Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra g 1.6 8v - Wyciek oleju. Lokalizacja

01 Lis 2016 13:12 4146 9
  • Poziom 4  
    Witam.
    Otóż ma problem z swoją astra g 1.6 8v benzyna.
    Przebieg 180tys ale czy oryginalny to nie mogę potwierdzić ponieważ auto było od handlarza.
    Posiadam je rok, na starcie był zrobiony kompletny rozrząd, oleje filtry itd.
    Po roku przyszła kolej na wymianę oleju, zrobiłem w roku 14 tys.
    Olej wymieniłem niecałe 2 tygodnie temu i pojawił sie problem. Olej wymieniony na taki sam 10w40 castrol w Warsztacie u mechanika.
    Otóż pojawił sie wyciek... Jest on jakby pod pierwsza świeca ? Niewiem dokładnie jak to określić... Wyciek jest niewielki ale jest, a oleju ubywa.. Po każdej jeździe, dłuższej czy krótszej wyciek jest widoczny(wycieram po każdej jeździe zeby widzieć czy nie zwiększa sie).
    Stad moje pytanie.. Czy to jest uszczelka pod głowica?
    Dodam Ze czasem przy chłodniejszej temperaturze na zewnątrz,(poniżej 10st) slychac jakby cos bulgotało jakby za kierownica, od środka. Dzieje sie to przy dodawaniu gazu na biegu jałowym jak i w trakcie jazdy. Autko troche nierówno pracuje, ale tutaj podejrzewam egr(troche szarpie) miałem sie za to zabierać ale pojawił sie nowy problem..
    Bardzo proszę o pomoc, a dodatkowo jeśli ktoś wie jak Zlokalizować Egr w tym silniku to byłbym wdzięczny..
    Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 30  
    Wygląda jak spod głowicy. A bulgotac może nagrzewnica, początek puszczania ciśnienia przez upg do układu chłodzenia
  • Poziom 4  
    Miałem ostatnio problem z nagrzewnica ponieważ płyn chłodniczy uciekał mi pod dywanik kierowcy. Problem został rozwiązany - okazało sie ze oringi były zużyte i nie trzymały. Od tego czasu( około miesiąc) płyn chłodniczy nie ucieka, na podłogę sie nie leje.
    Dodam ze bulgota mi od roku, tylko wtedy gdy temperatura powietrza spada - tj. Jesień-zima. W lecie tego objawu ani raz nie usłyszałem...
    Dodaje kilka zdjeć gdyby ktoś miał problem z lokalizacja tego miejsca. Jest to pod świeca nr 1.
  • Poziom 30  
    Jak juz to spod czwartej świecy a nie pierwszej. Umyj to, odpal i grzej. Napewno zobaczysz.
  • Poziom 4  
    Dobrze.. Przepraszam, musze przyznać ze jestem zielony w tych sprawach, chciałbym wiedzieć na co sie powoli przygotowywać...
    Możesz wyjaśnić prościej co mam zrobić? Z góry dziękuje
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Przecież widać nawet po wystającym fragmencie że uszczelka pod głowicą się rozpada ze starości. Wspomogło ją też w tym nie dbanie o jakość płynu chłodzącego i mycie silnika żrącymi środkami.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Myślę, że to z rozlatujacego się kolanka odmy.
  • Poziom 4  
    ociz - odkąd samochód jest u mnie płyn był w porządku, tylko petrygo, natomiast silnika nigdy nie myłem, chyba ze poprzedni właściciel - w co szczerze mówiac watpię ale nie wykluczam

omegolotC30NE napisał:
    Myślę, że to z rozlatujacego się kolanka odmy.

Może to być spowodowane wymiana oleju? Tak jak pisałem problemy zaczęły występować tuż po wymianie...
  • Poziom 4  
    Dzięki wszystkim znawcom od upg. Okazało sie ze nie dokrecna była świeca i wywalało troche oleju. Pozdrawiam