Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE32EH4000 - nie włącza się, miga dioda w sekwencji 5*2

Rubinh 02 Nov 2016 09:21 6759 7
    Rubinh
    Level 24  
    Telewizor j.w. po podłączeniu do sieci zasilającej uruchamia sekwencję 5*2 błyski diody, przerwa i powtórka. Napięcia z modułu zasilania prawidłowe. Po odłączeniu płyty głównej zapala się podświetlenie. Moje podejrzenia padły na usterkę płyty głównej. Czy słusznie?.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Zbigniew Sekula
    Level 22  
    Dla potwierdzenia i pewności diagnozy,do sprawdzenia odłącz jeszcze logikę.
    grubas
    Level 40  
    Możesz mieć problem ze wsadem.
    Jeśli na płycie masz obsadzony procesor SEM... pod radiatorem to zobacz czy nie jest przegrzany. Ostatnio robiłem Samsunga na podobny objaw. Przelutowanie proca ( tak aby pływał ) ożywiło TV.
    Niech się wypowiedzą jeszcze bardziej doświadczeni koledzy.
    Rubinh
    Level 24  
    Zbigniew Sekula wrote:
    Dla potwierdzenia i pewności diagnozy,do sprawdzenia odłącz jeszcze logikę.

Odłączyłem, zapomniałem o tym napisać. Efekt ten sam.
    lisek
    Service technician RTV
    Jeśli masz płytę opisana jako : pcb BN41-01795A (goły druk)
    - potem zaleznie od obsady elementów dla danego modelu przybierał np. BN94-05546F
    to w większości wypadków ten symptom usterki / *(miganie LED w Samsung nic nie znaczy) związane jest z :
    1. upgrade wsad Nand K9F1G08U0D (5x2 czyli typowe uszkodzenie )
    2. IC202 3,3V, który podaje napięcie na IC1201 WT61P805
    Oba uszkodzone!

Twój model to chassis : U71A
    Matryca np. : LTJ320AP03-L (T-con 32AP0454LV0.2)
    SPI Flash - 25Q40BVSIP
    Eeprom - S24C256
    cpu SEMS23

Czasem "zblizone objawy " daje uszkodzony wsad WT61
    - brak reakcji na przyciski, komendy z pilota, led nie swieci
    Wsad w zał.

p.s
    (':idea:') Wsad Nand (pod tą MB ) dopiero jutro , mam w pracy.
    Rubinh
    Level 24  
    Kupiłem płytę główną nie wdając się w grzebanie w posiadanej, wymieniłem i...zaskoczenie. "Nowa" zachowuje się prawie identycznie jak jej poprzedniczka z ta różnicą, że na krótko włącza podświetlenie, wyłącza je i po chwili włącza ponownie albo też zaczyna migać diodą jak poprzednia. Uwierzyłem, że płyta jest sprawna i mam nadzieję, że to prawda. Stoję w miejscu, nie wiem co robić dalej. Nie znam przyczyn awarii telewizora i zachowań przed awarią. Obecny właściciel otrzymał go w prezencie (sic!).
    GanCegall
    Level 38  
    Rubinh wrote:
    Kupiłem płytę główną

Ale do czego? Może do laptopa? Albo pralki? Dlaczego, jak to robi normalny człowiek nie wklepiesz numer płyty którą masz, co nie działa, i co kupiłeś, dla ułatwienia tylko numer zaczynający się na "BN94-0..." jest istotny.
    Rubinh
    Level 24  
    Złośliwy jesteś GanCegall. Telewizor działa. Była mała usterka w zasilaczu.

3.2. Autor tematu, po uzyskaniu odpowiedzi będącej rozwiązaniem problemu, jest zobowiązany zamieścić podsumowanie ze wskazaniem rozwiązania oraz zablokować wątek poprzez kliknięcie w przycisk rozwiązano.