Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł wybrać? Beretta exlusive green 25 - opinie

ewenement22 21 Lis 2016 15:57 6759 71
    ewenement22
    Poziom 21  
    Na stronie projektu jest info odnośnie Kubatury
    http://www.dobredomy.pl/projekt/libraII/
    Kubatura netto 500.4 m³

po wejsciu w kalkulator na tej stronie
    http://www.dobredomy.pl/kalkulator/libraII/
    i uzupełnieniu wszystkiego wychodzi coś takiego
    czyli Kubatura ogrzewana budynku 824.26 [m3]

a w projekcie
    czyli parter + podasze
    500,39

i w którą wierzyć?
    Nawet jeśli brać tą największa z kalkulatora
    Kubatura ogrzewana budynku 824.26 [m3]
    Według takiego info
    Budy­nek wybu­do­wany po roku 2010, szcze­gól­nie docie­plony (np. min. 15cm dobrego sty­ro­pianu na ścia­nach, trój­szy­bowe okna) 40W/m2 15W/m3
    824,26m3*15W=12363,45W

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

według tego info
    Budy­nek wybu­do­wany po roku 2010 stan­dar­dowo docie­plony (15 cm styropianu) 50W/m2 18W/m3
    824*18=14832
  • MetalWork
    ewenement22
    Poziom 21  
    Co myślicie o
    Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 20
    Moc cieplna (przy temp. 80/60°C) 2,8 - 19,0 kW
    Moc cieplna (przy temp. 50/30°C) 3,0 - 21,0 kW
    lub
    Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 25
    Moc cieplna (przy temp. 80/60°C) 2,8 - 24,5 kW
    Moc cieplna (przy temp. 50/30°C) 3,0 - 27,0 kW

W sumie parametry i cenę mają identyczne więc chyba wezmę ten 25 jak myślicie?
    http://www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-gold-plus-nowosc/63

W porównaniu do beretty cena jest o około 1500zł tańsza. A różnic jakichś dużych chyba nie ma na niekorzyść termeta?
    http://beretta.pl/pr...25-r-s-i-nowosc

termet na ceneo około 3500
    beretta na ceneo około 5500
    Czemu jest aż taka różnica w cenie???

ja mam oferte na berette za 5000 brutto
    jak myślicie? który brać? i dlaczego?

Dodano po 49 [minuty]:

widzę, że np. taki fajny zestaw jest
    http://www.termet.com.pl/upload/upload/cennik/Cennik%2009.2016r.pdf
    PAKIET 2 na bazie kotła kondensacyjnego EcoCondens Gold Plus-25 i zasobnika ciepłej wody użytkowej Termet 120
    Zobaczymy czy cenowo lepiej będzie wychodziło w zestawie czy bez.
  • MetalWork
    EMI12
    Poziom 2  
    Witam
    Widzę kolego , że teraz to już masz niezły mętlik w głowie i wcale się nie dziwię bo sam to kiedyś przerabiałem . Mam budynek 150 m jak był nieocieplony ze starymi oknami to ogrzewanie nawet węglem było masakrą , po ociepleniu , wymianie okien i żeliwniaków na convectory ( oryginał krakowskie ) nagle kocioł 20 kW nie nadawał się do eksploatacji bo mogłem do niego wsypać maksymalnie 2 szufelki węgla bo inaczej zagotowałbym wodę ; na rezerwie powiesiłem kocioł elektryczny 18KW i też był za duży więc zmieniłem grzałkę na 12KW i po próbach wyszło na to , że też osiąga temp obiegu do +85 na zasilaniu czyli moc wystarczająca , w praktyce przy nastawie 65 stopni chodził na 2 grzałkach czyli 8 KW nieraz zrzucał jedną na 4 ale po chwili wracał na 12 i cofał na 8 tak , że nie szalej z mocą bo 15 KW wystarczy , z pojemnością zasobnika też bym nie szalał bo 120 l wystarczy . Co do pogodówki to w naszym klimacie się nie sprawdza ( taki mamy klimat :D ) Modulacja jak będzie od 5 kW to też wystarczy bo na 2 KW to możesz mieć czajnik a nie kocioł CO , co do podłogówki to pełna stabilizacja układu następuje po nawet 30 godzinach od uruchomienia i pamiętaj o jednym , że im więcej elektroniki i bajerów nawsadzasz tym kłopotów będzie więcej ; ja bym poszedł w dobór grzejników na zasilanie 50 stopni z dobrymi głowicami , w kotle nastawę pod podłogówkę i miał święty spokój.
    ewenement22
    Poziom 21  
    W kotle nastawę na podłogówkę... Powiedz dokładniej co masz na myśli.
    EMI12
    Poziom 2  
    ewenement22 napisał:

