Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schemat TDA7384 wytłumaczenie

WojteckiPL 30 Oct 2016 19:02 3114 11
    WojteckiPL
    Level 9  
    Witam jestem zerowy z elektroniki.
    Czy mógł by mi ktoś ten schemat rozpisać gdzie co i jak gdzie zasilanie wyjścia itp.? Schemat TDA7384 wytłumaczenie
    sosarek

Level 43  
    Przecież wszystko jest na rysunku, opis wyprowadzeń układu znajdziesz w jego datasheet.
    D214d3k
    Level 39  
    WojteckiPL wrote:
    Najlepiej jak ktoś by mi to tak zaprezentował

To to wrzuć do kosza bo .. nie pytaj za dużo by tłumaczyć ogólnie niefunkcjonalna zmota.
    SVR to filtr tętnienia zasilacza.
    TAB według mojej najlepszej wiedzy podaje neutralny potencjał na metalową część układu.
    Ale takie rzeczy to są potrzebne do pisania książki a nie zbudowania układu według gotowego schematu. Zaufaj im :). Zrób sobie jakiś internetowy kurs elektroniki żeby poznać absolutne podstawy - co gdzie jest w przewodzie sygnałowym, jak zrobić tłumik na 1 potencjometrze .. . Potem przyjdą "bardziej zaawansowane" projekty.
    D214d3k
    Level 39  
    Tak jak na schemacie do kondensatora a drugi koniec kondensatora do masy czyli "-" .
    000andrzej
    Level 37  
    Przeczytaj dane tej kostki. Na końcu masz napisane, że jeśli wejścia mute i std-by są nie używane - podłączamy bezpośrednio do zasilania. Pozostałe piny muszą być podłączone do elementów zewnętrznych tak jak na rysunku.
    sosarek

Level 43  
    WojteckiPL wrote:
    A więc do czego służy vcc1-2 vcc3-4, svr

Do datasheet układu ciężko zajrzeć?
    Zdzisław1980
    Level 22  
    Gdybyś Kolego bardzo początkujacy wpisał w Google : "TDA7384 schemat"
    I wybrał wyświetlaj grafikę to znalazłbyś między innymi ten schemat:
    Schemat TDA7384 wytłumaczenie

Który pochodzi z tej strony

To powinno już Tobie wszystko wyjaśnić.
    Jeżeli nie to musisz się jednak jakiś podstaw nauczyć .
    000andrzej
    Level 37  
    Masz 4 wejścia In A, B, C, D, do których możesz podłączyć 4 sygnały. Oczywiście masa do masy. Te prostokąty z tubką po prawej stronie to głośniki. Na każde wejście jeden głośnik. Wyjścia opisane jako OUT. Pinami 10 i 16 nie interesuj się - po prostu wstaw tam odpowiedni kondensator i do masy.
    Już chyba nic banalnie prostego nie może być.