Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIN7 - Pikanie mikrofonu + szumy. Cicha praca. USB

ProFarT 02 Lis 2016 16:40 426 6
  • #1 02 Lis 2016 16:40
    ProFarT
    Poziom 7  

Witam,

Ostatnio moje słuchawki uległy zużyciu, zatem byłem zmuszony do zakupu nowych.
    Padło na średnią półkę Genesis, tym razem na port USB.

Zaraz po podłączeniu i wgraniu sterowników, chciałem zobaczyć jak się sprawują i tutaj niezadowolenie, gdyż mikrofon piszczy i słychać drażniące szumy.
    Przy starych tego nie było (może to przez usb?)

Dodatkowo, raz na jakiś czas lubią się jeszcze bardziej 'zepsuć', tak, że aż 'pyrkają' podczas próby rozmowy.
    Pierwsze oddałem na gwarancję, myślałem, że to wada fabryczna. Wymienili na nowe, ale jest to samo..
    Załączam próbkę dźwięku.

Proszę o pomoc

@Model płyty głównej : ASROCK Z77 Pro4 / dźwiękowa zintegrowana

0 6
  • #2 03 Lis 2016 19:55
    tombr21
    Poziom 10  

Próbowałeś podłączać je pod inny komputer?

0
  • #3 03 Lis 2016 21:13
    ProFarT
    Poziom 7  

Tak, działają normalnie.
    Może to przez sterowniki Realtek HD? Te słuchawki chyba nie są kompatybilne z nimi..
    Ale jak usuwałem Realteka, to nie zauważyłem zmiany

0
  • #4 04 Lis 2016 08:50
    tombr21
    Poziom 10  

ProFarT napisał:
    Tak, działają normalnie.
    Może to przez sterowniki Realtek HD? Te słuchawki chyba nie są kompatybilne z nimi..
    Ale jak usuwałem Realteka, to nie zauważyłem zmiany

Możesz właśnie sprawdzić sterowniki, domyślam się że podłączyłeś i sam windows jakieś zainstalował. Jeżeli tak to wywal je i jak masz płytę ze sterownikami to zainstaluj z niej. Możesz spróbować w urządzeniach do odtwarzania i nagrywania wyłączyć wszystko poza słuchawkami, czyli kartę dźwiękową kompa, jeżeli to lapek i ma wbudowany mikrofon to też go wyłączyć w tych ustawieniach.

0
  • #5 05 Lis 2016 19:43
    ProFarT
    Poziom 7  

Też próbowałem. Słuchawki nieco szumiały, wyłączyłem jedną opcję (została tylko opcja cyfrowa) i przestały. Z mikrofonem niestety to nie zadziałało.

0
  • #7 06 Lis 2016 16:35
    ProFarT
    Poziom 7  

Karta ASROCK Z77 Pro4 jest dla PCtów

0