Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka POLAR LUNA 385 E-uszkodzona uszczelka termostatu

tod.1977 13 Lis 2016 21:10 6006 37
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda
    newDJ napisał:
    Zresztą w niektórych modelach polarów przy stykach od krzywek szybkich sterującymi ruchami rewersyjnymi silnika montowano przy programatorach kondensatory gasikowe, 2x0,1µF, które były wpięte pod styki 1H i 1B oraz wspólnie pod styk 3B.
    .

newDJ napisał:

Tak się składa że ja widziałem większość P-124 z wypalonymi stykami obwodu grzałekProgramatory te sypały się jak budownictwo wielkopłytowe.Nie będę przerzucał się ilością widzanych,naprawianych programatorów,nie czas i miejsce ku temu.

A dlaczego nie, najwyżej moderator podzieli temat i znajdzie nowe miejsce na nasze dywagacje. Uprzejmie proszę podać w jakich pralkach z programatorem P124 zdarzały się montowane fabrycznie kondensatory gasikowe na stykach silnikowych. Ja osobiście spotkałem się z takowymi w pralkach Diana z programatorem 790 i to z pierwszych lat produkcji.
    Chronologia programatorów w pralce Polar 663 BIO według machefiego :

programator jugosłowiański ISKRA PG 011 licencja CROUZET Milano
    Pralka POLAR LUNA 385 E-uszkodzona uszczelka termostatu Pralka POLAR LUNA 385 E-uszkodzona uszczelka termostatu

programator CROUZET 88713064 MADE IN FRANCE z trzema N
    Pralka POLAR LUNA 385 E-uszkodzona uszczelka termostatu Pralka POLAR LUNA 385 E-uszkodzona uszczelka termostatu Pralka POLAR LUNA 385 E-uszkodzona uszczelka termostatu

programator 88713064 TYP 770 licencja CROUZET ale już MADE IN POLAND PREDOM TERMET ztrzema N
    Pralka POLAR LUNA 385 E-uszkodzona uszczelka termostatu Pralka POLAR LUNA 385 E-uszkodzona uszczelka termostatu Pralka POLAR LUNA 385 E-uszkodzona uszczelka termostatu

programator TYP 770 już tylko z napisami PREDOM TERMET MADE IN PLOAND z dwoma N i jednym Z

Jeśli ktoś ma jeszcze jakąś międzychronologię, proszę podać, może przydałyby się daty zastosowań :D .
  • Relpol przekaźniki
    zhudomel
    Specjalista AGD
    newDJ napisał:
    Programator ze zdjęć jest po (...) nieudolnej naprawie
    Tego nie możesz orzec. To co widać jest zrobione dobrze; błąd naprawy może tkwić w mechanizmie skoro ten nie pracuje, ale tego nie widać.
    machefi napisał:
    ma wytopiony segment ze stykiem 22.
    To jest styk załączający wirowanie, więc raczej jest tylko lekko przygrzany (wsuwka była luźna?). Tak jak styk N, przez który podawane jest napięcie na grzałkę. Segment, który został wymieniony zawiera styki wyłącznika głównego i te prawdopodobnie były wytopione.
    tod.1977 napisał:
    Kolega newDJ wrzucil link z schematem opisanym jako zastosowanie programatora 770Z do pralki z 770.
    Nie, schemat dotyczy różnic między pralkami PS 663 bio a PS 663 S bio. W pierwszej był programator prod. francuskiej 88713055 a w drugiej 88713064 (też francuski) czyli 770 wg oznaczenia termetu. 88713064, 770 i 770Z nie różnią się elektrycznie. W trakcie produkcji zmieniała się tylko instalacja elektryczna pralki.
    tod.1977 napisał:
    wiazka byla popalona w tej pralce w okolicach termostatow i grzalki.
    Przekaźnik nic tu nie zmieni. Przewodami na grzałkę zawsze idzie ok. 10A bez względu na to czy jest przekaźnik czy nie.
    machefi napisał:
    Chronologia programatorów w pralce Polar 663 BIO
    Tylko dwa pierwsze zdjęcia dotyczą tej pralki. Brakuje tylko programatora 88713055. Może kiedyś znajdę to zamieszczę zdjęcie. Reszta to pralka PS 663 S bio lub PS 663 P bio.
    machefi napisał:
    z dwoma N i jednym Z
    Zmiana na "Z" wynikła ze zmian w instalacji elektrycznej pralki. Wewnątrz programatora połączenia się nie zmieniły.
  • Relpol przekaźniki
    tod.1977
    Poziom 23  
    Witam kolegow specow.Milo sie czyta jesli Ci ktorzy sie na tym znaja interesuja sie moim problemem i za to dziekuje.Kolega Zbudomel napisal ze montaz przekaznika nic nie zmieni a ja zapomnialem dodac ze konektory przy programatorze byly przegrzane a kable twarde i kruszace sie.Mysle ze montaz przekaznika ochroni chociaz kable wlaczajace grzalke jak i sam programator.Te przewody zasilajace grzalke beda dawaly tylko sygnal sterujacy stykami przekaznika a same juz nie beda przenosily obciazenia.Tak ja to rozumiem, ale jako amator a wrecz laik moge sie mylic.

