Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myphone Infinity IIs - Samoczynnie się wyłącza /

Muti1987 01 Nov 2016 14:14 6492 11
    Muti1987
    Level 12  
    Witam nabyłem z drugiej ręki Myphone infinity IIS.

Telefon samoczynnie się wyłącza podczas użytkowania lub po prostu wyciągam go z kieszeni i nic. Gdy staram się go uruchomić wyskakuje "android się uruchamia optymalizowanie aplikacji " ale nie jest wstanie ta optymalizacja dojść do końca gdyż tel się wyłącza. Jedynym sposobem uruchomienia tel to podpięcie go pod ładowarkę i wtedy tel wibruje, poziom baterii wskazuje, że jest wyczerpana i dzieje się tak kilkakrotnie. Po kilku wyświetleniach, że bateria jest wyczerpana nagle wskakuje na swój poprzedni procent ( ten przed wyłączeniem np. 90% ) i wtedy tel da się włączyć i optymalizacja dochodzi do końca. Przez jakiś czas można tel używać i znowu powtórka. Hard reset nic nie dał. Co robić czy to bateria czy soft ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sieman0
    Level 11  
    Witam, polecam przejść do Android Boot Menu i wykonać Full Wipe. Przy starcie telefonu należy przytrzymać daną kombinację klawiszy bodajże w MP 2S będzie to Power i Volume Down, reszty nie trzeba tłumaczyć bo jest przejrzysta.
  • Helpful post
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Gdyby to zawiodło,t o wgraj mu nowy firmware. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16676215#16676215
  • Helpful post
    sieman0
    Level 11  
    Tylko nie wiem czy w MyPhone'ach jest dalej ta sama akcja co do wgrywania firmware, że potrafi uwalić dotyk tak jak to było w modelu Cube (LTE).
    sieman0
    Level 11  
    Firmware ze strony myPhone tam chodziło o plik recovery.img a można o tym poczytać na forach androidowych, naprawdę obszerny temat.
    Muti1987
    Level 12  
    reset zrobiony testuje. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że to bateria ?

po 3 min zabawy padł ... nawet nie udało mi się zaktualizować podstawowych aplikacji

poprosił bym jakiegoś linka do opisu krok po kroku jak wgrać firmware bo opisów i programów jest mnóstwo a chciał bym sprawdzony
  • Helpful post
    sieman0
    Level 11  
    Jeśli padł tak w krótkim czasie to nie polecał bym wgrywania Firmware bo jak padnie podczas tej operacji to telefon może 'zamienić się' w cegiełkę. Jal wygląda ładowanie telefonu? Czy nie za szybko łapie 100% naładowania?
    Muti1987
    Level 12  
    Wydaje mi się, że normalnie ... teraz po resecie wyłączył się przez chwile bateria pokazywała, że jest rozładowana a następnie poziom wskoczył na 97%

Nie posiadam gwarancji więc muszę coś zrobić bo telefonu i tak nie da się używać

na stronie mgsm znalazłem w opiniach, że ktoś ma podobny problem ale tylko napisał brak rozwiązania
  • Helpful post
    sieman0
    Level 11  
    Na początek wymienił bym baterię lub też na chwilę podmienić z identycznym modelem lub z Cube LTE.
  • Helpful post
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Podepnij ładowarkę i wtedy pobaw się telefonem. Jeśli wszystko będzie "ok" to bateria do wymiany. Najlepszym wyjściem była by podmiana baterii.
    Muti1987
    Level 12  
    Wymiana baterii rozwiązała problem. Dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia