Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba 2006 - Brak prawego światła mijania

anusek 02 Lis 2016 20:33 495 10
  • #1 02 Lis 2016 20:33
    anusek
    Poziom 16  

Koledzy poszukuje pomocy w powyższym temacie. Napięciew złączu się nie pojawia, natomiast jest na bezpiecznika. Dysponuje ktoś może schematem lub rozwiązaniem problemu?

0 10
  • #2 03 Lis 2016 13:13
    miro.nasz
    Poziom 21  

Witaj!
    Piszesz,że masz na bezpieczniku napięcie.Sprawdź czy na bezpieczniku z jednej i drugiej jest napięcie.Sprawdź połączenia przy reflektorze.Zobacz czy nie skorodował przewód od końcówki.Sprawdź czy masz masę.Szybkie sprawdzenie to kawałkiem drutu połącz bezpiecznik z końcówką świateł mijania i zobacz czy będzie świecić. Przełącznik mijania - drogowe ma przełączać.
    Jak to sprawdzisz to i będzie działać prawidłowo to zobacz jaki kolor ma przy reflektorze i taki sam ma mieć przy bezpieczniku.Może być gdzieś przetarty to możesz sprawdzić omomierzem.Jeśli tak będzie to możesz zaizolować lub wymienić na nowy.

Pozdrawiam Miro.Nasz

0
  • #3 03 Lis 2016 13:43
    anusek
    Poziom 16  

Na dwóch bezpiecznikach jest napięcie, dodatkowo jak podam plusa bezpośrednio na jeden, czy drugi bezpiecznik to światło z lewej strony się zapala, wszystko w okolicach lamp wygląda dobrze.

Mówisz, że wymiana przewodu może pomóc?

Omyłkowo źle wpisałem rok produkcji samochodu. Pochodzi on z 2002 roku.

0
  • #4 03 Lis 2016 13:46
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

anusek napisał:
    Koledzy poszukuje pomocy w powyższym temacie. Napięciew złączu się nie pojawia, natomiast jest na bezpiecznika. Dysponuje ktoś może schematem lub rozwiązaniem problemu?
    Kolega pewnie miernikiem sprawdza, proszę zastąpić go kontrolką, właściwe żarówki mają być podłączone w lampie. Proszę opisać wyniki pomiarów.

0
  • #5 03 Lis 2016 14:38
    anusek
    Poziom 16  

Jeżeli żarówka jest podłączona, to na bezpieczniku pokazuje okolice 12V, jeżeli ją odłączę i mierzę w złączu lampy, to miernik pokazuje koło 6-7V.

0
  • #6 03 Lis 2016 15:27
    miro.nasz
    Poziom 21  

Witaj!
    Sprawdź odwrotnie.Wyjmij bezpieczniki od zasilania żarówki,Dodatkowym przewodem zasil światła mijania /te,które nie świeci/ i zmierz napięcie przyrządem lub żarówką z kabelkami.Jak przewód zasilający światła mijania będzie dobry to będziesz miał w gnieździ bezpiecznikowym napięcie to znaczy,że ten odcinek jest dobry.
    Sprawdzenie świateł mijaniu tak jak pisałem podłącz kabelkiem światła mijania przy reflektorze a drugi koniec dotknij do bezpiecznika pod napięciem i zobaczysz czy zaświeci.Jak nie zaświeci to brak połączenia z masą.Gdyby było brak masy to kawałkiem drutu dołącz masę nadwozia lub minus z akumulatora do masy żarówki. Jak będzie świecił to mogą być zaśniedziałe bezpieczniki-gniazda bezpiecznikowe minus żarówki./brak masy żarówki./ Gdyby to nie pomogło to może być przełącznik świateł.Przełącznik możesz sprawdzić przełączając przełącznikiem mijania-drogowe i na bezpiecznikach zobaczysz przełączane napięcie.

Pozdrawiam Miro.Nasz

0
  • #7 03 Lis 2016 15:41
    andrzej20001
    Poziom 42  

Jasne szczególnie skuteczne jak masz bordnetz

0
  • #8 04 Lis 2016 12:08
    anusek
    Poziom 16  

Czyli co jak mam ten bordnetz to ta metoda sie nie sprawdzi?

0
  • #9 04 Lis 2016 12:23
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Napisałem jak i co robić, a metoda powyższa, tylko szkody przyniesie.

0
  • #10 04 Lis 2016 18:25
    anusek
    Poziom 16  

Może nie zauważyłeś, ale opisałem wyniki moich pomiarów :)

Dodano po 5 [godziny] 42 [minuty]:

Ok poszerzam ilość informacji. Więć jeśli podam +12V na przewód żółty (idzie on do żarówki) w miejscu, gdzie wiązka przechodzi z kabiny pod maskę lampa się zapala (na tym odcinku wszystko jest ok). Teraz w zasadzie moje pytanie, w jaki sposób idzie przewód od przełącznika do żarówki (ma ktoś może schemat tego)?

0
  • #11 05 Lis 2016 07:58
    anusek
    Poziom 16  

Ok problem rozwiązany, złącze w okolicy przejścia między kabiną a silnikiem było wygrzane.

0