Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena pokojowa do MUX 8 w Częstochowie

01 Lis 2016 11:33 3684 27
  • Poziom 14  
    MIeszkam w odległości 15 km od nadajnika we Wręczycy.
    Kilka dni temu uruchomiono tam nadajnik MUX 8, który nadaje z mocą 8 kW na 9 kanale z polaryzacją pionową.
    Taka pora roku, pogoda jaką w tej chwili mamy zniechęca mnie do wchodzenia na dach i zakładania dodatkowej anteny. Czy jest taki model anteny pokojowej ze wzmacniaczem, która da radę u mnie, z odległości 15 km i pionowej polaryzacji odebrać na 9 kanale najnowszy MUX 8 :?:
    Mam antenę pokojową bez wzmacniacza i ona nie daje rady.
    Będę wdzięczny za wszelkie porady. :D
  • flexghzflexghz
  • Poziom 31  
    Możesz użyć takiej możliwa konfiguracja zmiana płytki , dostępna cena
    Jaka antena pokojowa do MUX 8 w Częstochowie
  • Poziom 31  
    wlodarek1 napisał:
    Mam antenę pokojową bez wzmacniacza i ona nie daje rady

Widocznie nie daje :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 39  
    Skoro user ma na dachu antenę i ona najwidoczniej nie daje rady odebrać MUX-8 to jakim cudem ma odbierać na antenie pokojowej? Osobiście posiadam antenę ATZ-19/21-60 i poprawnie odbieram MUX-8 pomimo że jest w polaryzacji pionowej i do nadajnika mam około 30 km.
  • Poziom 31  
    mihal2002 napisał:
    I co to da?
    Kiedy masz jasno napisane

Poczytaj sobie specyfikację a potem pisz Jak nie znajdziesz to w niej pisze że odbiera i pion/poziom polaryzację żebyś nie miał do czego się doczepić .
  • Poziom 31  
    No właśnie to musisz zrobić kolego.
  • Poziom 14  
    W tej chwili mam prostą antenę na przedział kanałów 21-60 , bez wzmacniacza .
    Radzi sobie ona bez problemów z odbiorem MUX 1,2,3 - wszystkie są w polaryzacji poziomej .
    Chciałbym odbierać MUX 8 bez montowania nowej anteny na dachu , przynajmniej do wiosny :cry:
  • Poziom 22  
    wlodarek1 napisał:
    W tej chwili mam prostą antenę na przedział kanałów 21-60 , bez wzmacniacza .
    Radzi sobie ona bez problemów z odbiorem MUX 1,2,3 - wszystkie są w polaryzacji poziomej .
    Chciałbym odbierać MUX 8 bez montowania nowej anteny na dachu , przynajmniej do wiosny :cry:

No więc kupuj i testuj anteny pokojowe bo to nie przepis na ciasto i nikt Ci w ciemno bez pomiarów nie powie czy i z jaką anteną będzie działał MUX8.
    Ja tam pod koniec tygodnia powieszę na dachu antenę (pogoda nie jest taka tragiczna - w gorszych się montowało) i zrobię pomiary Neonem tyle, że do klepaczki mam dużo dalej niż Ty (po drodze górki, dołki itp.)
  • Poziom 14  
    No więc kupuj i testuj anteny pokojowe - to mam kupić kilka anten pokojowych i wyrzucić je jeśli nie spełnią swojej roli
  • Poziom 22  
  • Poziom 31  
    Każdą zakupioną antenę możesz oddać więc idź do sklepu i bierz to co dobre według sprzedawcy nie odbiera wymień i tak dojdziesz do właściwej
  • Poziom 32  
    marqqv napisał:
    Każdą zakupioną antenę możesz oddać więc idź do sklepu i bierz to co dobre według sprzedawcy nie odbiera wymień i tak dojdziesz do właściwej

czyli raczej nie pokojowej a na wiosnę proponuje logarytma HV naturalnie na dachu. Choć nie wykluczone, że pokojowa jak ją będziesz obracał jako tako da radę ( choć wątpię). Ale to trzeba sprawdzić tylko pytanie pytanie czy jest sens?
  • Poziom 31  
    mihal2002 napisał:
    I tacy tu piszą. A jeszcze lepsi ci co oferują. Porażka.

Czytam twoje posty i czcza gadanina nie wnoszą nic , nawet nie starasz się pomóc tylko piszesz bo piszesz . Wygląda to tak jakbyś miał ciągły reset i startował od nowa ale do końca uruchomić się nie potrafisz .
  • Specjalista Sieci, Internet
    marqqv napisał:
    Każdą zakupioną antenę możesz oddać więc idź do sklepu

To ja Kolegę wyprowadzę z błędu - otóż NIE możesz oddać NICZEGO zakupionego w sklepie osobiście - zwrócić możesz jedynie to, co kupisz na odległość (net, przez telefon itd.).
    Można oddać taki towar tylko i wyłącznie wtedy (o czym wspominasz) kiedy zgodzi się na to dobrowolnie sprzedawca - nikt go do tego nie może zmusić, nikt, ani żaden przepis, by tak zakupiony towar odebrał.

I tak jak piszą inni - kupić i sprawdzać która antena zadziała (lekarz przez telefon nikomu nie powie na co jest chory).
    Oczywiście wielce możliwe jest, że jak zadziała mux8, to straci autor odbiór pozostałych muxów - a to z przyczyny, że inne moce nadajników i do muxu 8 może być potrzebna antena z mocniejszym wzmocnieniem, które spowoduje problemy z muxami działającymi prawidłowo.
  • Poziom 21  
    Panowie, a czy na dipolu w Częstochowie (10 piętro) odbiorę MUX 8? Mam gdzieś w piwnicy u rodziców i nie wiem czy dokopywać się do niej czy nie warto.
  • Specjalista automatyka domowa
    Kurde czy już nikt nie pamięta, jak wyglądały anteny do VHF?
    I czy nikt nie wie co to jest polaryzacja pionowa?
    Jak wy chcecie odbierać MUX8, który przeważnie jest nadawany na niskich kanałach i to w pionie?
    Nie mówię, że nie zawsze się nie da, bo sam odbieram na kierunkowej ATX-51 z kanału 8 tylko, że u mnie nadają w poziomie.
  • Poziom 32  
    xury napisał:
    Kurde czy już nikt nie pamięta, jak wyglądały anteny do VHF?
    I czy nikt nie wie co to jest polaryzacja pionowa?
    Jak wy chcecie odbierać MUX8, który przeważnie jest nadawany na niskich kanałach i to w pionie?
    Nie mówię, że nie zawsze się nie da, bo sam odbieram na kierunkowej ATX-51 z kanału 8 tylko, że u mnie nadają w poziomie.

No właśnie. Zauważyłem, że jeśli w danej lokalizacji w analogu był używany VHV to teraz na Mux8 zmienili mu polaryzacje. Jeśli była pozioma to teraz jest pionowa i na odwrót. Jest taka sprytna antenka , która ogarnia to wszystko. Logarytm VHF i to w wersji HH i HV :D