Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka drukarka wielofunkcyjna do 300 zł

01 Nov 2016 10:12 1581 4
  • Level 5  
    Cześć.

Poszukuje drukarki wielofunkcyjnej do 300 zł. Zależy mi na tym, aby można było drukować również kolorem, skanować oraz kopiować. Korzystna cena tuszy (w tym zamienników) byłaby również wielkim atutem.

Co sądzicie o HP DeskJet Ink Advantage 3635?

Polecicie coś ciekawego?
  • Level 42  
    W tej cenie nie da się kupić ekonomicznie taniej drukarki (atramentowe odpadają) ani skanera.
    Napisz co chcesz w kolorze drukować i kopiować bo za 300 zł to można kupić tylko nieekonomiczną i o marnych parametrach drukarkę atramentową ze skanerem.
  • Level 5  
    Chciałabym drukować materiały na uczelnię, CV i tego typu rzeczy. Często potrzebuję czegoś w kolorze, dlatego sama czerń raczej nie wchodzi w grę.

Pixma IP7250 jest warta swojej ceny? A pixma mg5650?
  • Level 42  
    Canon robi świetne drukarki jednak nie do końca ekonomiczne. Im więcej pojemników z kolorowym tuszem tym lepszy kolor ale i droższe użytkowanie.

Za 399zł kupiłem Aficio™SP C240DN - Ricoh. Teraz są niestety trochę droższe. To sama drukarka ale za to z dupleksem, lanem i co najważniejsze laserowa.
    Koszt oryginalnych tonerów jest bardzo wysoki - 1200zł - ale zasypki + nowe chipy to 1/3 tej ceny (albo mniej). Jakość wydruków tego co byś chciał wystarczyła by z zadatkiem.

Oczywiście nie nakłaniam do zakupu tego modelu bo miałem kiedyś SAMSUNG CLP-315 która po przeróbce mogła drukować w nieskończoność, też była kolorowa i bardzo tania w użytkowaniu, ale trochę wolna.

Atramentówki są teraz lepsze ale nie wierz w to co piszą producenci z ilością drukowanych stron. Poza wyższymi kosztami drukowania, ryzykiem zaschnięcia głowicy czy dużo wolniejszym drukowaniem mają też zalety, jak choćby lepsze drukowanie zdjęć, ale Ty do tego nie potrzebujesz drukarki.

Przemyśl sprawę ile chcesz drukować, jak dużo w kolorze oraz ile chcesz skanować i rozważ zakup dwóch urządzeń.
  • Level 5  
    11111olo wrote:
    Canon robi świetne drukarki jednak nie do końca ekonomiczne. Im więcej pojemników z kolorowym tuszem tym lepszy kolor ale i droższe użytkowanie.

Za 399zł kupiłem Aficio™SP C240DN - Ricoh. Teraz są niestety trochę droższe. To sama drukarka ale za to z dupleksem, lanem i co najważniejsze laserowa.
    Koszt oryginalnych tonerów jest bardzo wysoki - 1200zł - ale zasypki + nowe chipy to 1/3 tej ceny (albo mniej). Jakość wydruków tego co byś chciał wystarczyła by z zadatkiem.

Oczywiście nie nakłaniam do zakupu tego modelu bo miałem kiedyś SAMSUNG CLP-315 która po przeróbce mogła drukować w nieskończoność, też była kolorowa i bardzo tania w użytkowaniu, ale trochę wolna.

Atramentówki są teraz lepsze ale nie wierz w to co piszą producenci z ilością drukowanych stron. Poza wyższymi kosztami drukowania, ryzykiem zaschnięcia głowicy czy dużo wolniejszym drukowaniem mają też zalety, jak choćby lepsze drukowanie zdjęć, ale Ty do tego nie potrzebujesz drukarki.

Przemyśl sprawę ile chcesz drukować, jak dużo w kolorze oraz ile chcesz skanować i rozważ zakup dwóch urządzeń.

Może kurcze faktycznie pomyślę nad tym aby korzystać z dwóch urządzeń. Zastanawiam się nad drukarką BROTHER'a. Z tego co widzę tonery nie są drogie, a kolor po prostu sobie daruje. Co do kwestii skanera to właśnie canon ostatnio mi się zepsuł (głowica) Zresztą tworzyłam nawet temat o tym. Gdybym potrzebowała coś zeskanować to go użyję i już. Kolor też nim wydrukuje.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16025896#16025896

Nawet widzę, że taki laserowy spokojnie dostanę do 300 zł.
    BROTHER HL-1112E lub BROTHER HL-1110E.