Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie Cyfrowego Polsatu - na 4 TV, usługa Multiroom, Evobox PVR

31 Paź 2016 14:59 6210 22
  • Poziom 18  
    Dekoder: EVOBOX PVR
    Konwerter: INVERTO BLACK Unicable Quad 40mm LNB 2 Legacy Ports and 1 splitter

Cyfrowy Polsat z wykupioną usługą Multiroom (1 dekoder główny EVOBOX PVR + 3 dekodery dodatkowe).
    Prosiłbym o pomoc w uruchomieniu instalacji na 4 telewizory.
    Których wyjść w konwerterze użyć aby zapewnić sygnał wszystkim urządzeniom?
    Z góry dziękuję za pomoc.

• Pomocny post
    Poziom 35  
    Nie da się. Na tym konwerterze max 3 dekodery.
  • Poziom 18  
    A czy z tunera EVOBOX PVR nie mogę wyjść na drugi tuner gniazdem Sat2 w tunerze?
  • Poziom 39  
    Sat 2 to wejście o ile dobrze pamiętam. Chyba że w dekoderze się ustawia inaczej.

Moderowany przez telesat1:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 18  
    W Cyfrowym sprzedawca zapewnił, że jest taka możliwość.
  • Poziom 22  
    Złoty do rozgałęźnika podwójnego - będą dwa tunery, pozostałe pojedynczo do dwóch pozostałych tunerów.
    http://telewizja-cyfrowa.com/2016/06/inverto-unicable/
    Pozdrawiam
    Moderowany przez telesat1:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 18  
    Czy mogę w takim razie zastosować zwykły pasywny rozgałęźnik do złotego gniazda?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    lolo56 napisał:
    Złoty do rozgałęźnika podwójnego - będą dwa tunery, pozostałe pojedynczo do dwóch pozostałych tunerów.
    http://telewizja-cyfrowa.com/2016/06/inverto-unicable/
    Pozdrawiam

Evobox wykorzystuje wszystkie 4 częstotliwości. Nie ma możliwości wydzielenia jednej. Nie wprowadzaj w błąd.
    "WAŻNE! Dekoder EVOBOX PVR wykorzystuje wszystkie cztery powyższe częstotliwości, więc nie ma możliwości podzielenia sygnału z innym dekoderem obsługującym standard Unicable SCR."
    Potrzebny byłby taki konwerter:Link
  • Poziom 18  
    Zastanawiam się nad oddaniem konwertera i zakupem konwertera quad, co byłoby chyba najprostszym rozwiązaniem (i na pewno działającym).
  • Poziom 35  
    Quad bardzo mocno ograniczy funkcjonalność Evoboxa.
  • Poziom 18  
    W jakim sensie ograniczy?
  • Poziom 35  
    Nagrywanie tylko 1 kanału, tylko w ramach oglądanego transpondera. Spadnie szybkość przełączania kanałów.
  • Poziom 18  
    Funkcja nagrywania nie będzie wykorzystywana. Ale dlaczego spadnie szybkość przełączania kanałów?
  • Poziom 35  
    Bo przy wykorzystaniu 4 częstotiwości dekoder szybciej się wstraja. Da się z tym żyć. Jeśli nie zależy Ci na nagrywaniu to śmiało zakładaj Quada.
  • Poziom 18  
    A taka opcja?
    złote gniazdo na konwerterze --- rozgałęźnik --- TV1 EVOBOX PVR oraz TV2 dodatkowy dekoder
    srebrne gniazdo nr 1 na konwerterze --- TV3 dodatkowy dekoder
    srebrne gniazdo nr 2 na konwerterze --- TV4 dodatkowy dekoder

Będę wdzięczny za fachową opinię.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Niby jak będzie działać? Jak chcesz w Evoboxie wyselekcjonować jedną częstotliwość dla drugiego dekodera?
    Jeszcze raz:"WAŻNE! Dekoder EVOBOX PVR wykorzystuje wszystkie cztery powyższe częstotliwości, więc nie ma możliwości podzielenia sygnału z innym dekoderem obsługującym standard Unicable SCR."
    Tym bardziej, jak się podzieli ze zwykłym dekoderem?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Niby prosty temat ale opinie doświadczonych użytkowników są różne.
    Ostatecznie chyba oddam ten konwerter i zakupię konwerter quad. Być może ograniczy to trochę możliwości Evoboxa, ale tak jak wcześniej wspominałem na nagrywaniu programów całkowicie mi nie zależy. Zakup konwertera quad wydaje się też być jednocześnie najprostszym i najtańszym rozwiązaniem (np. wykorzystanie multiswitcha podnosi cenę całej instalacji).
    Na znanym portalu aukcyjnym konwerter SAT QUAD LTC BLAC jest do kupienia za 36zł. Co o nim sądzicie? A może wybrać jakiś inny? Jeszcze raz dzięki za konkretne odpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Ostatecznie oddałem stary konwerter i zakupiłem INVERTO OCTO BLACK PREMIUM. Wszystko ładnie śmiga. Dziękuję za pomoc w temacie.