Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena

Piterlund 02 Lis 2016 19:00 1428 19
  • #1 02 Lis 2016 19:00
    Piterlund
    Poziom 4  

Witam, niedługo muszę podpisać nową umowę internetu w Cyfrowym Polsacie.
    Dotychczas miałem pakiet 20GB z IDU/ODU 100 i internet był po prostu żałosny...
    W "salonie" CP na mieście ekspedient uzyskiwał prędkości takie jak 40/10 przy moim domowym 2/4... Czy w mojej miejscowości warte zachodu jest kupowanie internetu 100GB z Huawei'em B315 i dokupienie anteny? Jeśli tak, to proszę o pomoc w jej doborze pod moje "parametry" miejscowości :)
    Pozdrawiam

0 19
  • #2 02 Lis 2016 19:40
    653289
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Lis 2016 20:00
    Piterlund
    Poziom 4  

To jest tak, że u nas niezbyt pojmują cały temat w punkcie CP i trzeba radzić sobie samemu... Ale tutaj już nie raz widziałem posty w których ktoś "doświadczony" wypowiadał się odnośnie internetu LTE i np. sprawdzał jakieś anteny w pobliżu etc.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Lis 2016 20:06
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A skąd taka teoria nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością ? Internet LTE działa róznie, zależy od lokalizacji . Czasami na wsiach lepiej niż w miastach @Piterlund ty nic nie musisz podpisywać z CP, zachowujesz się jak niewolnik. Masz internet od najgorszego operatora mobilnego czyli CP/Plusa , działa ci tragicznie na dodatek z najgorszym sprzętem jaki można wybrać a mimo chcesz dalej w to brnąć. Pytanie po co? Nawet jak byś chciał internet od Solorza to nie bierze się z CP gdzie sprzęt jest na użyczenie a tylko ze sklepu internetowego Plusa i z DWR-966 lub E5186, gdzie sprzęt jest na własność. Podstawa to złozenie wypowiedzenia w salonie CP a nie rozmowy z konsultantami. i dotyczy to wszystkich operatorów. Zacznij od podania lokalizacji, w której chcesz korzystać z internetu mobilnego. Pozwoli to sprawdzić jak wygląda zasięg operatorów, gdzie i jakie BTS-y sa w okolicy i czego się można spodziewać. Potem speedtesty operatorów na kartach pre paid operatorów na telefonie z LTE z zainstalowanym Netwotk Cell Info, który pokaże parametry sygnału LTE i CID BTS-a. Na koniec dobór operatora, oferty, sprzętu i ewentualnej anteny zewnętrznej.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Lis 2016 21:39
    matek451

