Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WN822N i Steam - Pobieranie gier ze Steam zabija połączenie z internetem

02 Lis 2016 09:26 474 6
  • Poziom 6  
    Mam w domu router AsusRT-N18U oraz komputer stacjonarny, do którego jest podpięty adapter WIFI na USB TL-WN822N. Komputer łączy się z routerem wyłącznie bezprzewodowo, z wykorzystaniem wymienionego adaptera. Komputer i router są w dwóch różnych pomieszczeniach.

Co do zasady internet przez WIFI działa bardzo dobrze, zarówno w bliskiej odległości od routera (SpeedTest pokazuje prędkości na moim laptopie w granicach 100 Mbit/s), jak i w innych pomieszczeniach (transfer w drugim pokoju na komputerze stacjonarnym według SpeedTest spada do około 80 Mbit/s, ale jest stabilny, pingi są poniżej 12 ms).

Jedyny problem pojawia się wówczas, gdy na komputerze stacjonarnym , podpiętym do ww. adaptera USB, odpalam Steama i zaczynam pobierać jakąkolwiek grę. Wówczas, praktycznie natychmiast, połączenie z internetem na tym komputerze "zawiesza się" i pojawia się żółty trójkącik z wykrzyknikiem. Muszę wyłączyć Steama, zresetować poączenie, i znowu wszystko jest ok. Na innych urządzeniach podłączonych do tego samego routera w tym samym czasie internet śmiga bez zarzutu, reset połączenia sieciowego jest konieczny wyłącznie na komputerze stacjonarnym, na którym odpaliłem Steama.

Co ciekawe, gdy odpalam na komputerze stacjonarnym Origina i ściągam gry stamtąd, połączenie jest stabilne i gry pobierają się z prędkością około 70 Mbit/s, bez zrywania internetu. Steam na innym komputerze (na laptopie) również działa bez zarzutu. Zawieszenie internetu następuje wyłącznie przy kombinacji KOMPUTER STACJONARNY + ADAPTER TL-WN822N + STEAM.

W Steamie próbowałem zmniejszyć w ustawieniach prędkość pobierania, ale to nic nie pomaga. Czy przyczyną może być mój adapter USB? Mam do niego zainstalowane najnowsze sterowniki. Komp jest regularnie czyszczony, defragmentowany itd.

Z góry dzięki za wskazówki.
  • Poziom 6  
    Już tak robiłem i wszystko jest ok :(
  • Poziom 6  
    Wymieniłem na d-link i to samo :(
  • Poziom 6  
    Tak i wpięty w płyte