Dodano po 25 [minuty]:

Dodam jeszcze ze tego PS Bio tez kupilem od starszej Pani i niestety owa Pani troche mnie wykolegowala z ta pralka bo twierdzila, ze pralki przestala uzywac bo zgremnial gumowy waz odplywowy a procz tego mialo byc wszystko ok.Po wymianie weza odplywu i weza doplywu wody do pralki bo tez okazal sie byc w stanie agonalnym wlaczylem pralke i zonk.Pralka nie ruszyla bo programator stal a potem zauwazylem kolejne usterki.
    zhudomel
    Specjalista AGD
    tod.1977 napisał:
    montaz przekaznika ochroni chociaz kable wlaczajace grzalke
    Nic podobnego. Po pierwsze kable nie włączają grzałki, tylko ją zasilają; grzałkę włącza programator (bezpośrednio lub przez przekaźnik). Po drugie kablami do grzałki zawsze popłynie wspomniane ok. 10A bez względu na to, czy to będzie z programatora czy z przekaźnika.
    tod.1977
    Poziom 23  
    Zgadzam sie ale tym razem ucierpia styki przekaznika i kable zakonczone konektorami zasilajace grzalke a sam programator juz nie bedzie tak cierpial.Przekaznik bedzie pobieral zasilanie bezposrednio z przewodu zasilajacego pralke.Taki opis zastosowania przekaznika znalazlem na tym forum, ale juz nie pamietam kto to opisywal i przy jakim poscie sie natknalem na ten wpis.

Dodano po 5 [minuty]:

Nie fachowo to opisalem poprzednio, ale oczywiscie nie jestem na tyle tepy zeby twierdzic ze kable zasilaja grzalke bo zdaje sobie sprawe ze zasilanie pochodzi z programatora, ale jest wysylane tymi przewodami. :D
    tod.1977
    Poziom 23  
    Wtam forumowiczow.Wrzucam fotki tej uszczelki od ktorej zaczalem posta czyli uszczelki termostatu glownie z mysla o koledze Marcin.Slask ktory proponowal mi zakup uszczelki do Polara PS 663 Bio.Mam pytanie i prosbe do kolegow specow z forum gdzie mozna kupic porzadny,dobrej jakosci uszczelniacz do Polara Luny.Przy wymianie lozysk w zeszlym roku zastosowalem uszczelniacz kupiony w Stamarze.Niestety dzis po pracy jak zawsze w soboty wlaczam pralke by poprac ciuchy robocze i slysze pisk.Mysle ze to oznacza jedno,ze puscil uszczelniacz i woda poszla na lozyska :cry: .Wymieniajac lozyska poszedlem za rada kolegi mechanika samochodowego i nie kupowalem tandetnych chinczykow ani nawet polskich lozysk,ktore tez podobno podupadaja na jakosci a kupilem nienalezace do najtanszych lozyska marki KOYO.Niestety z powodu jak sie okazuje kiepskiej jakosci simeringa bede w plecy pare zlotych.Mysle ze zastosowalem simering o prawidlowych wymiarach,ktore znalazlem na tym forum czyli 30x53,5x9/14,5.Uszczelniacz kupilem przed rozbiorka pralki i dobrze bo okazalo sie ze po wyjeciu krzyzaka ze starego i tak nie bylo mozna nic odczytac z racji zuzycia.
    tod.1977
    Poziom 23  
    Witam. Liczylem na odpowiedz ktoregos z kolegow fachowcow i nic, cisza. Moze jednak wie ktos gdzie mozna nabyc dobry uszczelniacz do Polara Luny?
    tod.1977
    Poziom 23  
    Witam wszystkich forrumowiczow.Dziekuje wszystkim za udzielona pomoc a szczegolnie koledze Machefi i koledze zbudomel oraz koledze Pawlowi, ktory pisal na PW.Pozdrawiam i temat zamykam.