Nie masz zielonego pojęcia o internecie mobilnym , technologii, sprzęcie itd. Wypisujesz bzdury nic nie wnoszące do tematu. Nic nie wiesz jakie powinny być parametry sygnału LTE, jak prawidłowo lokalizować stacje bazowe operatorów i do czego służa wspomniane testy za pomocą telefonu. Na tym forum setki użytkowników robią je za pomocą telefonu z aplikacja NCI. Telefon musi obsługiwać pasma LTE/3G oraz wspomniana aplikację na Androida. Do tego speedtesty. Uzyskane dane jeśli ma się odpowiednią wiedzę i potrafi się je interpretować wystarczą do wstępnego wytypowania operatora, BTS-a, sprzętu i ewentualnej anteny zewnętrznej. Jeśli ktoś już dysponuje sprzętem LTE/3G to są też inne narzędzia, które pomagają zdiagnozować działanie operatorów w danej lokalizacji. Wystarczy przeczytać te kilka tysięcy moich postów i skorzystać. Ci , którzy uzyskali pomoc zapewne nie żałują. Do tego dochodzi znajomość ofert operatorów, które trzeba znać na bieżąco. Plus/CP to najgorszy operator , który w ciągu 2 lat roztrwonił przewagę jaką miał na LTE. Od dawna nie rozbudowuje sieci LTE, najpierw nie uruchomił etapu pojemnościowego na LTE1800Aero2, potem zaprzestał budowy LTE800 Sferii( za 2 lata rezygnuje z tego pasma0. Na dodatek posiada najgorszą sieć szkieletowa. W zamian sprzedaje mnóstwo ofert i reklamuje LTE-a, którego praktycznie nie posiada bo uruchomił tylko kilkadziesiąt BTS-ów LTE2600. Teraz ponoć ma zintensyfikować prace nad LTE1800. W tym czasie konkurencja zbudowała sieci LTE1800 a w ciągu pół roku szczególnie Play i Orange rozbudowali LTE800 . Play w miastach uruchomił LTE2100 i teraz LTE2600. Krytyka Plusa jak najbardziej uzasadniona, operator od dawna marnuje tez 20MHz pasma w TDD LTE2600 gdzie nie zbudował sieci. W aukcji na LTE800 zachował się nieodpowiedzialnie( zabawa z Net Net). Wszystko to przełożyło się na tragiczne działanie ich LTE, szczególnie tam gdzie zasięg jest realizowany na 5MHz pasma Sferii w LTE800. Twoje doświadczenia z epoki CDMA, EDGE czy HSPA+ nijak nie mają się do dzisiejszej rzeczywistości. Sieci LTE polskich operatorów to światowa czołówka a oferty są bardzo atrakcyjne. Ty ze swoją wiedza na ten temat jesteś kilka lat do tyłu. Oczywiście oprócz Orange i T-mobile największą kasę "dostaję" z Play. Do tego "zapłaciło' mi kilka tysięcy użytkowników tego i nie tylko tego forum którzy za moimi poradami cieszą się teraz szybkim internetem LTE/3G. Na koniec kolejna bzdura w twoim wykonaniu , żaden operator nie udostępnia za darmo sprzętu do testów. Można wziąć na próbę ale zawsze płaci się za aktywację. Jak 4 operatorów to x4. No i sprzęt nie jest kompletny bo nie dysponują skutecznymi antenami zewnętrznymi na wybrane pasmo. ŻKażdy operator ma gdzieś lokalizację klienta, to internet mobilny i operator nie gwarantuje zasięgu, technologii i prędkości. Na dodatek nie każdy sprzęt od operatora nadaje się do wiarygodnych testów, które trzeba zrobić u siebie i przy optymalnych parametrach sygnału czyli w pobliżu najbliższych BTS-ów operatora. Prędkość internetu zależy bowiem od obciążenia stacji bazowej a to bywa różne.

0
  • #6 02 Lis 2016 23:00
    Piterlund
    Poziom 4  

Moje współrzędne: 53.6562459,17.3408983 ;) A dokładny adres to Człuchów ul. Żytnia. Dlaczego Cyfrowy Polsat? Bo wydaje mi się to najlepsza oferta w moim mieście. Najlepszego internetu kablowego nie wezmę dlatego, że chcą ode mnie 1500zł za położenie okablowania... Jeśli Play jest lepszy, z chęcią skorzystam z opinii osoby bardziej obeznanej w temacie. Mam w mieście punkt CP, Plusa, Play'a i wydaje mi się, że T-Mobile także. Wydaje mi się, że najbliżej mam odbiornik z T-mobile i Orange, zaś ten, z którego ponoć korzystam jest ode mnie najdalej...

