Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 308 2012r - 308 1.6 HDI wpadający pedał hamulca

02 Lis 2016 21:40 1755 6
  • Poziom 9  
    witam, peugeot jak w temacie, samochód lekko uderzony przodem, ale leżał na boku, płyn w zbiorniczku jest bez ubytku, ale pedał hamulca wpada niemal do końca, efekt taki jakby był układ zapowietrzony, ale odpowietrzyć się nie da, na wyświetlaczu komunikat: niewłasciwie działający układ hamulcowy, błąd ABS i ESP. Miał ktoś taki przypadek? Proszę o pomoc.
  • Poziom 35  
    Czy sprawdziłeś rurki i wężyki hamulcowe pod kątem ich ewentualnego uszkodzenia, podczas zdarzenia drogowego. Może w wyniku zbyt mocnego nacisku na pedał hamulca uszkodziłeś pompę hamulcową. Miałem przypadek, że podczas wymiany płynu hamulcowego i odpowietrzania układu hamulcowego uszkodziłem w ten sposób pompę, która "przepuściła" i miałem później problemy z hamowaniem.

Pojazdy wyposażone w układ hamulcowy z ABS-em odpowietrza się nieco odmiennie od zwykłych układów, a sposoby odpowietrzania omówione są na forach.
  • Poziom 9  
    wszystko pod wzgledem elektrycznym sprawdzone, żadnych błędów już nie ma, wszytsko pogasło po tym jak pojeździłem po placu, hamulce są, ale.... pedał dalej wpada za nisko, odpowietrzałem, ale bez skutku
  • Poziom 35  
    Czy wg Ciebie (pomimo, iż pedał jest niski) pojazd skutecznie hamuje. Może spróbuj "wydłużyć" popychacz (pręt) pompy, który ma możliwość regulacji. Czy wspomaganie (serwo) jest sprawne.
  • Poziom 31  
    Odpowietrzałeś przy zgaszonym czy zapalonym silniku?
  • Poziom 9  
    Staszek49 napisał:
    Czy wg Ciebie (pomimo, iż pedał jest niski) pojazd skutecznie hamuje. Może spróbuj "wydłużyć" popychacz (pręt) pompy, który ma możliwość regulacji. Czy wspomaganie (serwo) jest sprawne.

pedał nie rośnie, brak kontroli, jak zahamuje, to staje dęba, serwo działa, pedał jest bardzo nisko

Dodano po 1 [minuty]:

darfur5 napisał:
    Odpowietrzałeś przy zgaszonym czy zapalonym silniku?

odpowietrzałem na zgaszonym silniku, ale układ nie był zapowietrzony
  • Poziom 9  
    sprawa rozwiązana, wymieniłem pompę hamulcową komplet z serwem, dziękuję wszystkim za rady