sosarek

Poziom 43  

karo3003 napisał:
    Czasami trzask i rozłączenie dźwięku zbiega się z włączeniem światła lub innego odbiornika prądu w innym pokoju

Więc do przejrzenia instalacja elektryczna, podmiana zasilacza w komputerze na coś firmowego(gniazda masz z uziemnieniem?).

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 30 Paź 2016 19:15
    karo3003
    Poziom 11  

Gniazda z uziemieniem, komputer to desktop Fujitsu (zdjęcie poniżej) fabryczny bez żadnych przeróbek, jedynie jest dołożona karta graficzna low profile GeForce GT 640, zasilacz również fabryczny z plombami producenta więc to raczej nie to. Mieszkanie nowe instalacja elektryczna spełniająca wszelkie wymogi - bez druciarstwa i "lewych" przeróbek.

TV+BR Philips - Trzask w głośnikach i chwilowe rozłączanie audio

A może jakieś sugestie dotyczące braku dźwięku przestrzennego? W komputerze nie mogę nawet ustawić nic poza stereo pomimo, że karta wspiera wielokanałowe audio po HDMI...

0
  • #4 30 Paź 2016 19:17
    sosarek

Poziom 43  

karo3003 napisał:
    jakieś sugestie dotyczące braku dźwięku przestrzennego? W komputerze nie mogę nawet ustawić nic poza stereo pomimo, że karta wspiera wielokanałowe audio po HDMI...

Jak puścisz film z dźwiękiem wielokanałowym powinien być odtwarzany poprawnie.

0
  • #5 30 Paź 2016 19:55
    karo3003
    Poziom 11  

sosarek napisał:
    karo3003 napisał:
    jakieś sugestie dotyczące braku dźwięku przestrzennego? W komputerze nie mogę nawet ustawić nic poza stereo pomimo, że karta wspiera wielokanałowe audio po HDMI...

Jak puścisz film z dźwiękiem wielokanałowym powinien być odtwarzany poprawnie.

No właśnie nie działa. Ta sama płyta odtworzona w kinie domowym działa w trybie wielokanałowego audio a odtworzona z napędu komputera - tylko dźwięk stereo.

0