0
  • Pomocny post
    #7 03 Lis 2016 00:23
    matek451

Jak widzisz tutaj na forum pojawia się jakiś zakompleksiony pajac nie wnoszący nic do tematu, wypisujący bzdury i jeszcze obrażający innych. Ale mniejsza z nim, przejdźmy do konkretów. Najpierw zasięg LTE w Człuchowie. Plus posiada pozwolenia na LTE1800Aero2 przy Średniej 13 oraz Słowackiego 19 i na MOSiRze. Na tych dwóch ostatnich też pozwolenia na LTE800Sferii. Trudno powiedzieć czy i które działają. Orange i T-mobile korzystają ze wspólnej sieci LTE1800NetWorks, pozwolenia przy Plantowej 26, Słowackiego 19 i Wejhera 2. Zasięg Play jest realizowany z BTS-ów LTE1800, LTE2100, LTE800 przy Traugutta, Sienkiewicza . Jest tez pozwolenie na Towarowej ale raczej nie działa. na tych dwóch pierwszych też pozwolenie na LTE2600. ogólnie nie powinieneś mieć problemów z zasięgiem LTE u wszystkich operatorów. Dlatego trzeba najpierw zrobić testy. W tym celu wykorzystaj telefon z LTE , zainstaluj na nim Network Cell Info. Warto uzyć kart Orange karta głosowa za 5 zł, po rejestracji dostaniesz bonus 100GB/m-c. Do Play kup starter Play Internet na kartę i po rejestracji uruchom bonus 100GB. do tego test na tej karcie z CP lub kup starter głosowy Plusa za 5 zł gdzie za rejestracje dostaniesz 50GB/mc. Za 19 zł będziesz miał 250GB/m-c internetu i nic nie musisz płacić za aktywacje. na telefonie możesz uruchomić thetering i punk dostępowy WiFi i skorzystać z na innych urządzeniach. Zrób speedtesty, pokaż screeny z NCI dla kazdego z operatorów . Screeny pokażą parametry sygnału oraz dane BTS-a, speedtesty pokażą jak działają ci operatorzy u ciebie. pozwoli to wybrać optymalna ofertę. Jesli masz prawo do SmartDom to w Plusie( on Line) tak jak pisałem warto brać ofertę z DWR-966 lub E5186 np. tą za 60 zł (w SmartDom za 30 zł) czyli 50GB i E5186, DWR-966 za 199 zł. Pierwszy wart około 600 zł, drugi 800 zł. Obsługują LTE-A. W Orange abonament Internet LTE dla domu za 44,90+15,01zł/m-c za B315 lub MF283+. W zamian 150GB w strefie domowej z maksymalna prędkością , potem lejek 1Mb/s.Do tego 60GB poza strefą, w godz 0-8 internet poza limitem, możliwość drugiej karty SIM. Można też za 25,01 zł/m-c wziąc MF283= z tabletem Lenovo TAB2A8 lub TAB2A10( na start 119 zł). w Play nie bierze się abonamentu bo za 5 zł/m-c mozna mieć internet LTE bez limitu w ofercie na kartę. Sprzet LTE kupuje się samemu. Koszt od 120 zł za mobilny router LTE poprzez 200-300 zł za router stacjonarny LTE. Ofertę na abonament Plusa czy Orange bierze się tylko przez internet. salony i gadki konsultantów cię nie interesują. Jeśli Play to wszystko powiem jak mieć minimum 100GB za 5 zł/m-c i jak to zrobić. Doradzę sprzęt i ewentualną antenę. Ale na poczatek testy, tylko one pozwolą sprawdzić działanie operatorów. Ich brak kończy się jak teraz z CP.

Moderowany przez DriverMSG:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

0
  • #8 03 Lis 2016 17:31
    Piterlund
    Poziom 4  

Wydaje mi się, że tutaj jest trochę informacji, które udało mi sie dzisiaj zebrać.
    Mam telefon z internetem z PLAY, drugi telefon z internetem z ORANGE i jeden test jest mojego "LTE" domowego... Wypadł najgorzej, wręcz żałośnie... Jakbym miał takie prędkości jak Play nawet te "wewnętrzne" to już byłbym w siódmym niebie :) Jeśli trzeba jakieś lepsze testy to mogę jedynie PLAY zrobić, ORANGE niestety nie jest aktualnie w moim zasięgu już. Jeśli bez anteny są takie prędkości, to czy z anteną nie będą jeszcze lepsze?!

Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena Nowy internet LTE Cyfrowy Polsat + antena

0
  • #9 03 Lis 2016 18:45
    matek451

Niestety ale te testy na 3G i nic nie mówią jak działa LTE od tych operatorów. Ale patrząc na screeny widać, ze w Orange połączyłeś się z BTS-em UMTS2100 HSPA+DC NetWorks na pozwoleniu Orange przy Plantowej 26. Prędkości dobre, oferta internetu bez limitu działa też na 3G. Plusem/CP lepiej od razu odpuścić. Bardzo obiecujący jest tez test z Play. Jaki masz telefon, ma LTE? Jesli abonament to oferta internet LTE dla domu ze sprzętem za 59,91 zł/m-c. Jeśli na kartę to Play nie ma żadnej konkurencji, wciąż działa usługa darmowy Internet LTE bez limitu na kartach RBM na kartę 5. Po uzyskaniu na takiej karcie Roku Ważności Konta m-czy koszt minimum 100GB z pełna prędkością LTE dostępną u ciebie w Play m-czy koszt to 5 zł. Na dodatek bez umowy, sprzęt do LTE kupujesz sam. Prędkości uzyskane na zewnątrz w Play wskazują, ze to raczej LTE.

