Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-NR609 - Nowy układ DSP

dobrykamil 02 Lis 2016 18:28 1443 2
  • #1 02 Lis 2016 18:28
    dobrykamil
    Poziom 12  

Witam wszystkich.

Tl:dr model ze znaną usterką czyli brak dzwięku, sieci i usb. Układ DSP kupiłem na Aliexpress, numer układu to D830K013DZKB4. Sama wymiana odbyła się bez problemów, biorąc pod uwagę moje doświadczenie w montażu układów BGA.
    Jednakże jak dzwięku nie było tak i nie ma. Studiując ten wątek https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2825727-30.html dochodze do wniosku, że nowy układ należy zaprogramować. Tu kilka fotek pokazujących główną wersję oprogramowania i wersji a raczej jej brak procesora DSP
    TX-NR609
    Dzięki uprzejmości użytkownika Sting, z w/w wątku pobrałem dwa pliki .bin pochodzące ze sprawnego amplitunera tx-nr609. Kontaktowałem się ze Stingiem w tej sprawie, jednakże do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, a przyznam że zależy mi na czasie bo cierpliwość mojego klienta chyba powoli się wyczerpuje. Znalazłem w sieci opis aktualizacji oprogramowania poprzez gniazdo S/PDIF, ale dotyczyło to modelu tx-sr608 + firmware był w postaci pliku .wav który wystarczyło wypalić na CD jako audio. Poprzez odpowiednią kombinację klawiszy na przednim panelu, mogę wprowadzić swój amplituner w tryb aktualizacji softu poprzez:
    s/pdif
    usb - nie działa
    net - nie działa
    t/srv - to chyba port szeregowy znajdujący się z tyłu
    I tu zaczynają się schody bo nie wiem w ogóle jak się za to zabrać. Dlatego proszę o jakąkolwiek pomoc w tym temacie. Jeśli kogoś informacje pozwoliłyby mi skutecznie przeprogramować układ, to nie będę dłużny i odwdzięcze się paypalem bądź innym sposobem płatności.

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 06 Gru 2016 21:28
    maksserw
    Poziom 11  

Witam proponuje naprawe tego modulu.Wiecej info na priv.

0
  Szukaj w 5mln produktów