Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby sygnał internetu plus lte gdzie nadajnik znajduje się 2.48 km dalej.

31 Paź 2016 15:10 3354 10
  • Poziom 5  
    Witam, mam problem z internetem.
    Podpisałem umowę z plusem na internet LTE, przyjechał monter i zamontował modem zewnętrzny ODU-200 i router IDU-200, na początku wszystko śmigało ale po paru dniach mam prędkość pobierania ok 250 Kb/s i wysyłania ok. 10 Kb/s, gdzie na początku było po 10-12 Mb/s Pobierania i ok. 2 Mb/s wysyłania.
    RSRP: -114dBm
    RSRQ: -14dB
    RSSI: -90dBm
    SINR: -8dB
    pasmo: 1800 Mhz
    Jestem w tym zielony i nie mam pojęcia czemu internet tak zwolnił jak ktoś mógłby to proszę po pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie miałeś problemów to sobie zafundowałeś biorąc Plusa z tym złomem IDU-ODU. Oddaj jak najprędzej jeśli możesz. Przy tych parametrach sygnału LTE nie masz szans na normalny internet na tym szajsie. Jaka to lokalizacja i czemu akurat najgorszy operator mobilny czyli Plus?
  • Poziom 5  
    Nienadowa, a plus dlatego że mamy telefony z plusa i cyfrowy polsat co dało nam dużą zniżkę.

Dodano po 10 [minuty]:

czyli mam wymienić modem zewnętrzny i router tak?
    Masz telefony w plusie to powinieneś wiedzieć jak u ciebie działa LTE z Plusa. Robiłes jakieś testy Plusa na nich ? W Nienadowej ten zasięg LTE1800 pewnie z BTS-a LTE1800Aero2 w Półankach.Brak w tej okolicy innych BTS-ów LTE1800Aero2 oraz LTE800sferii więc BTS moze być przeciążony. Ile osiągałeś wcześniej? do BTS-a około 4 km, na tym ODU parametry sygnału słabe ale to tragiczny sprzęt z kiepską antena dookólna. Nie nadaje się do LTE1800 w tej lokalizacji, zwrot konieczny. Wymiana na E5186 i do niego antena dual LTE1800MHz. ale najpierw test LTE Plusa pod BTS-em Półanki na telefonie z LTE aby sprawdzić czy nie jest przeciążony i jakie zapewnia prędkości przy prawidłowym sygnale. Jeśli słabe to plus nie wart brania. nie zawsze co tanie się opłaca. W Nienadowej to inni operatorzy mają lepszy zasięg LTE i warto zrobić testy Play, Orange na ich kartach pre-paid. Play internet na Kartę za 9 zł i bonus 100GB za rejestrację czy Orange głosowa za 5 zł z bonusem 100GB za rejestrację.
  • Poziom 5  
    czyli o co dokładnie chodzi bo jestem w tym bardzo zielony, rozumiem że mam sprawdzić lte pod BTS w półankach. Potem co? Sam mam sobie wymienić sprzęt czy może zadzwonić do nich i oni mogą to zrobić bo nie jestem pewien.
    Czytałeś umowę z Plusem i jej regulamin? Masz na testy 13 dni od momentu jej podpisania i jeśli testy pokazały, że działa na tym IDU-ODU jak teraz to można w tym czasie z niej zrezygnować. Bo chyba nie zadowalają cię te prędkości? To internet mobilny i operator nic nie gwarantuje. Plus tym bardziej bo od dawna nie rozwija i modernizuje sieci. Reklamy w TV to jedna wielka lipa. Speedtesty trzeba było zrobić na telefonach z LTE z Network Cell Info , podstawowy to pod BTS-em w Półankach. Przy BTS-ie masz prawidłowe parametry sygnału LTE i prędkości głównie będą zależeć od tego ilu klientów z niego korzysta. Jeśli jest ich wielu a w Plusie to często norma a w pobliżu tak jak u ciebie brak innych BTS-ów to może być nieciekawie. Jeśli testy wypadną dobrze to wtedy ma sens zakup anteny dual LTE na 1800MHz i ustawienie jej na ten BTS. Antenę montuje się do routera z LTE, z Plusa bierze się tylko DWR-966 lub E5186, czyli routery z LTE-A. Niestety ty wziąłeś złom IDU-ODU200 zamiast nich. Reasumując robisz test w Półankach, jeśli wypadnie OK rezygnujesz z umowy z Plusa z IDU-ODU i bierzesz następną z DWR-966 lub E5186. Kupujesz antena Dual LTE1800MHz 15dBi z Cybertecha i ustawiasz na Półanki. Jak okaże się ze BTS zapchany rezygnujesz z Plusa i robisz testy Play i Orange. Ogólnie mając telefon z LTE powinieneś zacząć od testów wszystkich operatorów a nie brać w ciemno Plusa z tym złomem.
  • Poziom 5  
    ogólnie to 13 dni testowych już minęło i w tych dniach na internet nie narzekałem bo był dla mnie dobry tylko teraz strasznie zwolnił.
  • Poziom 5  
    w czasie tych 14 dni miałem około +/- 10Mb/s i do tej pory wykorzystałem 18Gb danych na 40 możliwych. Wcześniej w parametry nie patrzyłem bo nie było powodu i nie wiem jakie były i czemu teraz są takie "złe". Jak już powiedziałem jestem zielony i w tym nie siedzę i nie mam pojęcia dlaczego wtedy było dobrze a teraz jest słabo.
    Klasyka tematu, 14 dni "testu" działa OK , jak minie termin możliwości zwrotu wraca do rzeczywistości . Zrób testy prędkości na innej karcie Plusa na zewnątrz u siebie. telefon z LTE i zainstalowanym Network Cell Info. Pokaż screena, pozwoli to sprawdzić jak działa Plus u ciebie i czy problem nie jest z kartą lub czy to wina ODU. Do tego test pod BTS-em Półanie. To da ostateczną odpowiedz. a parametry trzeba było sprawdzić od razu bo powód był. Nawet te 10Mb/s to i tak kiepski wynik na LTE. Zreszta to należało do montera, bo te parametry sygnału dyskwalifikowały zastosowanie IDU-ODU200 w tej lokalizacji. Nauczka na przyszłość, konsultant, monter dba o dobro operatora nie twoje. Nauka druga, reklamy z Majewskim w TV to jedna wielka ściema. Plus na dziś to najgorszy operator mobilny.
  • Poziom 5  
    Następnym razem będę bardziej wnikał w temat, dzięki wielkie za rade i pomoc jak będę miał jak to sprawdzę działanie plusa pod tym BTS-em.