Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ chłodzenia i spadek mocy e46 330i ci

Daniel120394 02 Lis 2016 11:11 564 0
  • #1 02 Lis 2016 11:11
    Daniel120394
    Poziom 6  

Witam.

Prosze zapoznac sie dobrze z opisem i nie pisać mi tekstów typu "uszczelka pod głowica" , prosze o wypowiedzi fachowców.

Posiadam BMW E46 330Ci m54b30, od dluzszego czasu mam problem z ukladem chlodzenia. Otoz po Lipcowym zakupie auta borykałem sie z wyskakujacym bledem: "7B pole rozpoznania chłodzenia przerwa / zwarcie do masy" - okazało sie zle podłaczony jakis czujnik temperatury, jakis czas pozniej zauwazyłem objawy:

Gorny waz od chlodnicy zawsze jest bardzo goracy i twardy, a dolny po jezdzie zupelnie zimny, nie jest letni, zupelnie zimny, dopiero na postoju po okolo 10 minutach zaczyna sie ocieplac. Mam ubytki płynu chłodniczego, robie dolewki. Pod korkiem oleju pojawia sie lekka maź, Nie widac wycieków, silnik nie kopci, oleju nie przybywa, test na szczelnosc glowicy i uszczelki wyszedl w porzadku, ogrzewanie w aucie mam bardzo dobre, odpowietrzam jak nalezy i nic to nie daje, wymieniłem w ostatnim czasie termostat na nowy z intercarsu Wahler, za 240 zł, oraz pompa Wody Meyle z aluminiową turbina. Samochod nie ma LPG, w zbiorniczku wyrównawczym płyn sie przelewa.

Mam rowniez problem z mocą, silnik jest słaby z dołu pomimo ze w lato robiłem Vanosa, ale podejrzewam problem ze slabej jakosci odmą Maxgear, bo wsadzilem takową odrazu jak robilem serwis po zakupie. Oraz trzesie silnkiem na zimnym, kiedys pojawił mi sie bład wypadania zaplonu wiec pewnie cewka, ale moi drodzy, bardzo prosze o pomoc odnosnie ukladu chlodzenia...

Dziekuje i pozdrawiam

0 0