Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Grand Prime - Bateria

31 Paź 2016 00:37 3612 19
  • Poziom 30  
    Witam. Dzisiaj chciałbym się dowiedzieć od użytkowników tych modeli telefonów, czy też mają problem z wyłączającym się telefonem podczas robienia zdjęcia z lampą błyskową.

Dodatkowo, jakby mógł mi ktoś wyjaśnić dlaczego bateria się tak zachowuje.
    Czy to jest bolączka tylko tego modelu ? Może ktoś jeszcze ma podobny problem w innym telefonie ?

Z tego co czytam, to baterie litowo-jonowe nie posiadają efektu " pamięci " i można je ładować kiedy się chce i jak się chce. Problem jednak polega na tym, że z praktycznego punktu widzenia, każdy użytkownik smartfona na własnej skórze przekonał się, że jest to nieprawdą. Baterie takie tracą swoją pojemność. I teraz pytanie brzmi, czy da się temu zapobiec ? Starsze baterie się " formowało ", wkładało do zamrażarki i różne rzeczy się z nimi robiło. A co z Li-On ? Tylko wymieniać ?

Mam nadzieję, że w tym wątku rozwinie się dyskusja, która uświadomi mnie i pewnie wielu innych użytkowników, jak to naprawdę jest.
  • Poziom 30  
    A ile czasu ten kolega go ma ?
  • Poziom 32  
    Koło roku pewnie będzie.
  • Poziom 30  
    No to chyba jakoś o niego dba. Mój telefon mam od nowości i wcześniej bateria trzymała idealnie i nie miałem z telefonem żadnych problemów. Mój egzemplarz też ma około roku i odstawia takie cyrki. Co więcej, podobny ma moja dziewczyna i jest dokładnie to samo. Jakby tego było mało, mój kumpel, też ma ten telefon i też ma problem z robieniem zdjęć z lampą. W szczególności gdy bateria jest naładowana na około 50%. Wtedy zrobienie zdjęcia kończy się wyłączeniem telefonu, a po ponownym jego uruchomieniu, stan nagle spada do 15-20%. To raczej normalne nie jest.

3 takie same telefony mają takie same objawy, więc myślę, że to jednak jakaś ich wada. Wada baterii oczywiście.

Grand Prime jest kilka wersji, jaką ma Twój kolega ? Bo z tego co zauważyłem, to na chwilę obecną chyba bolączka modeli SM-G531F. Czytałem temat, który podesłałeś, jednak nadal nie wiem, co mogę zrobić. Teoretycznie kupienie nowej baterii, nie jest dużym wydatkiem, ale jak za rok znowu mają być problemy, to chyba lepiej zmienić telefon ?
  • Poziom 32  
    Sorry, pomyliły mi się modele. Kolega ma Galaxy Grand Duos. A tak przy okazji to inny kolega (kolega z ławki) ma Galaxy Grand 2. Jeden wziął w abonamencie a drugi ze sklepu. Grand 2 ma około 1,5 roku i ledwo się trzyma - lagi bez przerwy, podswietlanie przycisku wstecz nie działa i bateria kiepsko trzyma. Grand Duos też ścina się (zwłasza w grach). Ostatnio jak zobaczyłem na ten wyświetlacz 480x800 to mnie strasznie waliło po oczach (w sensie te piksele). Nikomu nigdy nie polecę budżetowych śmieci od Samsunga i Tobie radzę pozbyć się tego Grand Prime. Chociażby ze względu na procesor, który jest jak w telefonie za 200 zł i zgaduję, że lagi nie są rzadkością.

Co do baterii. Nie słyszałem jeszcze o skutecznym sposobie "przywrócenia do życia " baterii Li-ion. Formatowanie ani inne cuda baterii już nie pomogą jeśli jest zużyta.
  • Poziom 30  
    cxzcxz123 napisał:
    Chociażby ze względu na procesor, który jest jak w telefonie za 200 zł i zgaduję, że lagi nie są rzadkością.

Dlaczego tak uważasz ? 4-rdzeniowy CPU powiem Ci, że radzi sobie świetnie. Czasami lekko złapie laga, ale tylko wtedy, gdy np. gram i ktoś mi pisze na Messengerze. Ogólnie podczas codziennego normalnego użytkowania śmiga wyśmienicie.

Jedyny mój problem z nim, to właśnie opisany wyżej.

Aparat 8 Mega Pikseli tył i 5 przód. 4 rdzenie, 1 GB RAM, wydaje mi się, że najgorzej nie jest, chociaż wiadomo, że mogłoby być lepiej. Brak GG, czy chociażby podświetlenia przycisków funkcyjnych, to takie poważniejsze " niedogodności ".

cxzcxz123 napisał:
    lagi bez przerwy

Android tak jak Windows, czasami wymaga pielęgnacji ;)

• Poziom 43  
    @Aseri15 Moja stara Xperia P działała niejednokrotnie sprawniej od S4(winę za to ponosi głównie nakłądka Samsunga).
    Próbowałeś podmieniać baterię?
  • Poziom 30  
    sosarek napisał:
    Próbowałeś podmieniać baterię?

Jeszcze nie, ale jestem pewiem, że to właśnie wina baterii. Swój model mam od nowości i widzę różnicę w jej działaniu. Dzisiaj miałem kupić nową, ale nie było zbytnio czasu. Jutro Święto, więc pewnie dopiero w środę się przejadę rozejrzeć. Jesteś w stanie mi coś polecić z zamienników, czy bez wahania brać oryginał ?
  • Poziom 5  
    Mam ten sam problem, co opisany wyżej. Mimo wymiany baterii problem jest nadal. Telefon mam rok. Daj znać czy u Ciebie wymiana baterii coś pomogła. I czy kupiłeś oryginalną czy zamiennik.
  • Poziom 30  
    Hej koleżanko, u mnie wymiana baterii pomogła. Oczywiście kupiłem oryginał do obu opisywanych przeze mnie modeli i na obu wszystko wróciło do normy.
  • Poziom 5  
    Ja mam zamiennik, więc może dlatego problem jest nadal ;/ Chociaż doradzono mi, że może to być wina zasilania, albo oprogramowania i żeby przywrócić ustawienia fabryczne. Nie wiem co robić ;/
  • Poziom 30  
    Moim zdaniem oprogramowanie nie ma tutaj znaczenia. Po aktualizacji u mnie problem pozostał do momentu wymiany baterii. Zamienniki to zamienniki, jeden działa lepiej inny gorzej.

Jeżeli i u Ciebie problemu nie było od nowości, ale jak już wystąpił i zaczął się nasilać, to na 100% jest to wina baterii. Wymień na oryginał i jestem pewien, że problem zniknie :) 2 egzemplarze tego telefonu u mnie są tego najlepszym przykładem :) W dwóch było to samo i we dwóch problem ustąpił po wymianie baterii ( na oryginalne oczywiście ).
  • Poziom 5  
    Tak zrobię tylko pytanie gdzie dostanę na pewno oryginał? Na allegro jest dużo, piszą że oryginalna ale pewności w 100% nie ma.
  • Poziom 30  
    W każdym serwisie GSM.
  • Poziom 5  
    Dzięki za podpowiedź. A mam jeszcze pytanie, czy ładowarka mogła popsuć baterie? Oryginalny kabel od ładowarki się zepsuł i ładuję na innym kablu, tzn część ładowarki jest oryginalna Samsung, a sam kabel USB jest LG.
  • Poziom 30  
    Z tego co wyczytałem, wszystko zależy od kondycji baterii ( ładowarka, kabel, stan naładowania, temperatura otoczenia ).

Zaleca się, aby ładować urządzenie oryginalną ładowarką ( i kablem ), które zaleca producent, chociaż mimo to bateria tak czy siak, nie będzie działać wiecznie jak nowa. Każde ogniwo ma swoją ilość cykli ładowania, więc mimo wszystko, kiedyś zaczną się z nim problemy. Z tego co wyczytałem również, baterie Li-On nie lubią być rozładowywane do końca ( mam tutaj na myśli wyłączenie się urządzenia ) tak jak starsze typy, które jak pewnie pamiętasz trzeba było " formować ". Ja osobiście teraz nową baterię rozładowuję tylko do około 25-30% i podłączam do ładowarki.
  • Poziom 1  
    Nie wiem szczerze mówiąc co się dzieje w ostatnich latach, ale też zuważam pewne dziwne zachowanie telefonów gdzieś od czasów pierwszych smartfonów i podejrzane problemy z wydajnością. Dlatego zawsze staram się brać telefony z otwieraną klapką i co rok-półtora wymieniam starą baterię na nowszą by odzyskać trochę wydajności zamiawiam przykładowo tutaj czescisamsung.pl/baterie,121,0.html (tak, jestem fanem samsunga, cóż poradzić) bo już o podejrzanych sklepach na allegro i bateriach z niewiadomego pochodzenia nie chciałbym się rozwodzić za bardzo.
    I tak jak kolega wyżej - oryginalna ładowarka może poradzić sobie z Twoim problemem
  • Poziom 38  
    Mam w rodzinie dwie sztuki Galaxy Grand Prime SM-G531F, oba około 1,5 roku.
    Z jednym nie ma najmniejszych problemów.
    Drugi przy robieniu zdjęć wyłącza się, a bateria nie wytrzymuje dwunastu godzin.
  • Poziom 30  
    AxelNext napisał:
    Drugi przy robieniu zdjęć wyłącza się, a bateria nie wytrzymuje dwunastu godzin.

Swoje już jak widać przepracowała ;)