Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak nadać efekt fx z miksera behringer qx 1002usb na dany kanał drugiego miksera

02 Lis 2016 19:00 1458 15
  • Poziom 9  
    Witam. Mam pytanko jak w temacie.Czy jest to wogóle mozliwe??? Jesli tak to jak? Nic nie wymysle...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Fajnie ze chcesz pomóc ale może jaśniej? Mam dwa miksery behringera. qx 1002usb i ten ma fabryczne efekty fx i q 1204usb ktory nie ma tych efektów. Chce z tego pierwszego nadac efekty na kanaly mikrofonowe do drugiego. Napisz co gdzie podpiąć?
  • Poziom 26  
    Co znaczy nadać efekty? Chcesz żeby kanały mixera bez efektów mogły korzystać z efektów mixera z efektami ?!?
  • Poziom 9  
    Dokładnie! Mozna to zrobić na tych mikserach?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Nie. Na żadnych mikserach tego nie zrobisz, to po prostu tak nie działa. Efekt modyfikuje daną ścieżkę audio i tyle. Jedyne co możesz zrobić żeby zwiększyć ilość kanałów które poddasz efektowi to wyjście pierwszego miksera bez efektów wpiąć na jedno z wejść miksera z efektami i zmodyfikować efektem całą zmiksowaną grupę kanałów z pierwszego miksera na raz.
  • Poziom 9  
    Bardzo Ci dziękuje. Upewniłes mnie. Chodził mi po głowie ten pomysl ale miałem nadzieje ze cos da sie zrobic. Pozdrawiam
  • Moderator Akustyka
    kuuczoo napisał:
    Nie. Na żadnych mikserach tego nie zrobisz, to po prostu tak nie działa. Efekt modyfikuje daną ścieżkę audio i tyle.

W audio rozróżniamy dwa typy efektów:
    - szeregowe
    - równoległe

Szeregowe to te przez które sygnał przechodzi w całości. Do tej grupy należą procesory dynamiki (bramka kompresor), pitch shiftery, tremolo itp.
    Równoległe to sygnał poddany modyfikacji stosuje się jako dodatek do sygnału głównego i nie ingeruje on w sygnał główny, tutaj królują efekty przestrzenne jak pogłosy, delay, chourusy, phasery. W mikserach przez szynę FX realizuje się właśnie efekty równoległe, i to jest do wykonania żeby z jednego miksera grać pogłosami na drugim. Co więcej spotyka się (w wyższej półce) miksery z wyjściami i wejściami bezpośrednimi na każdą szynę, umożliwiając mostkowanie mikserów: wszystkie grupy, nawet z ctrl room i pfl.

W mikserze bez efektów musisz wyjść do drugiego miksera szyną main out oraz FX. W mikserze z efektami będziesz potrzebował dwa kanały. Na pierwszy wchodzisz szyną main out z pierwszego miksera, i tu nie wysyłasz nic na FX, na drugim kanale wchodzisz szyną FX z pierwszego i wysyłasz kanał tylko na FX, bez wysyłki na main out. Tylko że na tym małym mikserze tego nie zrealizujesz, bo nie jesteś w stanie wysłać sygnału tylko na FX bez wysyłki na sumę. Bo wysyłka FX jest Post Fader, czyli tłumik kanału musi być podkręcony w górę, a nie da się go odłączyć od szyny main mix, jak to ma miejsce w mikserach z grupami.
  • Poziom 43  
    Trza było kupić mikser z procesorem efektów. Jak go kupiłeś niedawno, to spróbuj go wymienić na taki z procesorem.

Takich kombinacji z FX jeszcze nie praktykowałem i tu pytanie do Adama: jakby z szyny main out miksera bez FX, wysłać sygnał na jedno z wejść stereo miksera z FX? Oczywiście sygnał na wzmacniacz wysłany będzie z main out drugiego miksera.

Pozdrawiam.
  • Moderator Akustyka
    DjMapet napisał:
    jakby z szyny main out miksera bez FX, wysłać sygnał na jedno z wejść stereo miksera z FX?

To w tedy masz możliwość dania pogłosu na całość sygnału z miksera bez FX. Nie masz możliwości regulacji poziomu FX na pojedynczych kanałach miksera bez FX.
    Dla tego efekt najlepiej wysłać osobno auxem, ale jak pisałem wyżej w tych mikserach to niewykonalne.
  • Poziom 41  
    @kuuczoo zanim napiszesz, że się nie da, to się dobrze zastanów.
  • Poziom 9  
    Dzięki Panowie. Tak czy inaczej musze zmienić mikser na lepszy. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Sorki, ale zastanowiłem się zanim napisałem. To co mówią koledzy to fajnie i ekstra, ale jest to nadal modyfikacja efektem na danym mikserze i tyle. To że mając sendy lub auxy mogę oprócz zmienionego efektem sygnału wypuścić oryginał lub cośtam innego (w odpowiednim mixerze) jest jasne. Spójrz na drugi post. Zadałem w nim jasno pytanie czego kolega oczekuje i na nie odpowiedziałem. Nie możesz "pożyczyć" drugiemu urządzeniu funkcjonalności nie uruchamiając jej na pierwszym. Nigdzie nie napisałem, że nie możesz przepuścić kanału wyjściowego mixera bez efektów przez efekt drugiego mixera. To czy go zmiksujesz lub nie z jego innymi kanałami i w jakim stopniu masz nad tym kontrolę zależy już właśnie od poziomu miksera.
  • Poziom 43  
    adambyw napisał:
    To w tedy masz możliwość dania pogłosu na całość sygnału z miksera bez FX. Nie masz możliwości regulacji poziomu FX na pojedynczych kanałach miksera bez FX.

To oczywiste i źródła sygnału, na które nie ma być nakładane FX, podłączyć trzeba do drugiego miksera, tego z FX.

sta-chu1 napisał:
    musze zmienić mikser

Niekoniecznie. Możesz kupić zewnętrzny procesor efektów.

@kuuczoo napisałeś, że:
    kuuczoo napisał:
    Na żadnych mikserach tego nie zrobisz

Nie napisałeś: "Na tych mikserach tego nie zrobisz". :not:

Pozdrawiam.
  • Poziom 41  
    @kuuczoo no to mało się zastanowiłeś. Jak to napisał @DjMapet .
    Zanim następnym razem będziesz się zastanawiał, dam Ci słowo klucz - kaskadowanie.
  • Poziom 26  
    Ja też mam zdanie klucz - "czytaj ze zrozumieniem".
    Jeśli znajdziesz mi mikser, w którym możesz "wysłać" sam efekt na kanał drugiego miksera (nie przepuszczając przez niego ścieżki) to zwracam honor, a o taką funkcjonalność pytał kolega...