Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd zacięca karetki drukarki HP3525

Szold 30 Oct 2016 19:30 2121 11
    Szold
    Level 9  
    Witam,

W drukarce HP 3525 zgłasza się błąd zacięcia karetki. Zaczą się pojawiać po jej wyjęciu i po nownym zamonotwaniu po oczyszczeniu głowic - czarna była zaschnięta choć używane są tylko oryginalnych tusze HP. Dodam, że papieru nie ma w drukarce - więc to nie może być przyczyną

Czy ma ktoś pomysł jak usunąć problem?
    as127
    Level 15  
    Wyjmij i włóż jeszcze raz, sprawdź czy dokładnie weszła
    kris8888
    Level 36  
    Miałem dokładnie to samo. Przyczyna - źle włożona głowica, haczy o górną obudowę drukarki. Musisz jeszcze raz założyć głowicę. Szczególnie sprawdź prawą stronę głowicy, musi wskoczyć w karetkę z wyraźnie słyszalnym kliknięciem.
    Szold
    Level 9  
    Witam,

Dzięuję za infomrację - pomogło, jednak widzę że czyszczenie głowicy nie pomogło i dalej nie drukuje mi czarny kolor, ale to juz inna historia ....
    Stan-S11
    Level 31  
    Szold - podaj jak długo użytkujesz drukarkę lub ile mogła wydrukować stron dotychczas. Bazując na doświadczeniu zapchanie głowicy drukującej w tego typu drukarce raczej nie wchodzi w rachubę zwłaszcza że pracuje na oryginałach.
    Stawiam na uszkodzenie ( zapchanie ) stacji dokująco-czyszczącej ale zakładam też ze pojemnik z czarnym tuszem nie dostaje podciśnienia z powodu zapchanego odpowietrznika.
    Szold
    Level 9  
    Mam ja około 3 lat, wydrukowanych zostało napewno powyżej 3000 stron
    Stan-S11
    Level 31  
    Tak też myślałem że drukarka już trochę wydrukowała. To jest niejako przypadłość tego typu drukarek że zapycha się stacja dokująco-czyszcząca po pewnym okresie użytkowania.
    Szold
    Level 9  
    Można to jakoś naprawić? i tak mi nic nie zostaje jak spróbować, a do serwisu to raczej się nie kalkuluje
    Stan-S11
    Level 31  
    Tak, można naprawić. Należy zdemontować całą stację dokującą i wszystko starannie w cieplej wodzie umyć zwracając uwagę na drożność rurek silikonowych które transportują tusz podczas czyszczenia głowicy drukującej.
    Szold
    Level 9  
    To będę próbować
    Tylko jak mam sprawdzić drożność tych przewodów?
    Stan-S11
    Level 31  
    Trochę więcej inwencji i myślenia - przy pomocy wody i strzykawki.
    Szold
    Level 9  
    nie nie pomogło - kupiłem nową