Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative Sound Blaster Play! 2 + Audacity = ciche nagranie

rostov84 02 Nov 2016 21:08 1986 11
    rostov84
    Level 12  
    Nie bardzo wiem, w którym dziale umieścić mój problem, ponieważ to kwestia z pogranicza hardware i software, więc jeśli wątek powinien być gdzie indziej, proszę o przesunięcie. ;)

Korzystam z laptopa Dell Inspiron 15 N5050 z systemem Windows 7 Home Premium, więc zorientowani od razu wiedzą, że ww. sprzęt ma zintegrowaną kartę dźwiękową. W związku z tym, by móc nagrywać dźwięki z komputera, zakupiłem zewnętrzną kartę dźwiękową na USB — Creative Sound Blaster Play! 2. Zainstalowałem, jakość dźwięku mi się podoba, ogólnie jestem zadowolony. Ale gdy próbuję nagrywać dźwięk (np. z YouTube) aplikacją Audacity 2.1.2, to głośność uzyskanego nagrania stanowi może 1/8 oryginału. W Audacity głośność urządzenia nagrywającego mam ustawioną na max. W systemowych ustawieniach urządzenia nagrywającego poziom głośności wynosi 100%. Dlaczego więc otrzymuję tak ciche nagranie? Jak temu zaradzić?
    User removed account
    Level 1  
    rostov84
    Level 12  
    Nie bardzo znam się na terminologii sprzętowej. Po prostu, wsadzam kartę w gniazdo USB. Sprecyzuj może, jakie dane mam podać, by dokładniej opisać problem.
    Jeśli chodzi o nagrywanie dźwięku, to potrzebuję nagrywać nie tylko z YouTube, także ze źródeł, z których nie da się wyłuszczyć pliku dźwiękowego, np. ze Spotify.
    User removed account
    Level 1  
    rostov84
    Level 12  
    Wsadzam kartę dźwiękową do gniazda USB, włączam Audacity, gdzie przy ikonce mikrofonu wybieram z listy 'Mikrofon (Sound Blaster Play! 2)', i wciskam guzik nagrywania, a potem włączam wybrane źródło dźwięku, np. Spotify. Po skończeniu nagrywania zapisuje wszystko w formacie mp3. W Audacity głośność urządzenia nagrywającego mam ustawioną na max. W systemowych ustawieniach urządzenia nagrywającego poziom głośności wynosi 100%. W panelu sterowania oprogramowania dołączonego do karty głośność nagrywania również wynosi 100%.
    User removed account
    Level 1  
    rostov84
    Level 12  
    W tej karcie jest tylko jedno wejście na jack. Do niego dołączony jest rozdzielacz na słuchawki i mikrofon. Więc będę musiał dokupić jeszcze kabel jack-jack. Po takim podłączeniu w Audacity wybrać też mikrofon jako źródło nagrywania?
    User removed account
    Level 1  
    rostov84
    Level 12  
    Nie chodzi mi o wejście w laptopie, tylko o źródło nagrywania w programie Audacity. Po podłączeniu karty przez USB pojawiają się tam tylko dwie pozycje: 'Mikrofon Sound Blaster Play! 2' i 'Mapowanie dźwięku Microsoft - Input'.

W laptopie też nie mam wyjść oznaczonych AUDIO IN i AUDIO OUT, tylko zwykłe wyjścia oznaczone symbolem słuchawek i mikrofonu.
    rostov84
    Level 12  
    Kupiłem taki oto kabel: kabel-przewod-jack-jack-3-5mm-stereo-gold-1m-
    Moderated By Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Podłączyłem przez USB kartę dźwiękową, do wejścia włożyłem rozdzielacz (ponieważ karta posiada wejście jednostykowe) na słuchawki i mikrofon. Jeden wtyk ww. kabla włożyłem do wejścia słuchawkowego laptopa, drugi do wejścia mikrofonowego w rozdzielaczu podłączonym do karty. Teraz, gdy włączam nagrywanie w Audacity, nie nagrywa się nic. Co robię źle?
    User removed account
    Level 1  
    rostov84
    Level 12  
    Sens kupienia tej karty był taki, że w przypadku zintegrowanych kart dźwiękowych Audacity w ogóle nie widzi źródła dźwięku, z którego ma nagrywać. Nie pojawia się tu tzw. 'Stereo Mix'. Poza tym zauważyłem, że kupiłem zły kabel — 3-pinowy.