Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory studyjne jako nagłośnienie do telewizora

kingofloggers 30 Paź 2016 20:02 951 10
  • #1 30 Paź 2016 20:02
    kingofloggers
    Poziom 2  

Witam, mam takie pytanie. Przeprowadziłem się właśnie do nowego mieszkania i stoję przed zakupem telewizora, chciałbym jednak żeby dźwięk z niego płynący był w jakotakiej jakości. Mam w posiadaniu takie sprzęty jak monitory tannoy reveal 501a, wzmacniacz technics su-v303, kartę Scarlett 16i6. Nie bardzo mam pieniądze jeszcze na zestaw do kina domowego. Czy z takich elementow + telewizor dałoby radę coś sklecić? Jeśli tak to ewentualnie jakie wyjścia powinien posiadać telewizor? [ps. Oczywiście nie chodzi mi o połączenie przez wyjście na słuchawki z tv, bo to raczej bez sensu]

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

0 10
  • #2 30 Paź 2016 20:28
    sosarek

Poziom 43  

Potrzebny będzie konwerter Toslink(optyczny)-RCA, w telewizorze wyjście optyczne.

0
  • #3 30 Paź 2016 20:31
    szymon122
    Poziom 37  

Praktycznie każdy telewizor ma wyjście dźwięku na 2x chinch które podłączysz pod wzmacniacz. Czasami trzeba jeszcze w ustawieniach trzeba wybrać domyślne wyjście dźwięku.

0
  • #4 30 Paź 2016 20:40
    sosarek

Poziom 43  

szymon122 napisał:
    Praktycznie każdy telewizor ma wyjście dźwięku na 2x chinch które podłączysz pod wzmacniacz

Żaden z posiadanych przeze mnie w ciągu ostatnich 10lat nie posiadał takowego - podobnie jak nowe modele dostępne w sprzedaży.

0
  • #5 30 Paź 2016 22:06
    szymon122
    Poziom 37  

Sam posiadam Samsung ue55h6400 i posiada zarówno wyjście analogowe na chinch oraz cyfrowe również na chinch oraz toslink. Niestety wyjście tylne nie działa jak filmy są otwierane ze stron internetowych.

0
  • #6 30 Paź 2016 22:23
    kazikszach
    Poziom 33  

Większość telewizorów, z którymi miałem do czynienia, a które miały analogowe wyjście cinch, nie wysyłało przez nie fonii z wejść cyfrowych, tylko bardzo nieliczne wysyłały sygnał fonii ze wszystkich wejść.

0
  • #7 15 Lis 2016 10:12
    kingofloggers
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi, mam już prawie wszystko. Telewizor z wyjściem na chinche, odtwarzacz też z wyjściem na chinch. Monitory z wyjściem na xlr. No i niby ok, bo z pomocą przejściowek podłączyłem monitory z TV, ale oczywiście jest problem z regulacją głośności.. Jeśli używam do tego pilota od tv to steruje wbudowanymi głośnikami do tv, a w ustawieniach tv nie da się tego w ogóle ustawić. Pytanie teraz jest takie, czy istnieje może jakiś cyfrowy potencjometr z pilotem który mogę porostu wpiąć pomiędzy monitory a tv/odtwarzacz i cieszyć się sterowaniem głośności z kanapy? Czy może jakieś inne rozwiązanie? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

0
  • #8 15 Lis 2016 22:31
    sosarek

Poziom 43  

sosarek napisał:
    Potrzebny będzie konwerter Toslink(optyczny)-RCA, w telewizorze wyjście optyczne.

0
  • #9 19 Lis 2016 23:15
    kingofloggers
    Poziom 2  

Czyli jeśli wyjdę z tv przez toslink zamiast rca to zyskam możliwość regulacji głośności na wyjściu, a głośniki wbudowane w tv się "zamkną"? Bo jak wychodzę przez rca z tv to nie trybi za bardzo..

0
  • #10 20 Lis 2016 10:25
    sosarek

Poziom 43  

Owszem, będzie taka funkcjonalność.

0
  • #11 20 Lis 2016 16:02
    Polon_us
    Poziom 41  

kingofloggers napisał:
    wyjdę z tv przez toslink zamiast rca to zyskam możliwość regulacji głośności na wyjściu, a głośniki wbudowane w tv się "zamkną"?

sosarek napisał:
    Owszem, będzie taka funkcjonalność.

To tylko częściowa prawda. Głośniki w TV "zamkną się", ale regulacji poziomu dźwięku przy pomocy pilota telewizora nie będzie.
    Nie spotkałem się z telewizorem, który by umożliwiał regulację poziomu dźwięku na swoim wyjściu optycznym z poziomu pilota.

Z tego wszystkiego to najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie wyjścia słuchawkowego, o ile telewizor posiada takowe.

0