Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito 2.0 l Benzyna (1996-2003) - Miękie tylne zawieszenie

01 Lis 2016 15:01 543 3
  • Poziom 8  
    Kupiłem vito W638 2.0 129 KM 1996-2003, które posiada zwykłe zawieszenie, czyli sprężyna i amortyzator. Po obciążeniu go około 500 kg w części tylnej ( bagażowej ) auto na tyle siada, że opony obcierają o krawędź błotników co zaskutkowało wycięciem opony naokoło, do samego płótna Sad Rozmawiałem z mechanikiem na warsztacie o wymianie na nowe amortyzatory, ale powiedział mi, że jeżeli te są sprawne, to nowe nie będą lepiej trzymać od starych. Ze sprężynami jest taka sama sytuacja - jeśli stara nie jest pęknięta, to nie straciła swoich parametrów i nowa nie będzie lepsza. Nie jestem tak do końca przekonany opinią mechanika ...
    Może ktoś coś w tej kwestii wie więcej lub miał tego rodzaju problem ( auto jest trochę za mięknie, jedzie się fajnie ale za wiele nie wsadzisz.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Wyciągasz sprężynę , wystarczy porównać jej wysokość z nową. Zużyta powinna już być niższa.

Dodatkowo nie wiesz, czy nasi już tam nie byli i masz jeszcze oryginalne sprężyny a przynajmniej pasujące ...
  • Poziom 8  
    Mi też trochę nie pasowała opinia mechanika na warsztacie który powiedział że jeżeli sprężyna nie pękła to posiada w dalszym ciągu te same parametry co nowa ...
    W dodatku ostatnio gdzieś w internecie przypadkowo natrafiłem na artykuł o sprężynach zastosowanych w zawieszeniach samochodowych które pracują cały czas nawet w tedy kiedy auto stoi i trzeba je po jakimś czasie wymieniać na nowe bo nie trzymają już swoich parametrów z nowości co skutkuje np. złymi parametrami w czasie robienia geometrii.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sprężyna zużywa się tak samo jak tarcze czy klocki. Amortyzatory standardowe nie mają znaczącego wpływu, na to ile ugina się zawieszenie pod obciążeniem. W ori występuje kilka różnych twardości sprężyn, w zamiennikach masz dostępne tzwn. wzmacniane, ale powodują znaczne utwardzenie zawieszenia. Więc łatwo o utratę komfortu.