Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Indesit BAAN 13 - nie chłodzi.

John5MM 31 Paź 2016 10:24 2376 7
  • #1 31 Paź 2016 10:24
    John5MM
    Poziom 19  

Witam, w komorze lodówki jest temperatura 12°C, pomimo tego, że ustawiłem pokrętło na najniższy zakres. Zamrażarka działa natomiast poprawnie, czy to wina termostatu, jak go sprawdzić?

0 7
  • #2 31 Paź 2016 11:02
    wiertacz
    Poziom 33  

A jak długo trwa cykl pracy lodówki ?
    Jeśli jest to bardzo długi czas to może być to spowodowane ubytkiem czynnika i tu teoretycznie może pomóc tylko serwisant lub pozostanie tylko utylizacja.

2
  • #3 31 Paź 2016 11:34
    John5MM
    Poziom 19  

Z tego co słyszę to lodówka, rzadko załącza chłodzenie (zamrażalnik jak pisałem działa prawidłowo), nie załączyło się nawet jak skręciłem pokrętło na najniższa temperaturę, o to ci chodziło ?

1
  • #4 31 Paź 2016 14:32
    wiertacz
    Poziom 33  

Mi chodziło o to jak długo pracuje jak się załączy.
    Jeśli pracuje bardzo krótko przy ustawieniu termostatu na max to wtedy może być uszkodzony termostat.
    Jeśli potrafisz dostać się do styków termostatu to możesz je zewrzeć i zobaczysz czy przy dłuższej pracy agregatu spadnie temperatura w lodówce .
    Jeśli tak to winowajcą jest termostat i pozostanie jego wymiana.

0
  • #5 31 Paź 2016 22:55
    John5MM
    Poziom 19  

OK , dla pewności przedstawiłem przykładowy obraz termostatu, są tam 3 przewody , jeden do uziemienia na obudowie, a reszta przewodów napis 3 i 4 i właśnie chodzi ci o założenie zwory na kable w miejscach 3 i 4 i wtedy sprężarka zacznie działać bez względu na odczyty termostatu , czy dobrze rozumiem ?

1
  • #6 31 Paź 2016 23:03
    nares
    Specjalista AGD

luzik1980 napisał:
    założenie zwory na kable w miejscach 3 i 4

Tak jest.

1
  • #7 03 Lis 2016 20:14
    John5MM
    Poziom 19  

Witam, lodówka załączała sprężarkę na mniej niż 10 min, ale to nieważne wymieniłem termostat na K59L4141 i wszystko działa.O dziwo przypomniałem sobie że termostat oryginalny był kiedyś wymieniany przez fachowca "Pana Wieśia" :) , trochę się zdziwiłem że rurka była dość długa , a napisy na termostacie ujawniły jego przeznaczenie do lodówki Polar. No cóż jak sobie sam nie naprawisz to i miał nie będziesz :D. Sprawdziłem też uszczelki, kartka co prawda się trzyma, ale nie trzeba wiele aby ją wyciągnąć, czy takie uszczelki drzwi lodówki są już do wymiany ?
    Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, czy można dostać taką metalową listwę do tej lodówki aby ją wymienić, bądź co z nią zrobić ?

0
  • #8 03 Lis 2016 20:51
    wiertacz
    Poziom 33  

To, że termostat był do innej lodówki to nie ma takiego znaczenia.
    Najważniejsze aby miał taki sam zakres temperatur nastawianych.
    A kapilara może być dłuższa, nigdy nie może być krótsza.

0