Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELONGHI PrimaDonna Avant Esam - wyświetlacz LCD

02 Lis 2016 09:20 3435 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z wyświetlaczem LCD ekspresu DeLonghi PrimaDonna Avant Esam 6700, mianowicie wyświetlacz nie pokazuje całych liter tylko strzępy. Nie można nic odczytać i zaprogramować ekspresu, czy można kupić zamiennik samego wyświetlacza LCD do tego ekspresu w kraju lub Europie? Oraz czy da się go naprawić.

I drugi problem ostatnio ekspres nie spienia mleka i go nie robi tzn. po naciśnięciu przycisku milk leci trochę pary i wody lecz nie podaje mleka z pojemnika na mleko. Elektrozawory są raczej sprawne oraz pojemnik na mleko też jest sprawny, odkamieniany był co może być uszkodzone jakieś sugestie?
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista AGD
    Podaj 6 pierwszych cyfr z naklejki z kodem paskowym (za zbiornikiem na wodę).
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 9  
    Oto cyfry: 217010
  • Specjalista AGD
    Moduł wyświetlacza do tego modelu: Link. Wersja z PL: Link.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za informację o module,lecz szukam samego wyświetlacza gdyż moduł jest drogi a chciałbym zminimalizować koszt naprawy.
  • Poziom 7  
    Dołączam się do tematu. U mnie problem jest taki że wyświetlacz wogole nie dziala zas przyciski dotykowe i reszta funcji dzialaja normalnie. Pytanie jest takie czy istnieje mozliwosc naprawy takiego modulu? Czy pozostaje kupno nowego na north.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Dziwne, ale w tych modelach ( i podobnych serii ECAM) taka usterka jest dość częsta. Możliwe, że wyszła jakaś wadliwa seria.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie kupiłem cały sprawny używany moduł i teraz jest ok,wszystko działa jak należy.Zdecydowałem się na używany moduł gdyż nowy moduł jest dosyć drogi a mój ekspres ma już kilka wiosen.
  • Poziom 21  
    To nie jest wadliwa seria,przyczyną para wodna docierająca do wyświetlacza.Działa świadome postarzanie wyrobu,można było lepiej zabezpieczyć wyświetlacz ale po co?.
  • Specjalista AGD
    badyl00 napisał:
    Wadą nie jest para dostająca się do modułu wyświetlacza tylko sam wyświetlacz. Płytka wyświetlacza łączy się ze szkłem na poprzez wadliwą taśmę. Wyświetlacz jest niedostępny. Jest możliwość naprawy. Więcej info poprzez PW.

DELONGHI PrimaDonna Avant Esam - wyświetlacz LCD

Ale częstą przyczyną w ESAM66xx jest, że wyświetlacz działa, a nie ma podświetlenia (czasem tylko na chwilę błyśnie).
  • Poziom 9  
    Witam u mnie wyświetlacz działał,lecz pokazywał strzępy liter.Udało mi się kupić używany sprawny wyświetlacz z ekspresu przeznaczonego na części z olx.