Taką temperaturę żeby podłogówka grzała efektywnie a jednocześnie nie przegrzała układu ( dlatego grzejniki powinny być z małą ilością wody i przewymiarowane tzn. tak dobrane aby dawały wystarczającą moc przy temperaturze zasilania podłogówki ) ; w ten sposób dobraliśmy kiedyś koledze na domek 80 m gdzie salon z aneksem ma tylko na podłogówce , dwie sypialnie na grzejnikach , łazienka : podłogówka + grzejnik ; Zasila kotłem EKCO L2p 6KW ( nastawy od 20 do 60 stopni max ) , Grzejniki Regulus , sterowanie Eurosterem w salonie na ścianie taryfa weekendowa ; do CW KDE Bonus elektronic 18 KW ale na większe mrozy ma w rezerwie kominek bo wtedy to wiadomo ,że na prądzie to może być nie za tanio a zresztą czym by wtedy nie grzał to i tak przy siarczystych mrozach jest się w plecy i chcąc nie zbankrutować trzeba grzać czymś tańszym. Przerobiłem wszystko ; mam Junkra gazowego ale korzystam z niego tylko pózną wiosną i wczesną jesienią resztę sezonu ogrzewam kotłem z podajnikiem na ekogroszek - rewelacja ( 4 tony po650 zł kupione latem w promocji , reglacja ręczna na zaworze mieszającym kocioł nastawiony na 60 stopni na budynek puszczam od 40 do 55 w zależności od temp. zewnętrznej ) Może trochę odbiegliśmy od tematu to sorki - powodzenia e jak najtańszym i bezawaryjnym ogrzewaniu .
    Pozdrawiam - Janek
    1tropek
    Poziom 23  
    ewenement22 napisał:

W ustawieniach elektroniki kotła jest taka możliwość.
    Zakres temperatur.

Dodano po 4 [minuty]:

ewenement22 napisał:
    widzę, że np. taki fajny zestaw jest
    http://www.termet.com.pl/upload/upload/cennik/Cennik%2009.2016r.pdf
    PAKIET 2 na bazie kotła kondensacyjnego EcoCondens Gold Plus-25 i zasobnika ciepłej wody użytkowej Termet 120
    Zobaczymy czy cenowo lepiej będzie wychodziło w zestawie czy bez.

Regulator pokojowy, czujnik zewnętrzny, czujnik zasobnika są w cenie a dla autoryzowanego instalatora bonus. Okres gwarancji też full wypas.
    Tyle, że tylko jedna wężownica. :sm9:
    ewenement22
    Poziom 21  
    Zamówiłem Termet ECOCONDENS Glod Plus 20 za 3734 z dostawą. Myślę, że nie ma co przepłacać ponad 1500zł za berettę.
    Dostałem info od jednego ze sprzedających, że lepiej zamiast brać zasobnik termet 120 czy 140 wziąć galmet vulcan 120l
    podobno ma lepszą izolację, miejsce na grzałkę, wskaźnik temperatury i lepsza firma. Zgadzacie się z tymi stwierdzeniami. Termet podobno nie produkuje zasobników.
    kz61
    Poziom 21  
    ewenement22 napisał:
    Dostałem info od jednego ze sprzedających

Sprzedający chce sprzedać z zyskiem to co ma i to co mu się opłaci a nie uszczęśliwiać klienta.
    ewenement22 napisał:
    ma lepszą izolację, miejsce na grzałkę, wskaźnik temperatury i lepsza firma

Liczy się dopasowanie do kotła z którym będzie współpracował, zwłaszcza przy kondensacie. Pakiet gwarantuje że są zgodne. Jeżeli galmet spełnia wymagania to ok. Ale jak coś nie zabangla to Galmet wyśle Cię do Termeta a Termet do Galmeta.
    Dla komfortu brał bym przynajmniej 140.
    ewenement22
    Poziom 21  
    ale co moze sie nie zgadzac? na co zwrocic uwage?
    1tropek
    Poziom 23  
    ewenement22 napisał:
    Zamówiłem Termet ECOCONDENS Glod Plus 20 za 3734 z dostawą. Myślę, że nie ma co przepłacać ponad 1500zł za berettę.
    Dostałem info od jednego ze sprzedających, że lepiej zamiast brać zasobnik termet 120 czy 140 wziąć galmet vulcan 120l
    podobno ma lepszą izolację, miejsce na grzałkę, wskaźnik temperatury i lepsza firma. Zgadzacie się z tymi stwierdzeniami. Termet podobno nie produkuje zasobników.

Ekonomia, jest równie ważna. W pakiecie nie byłoby taniej?
    ewenement22
    Poziom 21  
    No wlasnie nie bylo. A ja pewnie bede potrzebowal dopiero za 3 - 5 msc cwu. Mysle ze ceny nie wzrosna:) Ewentualnie moze zmaleja:)
    1tropek
    Poziom 23  
    ewenement22 napisał:
    No wlasnie nie bylo. A ja pewnie bede potrzebowal dopiero za 3 - 5 msc cwu. Mysle ze ceny nie wzrosna:) Ewentualnie moze zmaleja:)

Spoko jest czas do przemyśleń. Na pakietach są mniejsze marże i internetowe sklepy unikają tych pozycji, ale przy wpłacie jakiejś zaliczki można negocjować. Jest też możliwość obniżonego VATu jeśli instalator jest płatnikiem.