0
  • #10 03 Lis 2016 18:56
    Piterlund
    Poziom 4  

Mam telefon bez problemu obsługujący 4G, co do sprzętu to biorąc pod uwagę płacenie w Cyfrowym Polsacie 10zł przez 24 miesiące na B315 wychodzi 240zł, więc można w tej sumie znaleźć coś naprawdę dobrego, prawda? Raczej nie robi to nic, że internet będzie albo na abonament albo na kartę, chociaż wolałbym jednak abonament... Tylko czy nie będzie problematyczny "lejek", który mnie ograniczy? Wracając, jeśli abonament, to nie lepszy będzie za 69,99 "bez limitu"? Prosiłbym też o dobranie jakiegoś sprzętu tak "finalnie" :)

0
  • #11 03 Lis 2016 19:23
    matek451

Tak jak pisałem z grupy Solorza lepszą ofertę ma Plus a ze sprzętu bierze się tylko DWR-966 lub E5186 na własność. Ten B315 w CP to koszt 10 zł/ m-c ale sprzet nie będzie twój tylko na użyczenie i jest do zwrotu. Za E5186 wołają 25 zł/m-c a za DWR-966 aż 35 zł/m-c. To jest chore i CP omija się z daleka. Prędkości CP/Plusa dyskwalifikują tego operatora w Człuchowie. Abonament w Orange to za 44,90 oferta Internet LTE dla domu, w jej ramach 150GB w strefie domowej z pełna prędkością , potem lejek 1Mb/s . Do tego 60GB poza strefą. Noce 0-8 poza limitem danych i możliwość drugiej karty SIM. Ze sprzętu za 15,01 zł/m-c jest MF283+ lub B315. łaczny koszt 59,91 zł/m-c. Można tez wziąć za 25,01 zł/m- c zestaw MF283+ z tabletem Lenovo TAB 2A8( TAB2A10). Wtedy koszt całkowity 69,91 zł/m-c. oczywiście internet bez limitu na 3G/LTE a nie tak jak w Plusie/CP tylko w LTE. Ale póki co nie warto pakować się w abonament skoro w Play można mieć nielimitowany internet LTE praktycznie za darmo. w praktyce na RBM na kartę 5 z usługą DIL pobieram po 200GB bez lejka, mam już 4 rok i używam kilka takich kart. Router do LTE, nawet stacjonarny czyli E5170s-22 można kupić za około 150 zł a B315 za 250-300 zł. Poza tym łatwo go zawsze sprzedać. Brak umowy oznacza wolność wyboru, gdy usługa zwolni. Poza tym Play w Człuchowie ma komplety pozwoleń i sieć się szybko nie przeciąży. Teraz planuje dodać 5MHz do LTE2100. To w tej chwili jest lider technologii LTE.

0
  • #12 03 Lis 2016 19:40
    Piterlund
    Poziom 4  

Mój wybór raczej padnie na Play'a, tylko na pewnym portalu aukcyjnym ten router, który podałeś jest NAPRAWDĘ drogi, zaś w Play'u razem z abonamentem "bez limitu" jest E5186, wart zachodu?
    To, że sprzęt nie jest mój nie jest jakąś katastrofalną przeszkodą :)) Jeśli już faktycznie miałbym brać router na swoją rękę to jednak wziąłbym B315, niestety, jest tańszy...
    @Edit
    Lub router o którym Ty mówisz, tylko samo E5170 :)

0
  • #13 03 Lis 2016 19:46
    matek451

E5186 w Play kosztuje 49 zł a potem płacisz za niego w abonamencie 24x20 zł czyli razem 529 zl. Za tyle kupisz na Allegro. Biorąc pod uwagę że w RBM na kartę z DIL usługa kosztuje 5 zł/m-c to i tak kolosalna oszczędność w porównaniu z abonamentem. A brak umowy jest bezcenny, nie korzystasz nie płacisz, chcesz zrezygnować rezygnujesz, sprzęt sprzedajesz, jest poszukiwany itd. B315 kupisz za około 250 zł, obsługuje wszystkie pasma LTE.

0
  • #14 03 Lis 2016 19:57
    Piterlund
    Poziom 4  

Tak jak teraz na to patrzę to jest napisane "49zł jednorazowo, 69,99zł miesięcznie" czyli nie trzeba dopłacać o tych 20zł o których Ty piszesz, chyba, że ja coś źle rozumiem? Zawsze można wziąć abonament bez sprzętu, ale to "ledwo" 20zł różnicy, więc chyba nie ma to sensu...? Routery nad którymi myślę to: B315 z internetu, E5186 z Play'a i pytanie, DWR-116? Gdziekolwiek na portalu aukcyjnym wpiszę DWR-966 to wyskakuje mi ten 116...
    (P.S. Wybacz za moje żółtodziobstwo ale nigdy się tym nie interesowałem do tego stopnia :D)

0
  • #15 03 Lis 2016 20:58
    matek451

Twoje myślenie jest charakterystyczne dla Kowalskiego, router nie jest za 49 zł. To 20 zł to różnica między tą ofertą a taką samą ale bez sprzętu. Ona w Play kosztuje 49,99 zł. To 20 zł to opłata za sprzęt, operator to nie instytucja charytatywna. DWR-966 jest tylko w ofercie Plusa, jest ich mało a koszt na wolnym rynku około 800 zł. DWR-116 to router z USB bez modemu LTE. B315 najlepiej pochodzący z Plusa np. https://www.olx.pl/oferta/router-huawei-b315-CID99-IDiqezj.html#c08a338766,, E5186 http://allegro.pl/router-lte-huawei-e5186-poznan-dluga-14-i6573865981.html Ogólnie póki można mieć w Play LTE bez limitu za 5 zł/m-c nie warto pakować się w abonament od nich.

0
  • #16 03 Lis 2016 21:12
    Piterlund
    Poziom 4  

A jak działa to 100GB internetu? Co miesiąc mi się odświeża, muszę doładować coś etc.? Bo router prawdopodobnie skombinuję to B315 i będę miał spokój... Do tego jak efekty będą mierne to dokupię Antenę Dualną z Cybertecha, która to jest zachwalana na forum i tyle.

0
  • #17 03 Lis 2016 23:10
    matek451

Usługę darmowy internet włączasz sam co 30 dni za pomocą kodu a najlepiej na Play24, tworzysz na nim swoje konto i zarządzasz kartą . Na PW dostaniesz informację jak uzyskać taką kartę oraz jak zrobić na niej rok ważności Konta, wszystko krok po kroku. Ogólnie na początek musisz doładować za 30 zł aby właczyć DIL ale ta kasa pozostanie ci na koncie bo DIL jest darmowy. Potem co m-c doładujesz za 5 zł i włączysz za nie pakiet 600MB aby DIL działał z pełną prędkością aktywujesz też DIL. to jedyny koszt. Wszystko zrobisz z konta Play24. Na początek może ci się wydawać ze to skomplikowane ale potem to rutynowe czynności co 30 dni . Oczywiście pomogę w razie problemów.

1
  • #18 04 Lis 2016 10:56
    zbigniewsk
    Poziom 14  

Witam
    Chciałbym dodać do dyskusji parę praktycznych spostrzeżeń. Mieszkam konkretnie w Koszalinie i bardzo często korzystam ze SKYPE. Sporo znajomych ma abonament w Plusie na internet LTE. Często rozmawiam z nimi na SKYPE i przez pierwsze 50 -60 minut wszystko jest ok. transfery na poziomie 250-350 kb a później to wracają czasy modemu z transferami 1- 10 kb. Nawet rozłączenie sie i ponowne połączenie niewiele pomaga na tę przypadłośći ale wystarczy odczekać powyżej pół godziny i transfer jest ponownie dobry. Parametry mojego internetu to 40/2 Mb (kablówka).
    Jeszcze jedno warto zwrócić uwagę aby w umowie było zawarte zdanie - " Bez limitu pobieranch danych" twierdzenia sprzedawców że internet jest bez limitu są delkatnie mówiąc oszustwem bo zawsze w tekście są zawarte jakieś kruczki prawne, które to wprowadzają jakieś ograniczenia.

0
  • #19 06 Lis 2016 21:53
    HeavySretal
    Poziom 2  

Osobiście mam internet LTE w PLAY. Obecnie nie jestem w stanie zainstalować stałego łącza, więc to tymczasowe rozwiązanie. Spokojnie 30zł miesięczne starcza mi na podstawowe korzystanie z netu, takie jak przeglądanie stron, jakieś gry w HS itp. Ale jakbym miał zacząć grać w jakieś fpsy to nie wiem czy podołałby internet na tym paluchu od nich. Wiem, że mają router dwupasmowy internet LTE działa wystaczająco dobrze aby mieć np. w OW ping okolo 30-40 na sek. Generalnie mam ten net od miesiąca i tylko play .pl/oferta/play-internet/ byli w stanie dać mi bez żadnych umów internet o spoko działaniu

0
  • #20 31 Mar 2018 11:39
    Piterlund
    Poziom 4  

Internet w Play daje radę bez anteny.

0
  Szukaj w 5mln produktów