Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch TWK8613 - Naprawa czajnika

czesterw 31 Paź 2016 19:26 900 1
 • #1 31 Paź 2016 19:26
  czesterw
  Poziom 9  

  Mam czajnik Bosch TWK8613, a pod rączką znajduje się podświetlany włącznik. Prawdopodobnie ten włącznik jest uszkodzony, bo nie włącza czajnika. Nie ma charakterystycznego kliknięcia i nie podświetla się.

  Jak go wymontować, by znaleźć uszkodzenie i ewentualnie go naprawić. Czajnik praktycznie niewiele pracował, po próbach został odstawiony do tz. rezerwy. Czekał aż dotychczas używany ulegnie uszkodzeniu. W dolnej części czajnika znajdują się trzy wkręty, których odkręcenie niewiele daje. Nie chciałbym uszkodzić ewentualnych zatrzasków.

  Włącznik jest pod rączką i jedyne dojście do niego musi być od dołu. Może ktoś już zmagał się z tym problemem i wie jak go wymontować nie uszkadzając obudowy. Będę wdzięczny za podpowiedź.
  Pozdrawiam.
  Czesław

  0 1
 • #2 04 Lis 2016 00:53
  czesterw
  Poziom 9  

  Problem okazał się banalnie prosty.Trzeba było pomierzyć oporność obwodu w czajniku zdjętym z podstawki przy naciśnięciu włącznika i bez naciśnięcia. Pomiar wykazał,że obwód działa i że czajnik jest sprawny.Problem leżał w braku styku po wstawieniu czajnika na podstawkę zasilającą,Po wstawieniu czajnika na podstawkę od elektroluxa ,czajnik grzał.By było śmieszniej czajnik elektroluxa ,czy też innej marki grzał na rzekomo uszkodzonej podstawce boscha.
  Sprawę uważam za zamkniętą.Jak będę miał czas to spróbuję podgiąć miedziane blaszki podnoszące styki w podstawce. Nie mniej , jak dostać się do przełącznika i elementu grzewczego w tym czajniku dalej nie wiem.
  Pozdrawiam Czesław

  0