Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka okienna do kabla 50Ohm

Gumish 01 Lis 2016 20:12 912 2
  • #1 01 Lis 2016 20:12
    Gumish
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

Nie wiem na ile jest to typowy problem ale szukałem dłuższą chwilę i nie udało mi się żadnych informacji na ten temat znaleźć ale do rzeczy:
    Muszę w mieszkaniu zainstalować wzmacniacz sygnału gsm ponieważ mimo dobrego zasięgu poza nim ściany sprawiają, że rozmawiać da się tylko na balkonie.
    O ile wzmacniacz załatwiłem od kumpla i spełnia on moje oczekiwania o tyle jest problem z wyprowadzeniem anteny na zewnątrz.
    Niestety wiercenie w ścianie / oknie odpada - pozostaje więc tylko kombinowanie.
    Przyszła mi do głowy przejściówka okienna antenowa - niestety z tego co się dowiedziałem zbyt mocno tłumiła by ona sygnał ponieważ jest to inny typ kabla i muszę znaleźć coś podobnego ale do kabla 50ohm. Niestety albo coś takiego nie istnieje albo moja wiedza w temacie jest niewystarczająca żeby to znaleźć.

Podsumowując szukam opcji przeprowadzenia kabla do anteny gsm przez okno bez wiercenia - będę wdzięczny za wszelkie pomysły / linki.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 01 Lis 2016 20:23
    Ture11
    Poziom 34  

Jaki kabel jest obecnie przy urządzeniu (jeśli jest jakikolwiek?).

Częściowym rozwiązaniem problemu mogłoby być użycie kabla RG174, ma bardzo małą średnicę, no ale wiadomo - wszystko ma swoją cenę - jest kiepski.

EDIT :D

Miałem na myśli, że będzie miał podobną średnicę do przelotki okiennej... Oba te rozwiązania i tak mają wpływ na trwałość uszczelek okien.

0
  • #3 01 Lis 2016 20:25
    Gumish
    Poziom 2  

Niestety nie potrafię powiedzieć co to za kabel - jest twardszy niż antenowy.
    Niezależnie od kabla tak czy tak nadal problemem pozostaje wyjście na zewnątrz.

Edit: Teraz rozumiem koncept aczkolwiek nie jest to rozwiazanie idealne :(

0
  Szukaj w 5mln produktów