Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2 Grantour 1.8 16v 2002r. lewy pobór prądu

1976Krzysztof1976 31 Oct 2016 16:49 3708 6
 • #1
  1976Krzysztof1976
  Level 3  
  Witam. Mam jak myślę skomplikowany problem z Laguną 2 1, 8 16v i tutaj może zacznę od poczatku bo może to mieć związek lub ukrytą przyczynę. Liczę na info od osób mających pojęcie jakiekolwiek lub konkretne.

  Połowa grudnia 2015 padł sterownik silnika ( laguna była martwa ), zwiezienie na warsztat elektroniki pojazdowej, tuningi chip, abs itp. wydawałoby się Fachowcy.
  Wymiana modułu UCH czy jakoś tak tzn. komfortu i nic. Szukają dalej, po drodze wymiana blokady kierownicy ( podobno była spalona przez jakieś zwarcie), nareszcie sukces!!!!! ;)
  Diagnoza, podobno przewód wysokiego napięcia był przylutowany w okolicach akumulatora zamiast wymieniony i powodował zwarcie przy którym ucierpiało również radio i padł akumulator.Autko jeździło przez 7 lat u mnie i nic się nie działo dopóki robione w ASO, rodio przed naprawą działało tylko padał akumulator ( wymiana 2x zanim padł sterownik ), a tu nagle blokada i radio rozwalone ( zbieg okoliczności czy nie fachowość).
  Po 3 miesiacach dostaję naprawione autko ( radość w domu ), wstawiam nowy aku i jeżdżę całe 3 tygodnie, znowu go samo.
  Oddaję do serwisu już innego bo jak słyszę, że znowu będziemy szukać i nie wiemy czego, to rece opadają. Nowy serwis szybka diagnostyka i trzeba wymienić sterownik, ponieważ jest uszkodzony a ktoś poprzepinał kable żeby go obejść tylko cały czas pobierał prąd ( poprzedni serwis się nie przyznaje, nic nie robili, to ciekawe jak uruchomili auto " CUD ";)
  Znalazlem przez neta serwis od sterowników, przysłali mi inny zakodowany pod moje autko.
  Wsadzony i działa, jeździmy już od kwietnia br. w ubiegłym miesiacu naprawiłem radio żeby coś grało i zauważyłem nowy problem, radio ma sterowanie z kierownicy ale sie nie wyłącza po wyjęciu karty i wyłączeniu zapłonu, muszę wyłączać i włączać ręcznie ale to mały problem, istotniejsze jest ti, że po wyjęciu karty nie gaśnie wyświetlacz zegarka/radia ( muszę wypinać za każdym razem kostkę zasilającą radio bo inaczej znowu stracę akumulator).
  Co sie dzieje, czy ktokolwiek coś kmini?
  Wiem, że trochę to chaotyczne ale może dobrnęliście do końca.
  Z góry dziękuję za pomoc i próbę pomocy.
 • #2
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  1976Krzysztof1976 wrote:
  podobno przewód wysokiego napięcia był przylutowany w okolicach akumulatora zamiast wymieniony i powodował zwarcie przy którym ucierpiało również radio i padł akumulator.
  Dobre to, muszę zapamiętać. Bo i Klient wtedy nie zapyskuje i koledzy z branży się pośmieją.
  Moja śmiała teza, odpalali z szafy, akumulator słabo podłączony, może i napięcie wyższe podali i.... padło co miało paść. Potem zaczęło się sztukowanie. Zamiast naprawiać, podawali zasilanie na pająka. Niestety nie mając tego auta z opisu, nic nie podpowiemy. Poszukaj zaufanego warsztatu elektrycznego i ...przygotuj się na koszty. Ktoś musi teraz wyśledzić patenty, zlikwidować, naprawić co ma być naprawione. A to są realne godziny spędzone przy aucie.
 • #3
  1976Krzysztof1976
  Level 3  
  Dzięki Pawel wawa za opinię, też uważam że trafną, tylko nadal szukam rozwiązania z tym radiem.
  Możliwe jest to, że trzeba będzie dać nową wiazkę przewodów do kostki czy przyczyny szukać gdzie indziej?
  Bo tak jak pisałem, teraz głównym problemem jest ten wyświetlacz ( z karty gaśnie, a wystarczy podłączyć radio i cały czas się świeci, tak jakby był drugi obwód? )
  Tamte " niedogodności " są zażegnane, wymiana sterownika z kodowaniem, przewod WN itp. 900 zł, a pierwsza naprawa bez naprawy ......., nie powiem ile bo mógłbyś mieć problem z powstrzymaniem śmiechu, jednak gdybym wiedział, to bym trochę dopłacił i kupił co innego ;)

  Może ktoś z forumowiczów ma kogoś zaprzyjaźnionego w moich okolicach i biegłego w tym temacie.
  Nie chcę szukać w ciemno bo znowu "popłynę" i okaże się, ze mogłem zmienić auto i taniej by to wyszło.

  Gdyby ktoś ze Świdnicy i okolic szukał warsztatu od elektryki i elektroniki, to niech da znać.
  Może nie pomogę za dużo w znalezieniu dobrego od razu, ale na pewno powiem gdzie nie iść:)
 • #4
  andrzej20001
  Level 43  
  1976Krzysztof1976 wrote:
  podobno przewód wysokiego napięcia był przylutowany w okolicach akumulatora

  Gadka dla frajerów z interneta :)
 • #5
  Anonymous
  Anonymous  
 • #6
  Strumien swiadomosci swia
  Level 43  
  To jaku Hiczkoka naprawa zaczyna się trzęsieniem ziemi a potem napięcie wzrasta.

  SEKUNDO to auto nie ma w ogóle przewodów wysokiego napięcia.

  Zapewne jest coś zmostkowane co przekazuje 30 na 15 , tylko wytrawny majster może to rozgryść zwłaszcza że namotane jak w szejkerze.
 • #7
  1976Krzysztof1976
  Level 3  
  Dzięki Barthezz, poszukam filmu i spróbuję