Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ACZ3101 za mocno chłodzi

getelgeza 02 Lis 2016 09:30 735 5
  • #1 02 Lis 2016 09:30
    getelgeza
    Poziom 2  

Witam. Mam lodówkę Amica ACZ 3101,kłopot jest w tym,że za mocno chodzi komorę lodówki. Na górnej półce jest 0-1 stopień na dolnej zamarza. Dodatkowo agregat działa na okrągło. Na górnej półce, na tylnej ścianie gromadzi się i narasta warstwa lodu w dolnej przestrzeni lodu brak. Wszystko wskazywało ( według mnie) ,że to termostat, niestety typowalem błędnie. W starym termostatu była funkcja ,,0" i na niej agregat się wyłączył oczywiście jest to wyłączenie czysto mechaniczne obchodzący termostat. Nowy tego nie ma. Zastanawiam się czy nowy termostat jest sprawny. jeżeli miał ktoś z czytelników taki problem i go rozwiązał to będę wdzieczny za pomoc lub gdy ktoś ma rozległą wiedzę i potrafi rzeczowo doradzic to też prosze o pomoc

0 5
  • #3 02 Lis 2016 15:18
    getelgeza
    Poziom 2  

Termostat z pokrętłem jest na samej górze i on powinien decydować o temperaturze wewnątrz lodówki. Czy sugerujesz wymianę drugiego termostatu (i jakie on spełnia zadanie, jeżeli ustawienie temperatury jest przez górny termostat). Dodam, że pokrętło znajduje się w płycie czołowej lodówki na zewnątrz, a nie w środku lodówki.

0
  • #5 02 Lis 2016 20:11
    Mirek99
    Poziom 21  

Sprawdź czy termostat wyłącza (rozwiera styk ).Jeżeli nie, to wina termostatu. Miałem przypadki że nowe termostaty musiałem doregulować. Włóż końcówkę kapilary do zamrażalnika -sprawdzisz jego działanie w niskiej temperaturze. Jak jest zamontowana końcówka kapilary ? Daj może fotkę kapilary.

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

getelgeza napisał:
    W starym termostatu była funkcja ,,0" i na niej agregat się wyłączył oczywiście jest to wyłączenie czysto mechaniczne obchodzący termostat. Nowy tego nie ma.
    Wydaje mnie się że ten zakupiony termostat jest może do kontroli temperatury zamrażalnika a nie do lodówki?

0
  • #6 05 Lis 2016 07:12
    getelgeza
    Poziom 2  

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy się pochylili nad moim tematem. Lodówka jest sprawna. Faktycznie nowy termostat nie działał sprawnie. Styki nie rozwierały. Włożyłem czujnik pod ciepłą wodę, wychłodziłem ponownie i styki przerwały obwód. Po zamontowaniu została regulacja temperatury i dzisiaj rano uzyskałem odpowiednią temperaturę. Tak, że jeszcze raz wielkie dzięki. betelgeza :D

0